Nieprzeczytane posty

Najpiękniejsze i najciekawsze nadmorskie zakątki Polski

1
Witajcie.
W tamtym roku z paczką znajomych ze studiów postanowiliśmy zwiedzić samochodem polskie wybrzeże. Wystartowaliśmy ze Świnoujścia kończąc na Gdańsku. Mieliśmy szczęście, bo pogoda nam dopisywała przez cały czas. Wszyscy, którzy nie byli jeszcze w Międzyzdrojach- polecam ten klimat, który tam tworzą ludzie latem, Ustronie Morskie i okolice - piękna plaża, skały i latarnia, Łeba - polska pustynia, jak ktoś lubi powspinać się po wielkich, piaszczystych wydmach, to polecam!:) Zajechaliśmy też do parku dinozaurów - tam zszedł nam prawie cały dzień. To świetne miejsce dla każdego, bez względu na wiek . Na Helu jest cudnie! czysta woda, plaża, las pełen bunkrów. Dużo by opisywać, ale polecam Wam taką wycieczkę po Polsce! Macie może coś godnego polecenia na Pomorzu, chciałabym w tym roku powtórzyć poprzedni, ale zastanawiam się czy nie warto wybrać się jeszcze w inne zakątki?

Re: Najpiękniejsze i najciekawsze nadmorskie zakątki Polski

2
Kiedyś sporo się wyjeździłam po polskim wybrzeżu. Gdańsk, Sopot, Jastarnia, Kołobrzeg, Łeba, Świnoujście, Władysławowo.. Wiele miejsc odwiedziłam, choć to było x lat temu i już jakoś baaardzo tego nie pamiętam. W tym roku Jastrzębia Góra i Primavera, tak na weekend żeby odpocząć od nawału pracy etc. A tak poza tym to zaliczone wakacje we Włoszech, no ale to nie ten topic ;)

Re: Najpiękniejsze i najciekawsze nadmorskie zakątki Polski

3
Byłam w wielu miejscach nad Bałtykiem, to moich ulubionych należy Hel, ze względu na Fokarium. W tym roku otwarli obok fokarium Park Wydmowy (takie pomosty nad wydmami), podobno do 2015 ma być tam morświnarium, ale z tego co czytałam, nie będą tych morświnów reintrodukować, tak jak to robią z fokami, bo bałtyckich morświnów jest tak niewiele, ze osobniki wezmą z populacji morza północnego, a nie można mieszać różnych podgatunków itp itd. czy jakos tak. Pozatym Słowiński Park Narodowy - bardzo ciekawe miejsce, ale lepiej się tam udać nie w sezonie, ja byłam wakacjami to były setki turystów i setki dzieciaków zjeżdzających po wydmach, czasem nawet za barierkami :/ Bardzo lubię też Dziwnów. Pamiętam jak przechodząc zwodzonym mostem w Dziwnowie, cioci mewa zrobiła kupe na głowe :D Ogólnie do Dziwnowa mam wielki sentyment, bo byłam tam z 10 razy, z czego większość w dzieciństwie. W Wolińskim Parku Narodowym byłam 'tylko' w lesie, tam gdzie jest zagroda z żubrami (oni je chyba reintrodukują, bo z tego co wiem to w ów PN są żubry na wolności) i myślę, że tam również warto się wybrać. Pozatym ujście Wisły - od roku jest tam, na rezerwacie Mewia Łacha, dwudziestoparo osobowe stado fok. Jednak nie byłam tam, widziałam tylko zdj. więc nie wiem jak turyści legalnie mogą się tam dostać.
Przydatne, konkretne informacje o produktach spożywczych i zawartych w nich substancjach odżywczych. Zapraszam: http://polowanie-na-zdrowie.blogspot.com/

Re: Najpiękniejsze i najciekawsze nadmorskie zakątki Polski

9
marcinoski pisze:ja mam zawsze bardzo dobre i bardzo miłe wspomnienia co do Mielna więc tą miejscowość, która niektórym wydaje się zbyt przereklamowana, bardzo serdecznie polecam ;)
Mielno to dość specyficzna miejscowość ;) Dla osób pragnących "mocnych" wrażeń będzie wręcz idealnym miejscem. Raz tam byłem, 2 lata temu i muszę przyznać, że nieźle się działo. Polecam spacer po plaży w nocy :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne nadmorskie miejscowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości