Nieprzeczytane posty

Disneyland Paris

1
Chciałbym rozpocząć nowy temat. Na pewno mnóstwo ludzi było lub wybiera sie do Disneylandu. Fajnie by było gdyby można tu by znaleźć wszystko na temat organizacji wyjazdu, parków, zakwaterowania i innych atrakcji

Re: Disneyland Paris

2
Jako że nikt się nie garnie to może ja zacznę. Disneyland jest fantastycznym miejscem w którym można całkowicie oderwać się od rzeczywistości, dlatego też uważam że warto rozpatrywać wizytę jako wczasy a nie jak proste odwiedzenie atrakcji. Bilety wstępu do parków są dosyć drogie, dlatego warto wybrać jedną z ofert hoteli Disneya gdyż bardzo często doba hotelowa kosztuje tyle samo lub niewiele więcej niż bilety wstępu (jeśli mieszkamy w jednym z hoteli to wejście do parków mamy za darmo). Poza tym prawie cały czas dostępne są promocje: jedna noc gratis. Nawet w tej chwili do końca września trwa promocja - 2 noce + 2 gratis + bilety wstępu na 5 dni. Do tego jeżeli mamy dzieci w wieku poniżej 12 lat to możemy sobie zorganizować wspaniały wyjazd między styczniem a końcem marca (wiem bo skorzystałem) 5 dni w parkach, 4 noce w jednym z hoteli dla 4 osób (2 dorosłych + 2 dzieci) poniżej 500€.
Jeżeli damy się ponieść urokowi tego miejsca to mamy szansę tak odpocząć jak nigdzie indziej. Bajkowa sceneria i atmosfera sprawia że nie chce sie opuszczać tego miejsca.
Obrazek

Re: Disneyland Paris

3
Jestem akurat na świeżo po wizycie i mam jedną radę - przy wielu atrakcjach można sobie zrobić zdjęcia (lub też są one robione podczas jazdy), w wielu miejscach stoją pastacie wraz z fotografem. Koszt jednego zdjęcia waha się od 15-20€.
Ponieważ mimo ceny jest to świetna pamiątka, warto poprosić o kupon na 5 zdjęć za 35€. Możemy wówczas wybrać sobie 5 dowolnych zdjęć z atrakcji w Parku i w Studio oraz zdjęć robionych przez fotografów z postaciami Disneya.

PS. Zimą jest zimno jak diabli. Szczególnie jak się czeka godzine w kolejce.

Kilka słów o jedzeniu

4
Jeżeli żywicie się na miejscu, to opiszę parę miejsc w których można uzupełnić kalorie.
Generalnie jest drogo i prawie wszystkie knajpy to fastfoody albo restauracje sprzedające fastfoodowe żarcie.
Zaczniemy od najtańszych.
Snacki - w obu parkach jest pełno budek sprzedających popcorn, gofry, precle, watę cukrową i tym podobne rzeczy wszystko kosztuje od 3€ do 5€ i jest przekąską - tym się naprawdę nie najemy (ale -prócz gofrów- wszystko było super)
Z tańszych jadłodajni w Parku mogę polecić Hakuna-Matata i Au Chalet de la Marionnette, porcje w sam raz żeby sie nasycić i smaczne. Jedynie odradzam cheesburgera bo jest niespecjalny. W Studio nie jadłem bo były kolejki jak na księżyc.
W Vilage jest ogromny McDonald i Earl of Sandwich. Pierwszego nie muszę przedstawiać a w drugim zjemy fantastyczne kanapki na ciepło za 5.50€
Troszkę droższa opcja dla tych co lubią dobrze i dużo zjeść to bufety. Ja miałem przyjemność skorzystać z czterech: Agrabah, Chuck Wagoon, Plaza Gardens oraz Restaurant des Stars. Wszędzie można się opychać do woli, wejście to koszt rzędu 17€-25€. Jak się jest z Radomia, to można i pochować niektóre rzeczy na zapas do torebki. W każdym razie głodni nie wyjdziemy.
I na koniec restauracje. Miałem szansę być tylko w 3:
Auberge de Cendrillon - bardzo droga, ale wokół stołów kręcą się księżniczki - Ariel, Bella, Kopciuszek i rezta wraz z małżonkami. Wspaniałe miejsce by sprawić najbardziej bajeczny prezent swojej córce. Jedzenie też niczego sobie.
Rainforest Cafe - to już w Village - bajeczne miejsce imitujące las tropikalny. Co kilkanaście minut jest burza, mamy całe mnóstwo dzikich zwierząt ze słoniami włącznie. Za ciekawy wystrój dałbym 10/10 za jedzenie 6/10 no ale nie spodziewajmy się cudów. Cały Disneyland to moloch i nie ma tam miejsca na roskosze podniebienia. Po obiadku dostajemy kupon zniżkowy na 20% do King Ludwig's Castle.
King Ludwig's Castle - to druga restauracja tematyczna w Village. Tym razem wchodzimy do średniowiecznego zamku. Też jest fajnie ale jedzenie podobnie jak Rainforest nie powala na kolana. Tutaj dostajemy kupon zniżkowy na 20% do Rainforest Cafe.
W Planet of Hollywod nie byłem bo za każdym razem trzeba było czekać wieki na stolik.

I na koniec uwaga dotycząca napojów - na terenie parków są bardzo drogie. Cola za 4€ to standard. Opcja dla oszczędnych - w drodze do parku zajdźcie na dworzec kolejowy i w sklepiku z gazetami zakupcie napoje na cały dzień. Trochę niewygodnie nosić ale oszczędność jest. Będąc w posiadaniu auta można też podjechać do pobliskiego Auchan który jest w Val d'europe i tam się obkupić.

Re: Disneyland Paris

7
Disneyland jest niesamowity. Zapewnia niezapomniane atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych na cały dzień :). Być może organizacja wyjazdu jest droga, jednak warto zabrać swoje pociechy do takiego parku rozrywki .

Re: Disneyland Paris

10
marasar pisze:Jestem akurat na świeżo po wizycie i mam jedną radę - przy wielu atrakcjach można sobie zrobić zdjęcia (lub też są one robione podczas jazdy), w wielu miejscach stoją pastacie wraz z fotografem. Koszt jednego zdjęcia waha się od 15-20€.
Ponieważ mimo ceny jest to świetna pamiątka, warto poprosić o kupon na 5 zdjęć za 35€. Możemy wówczas wybrać sobie 5 dowolnych zdjęć z atrakcji w Parku i w Studio oraz zdjęć robionych przez fotografów z postaciami Disneya.

PS. Zimą jest zimno jak diabli. Szczególnie jak się czeka godzine w kolejce.

Godzine??? Zdjecie drogie, nawet bardzo.

A cały dzien starczy by sie wybawic na wszystkkim???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Paryż”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości