Nieprzeczytane posty

Odkryjmy turystyczne okolice Darłowa

1
Ja jako że jestem od dawna miłośnikiem ziemi Darłowskiej ,chciałbym wam przedstawić w skrócie co oferują nam okolice Darłowa i zachęcić tym samym do odwiedzin tego urokliwego,aczkolwiek mało znanego zakątka naszego kraju. Zapewniam że ta część zachodniopomorskiego wybrzeża kryje w sobie wiele niespodzianek i atrakcji,które zadowolą najwybredniejszych nawet zwolenników czynnego wypoczynku. Można tu odkryć malownicze wioski z chałupami ryglowymi,romantyczne pałacyki dziewiętnastowieczne otoczone zaniedbanymi co prawda,ale urokliwymi parkami,wiejskie kościółki z drewnianymi dzwonnicami. Jest też w okolicy Darłowa kilka mniejszych miejscowości o starym rodowodzie, w których zobaczymy majestatyczne gotycki świątynie czy pozostałości średniowiecznych fortyfikacji. Można urządzić wycieczkę do portu w Darłówku lub do malutkich przystani rybackich w pobliskich wioskach. W czasie wędrówek natkniemy się także na grodziska - ślady po dawnych Słowianach. Nad szaroniebieskim morzem,czeka na nas drobniutki piasek o słomkowym kolorze,białe muszelki,krzykliwe mewy i przejrzyste bursztyny. Są tu także piękne lasy sosnowe,jodłowe i bukowe. Miłośnicy natury spotkają tu na pewno sarny,dziki,lisy i wiele ptaków - leśnych i wodnych. Wśród malowniczych pagórków czekają na odkrycie przepiękne pejzaże z widokiem na morze i jezioro Kopań. Jeśli chcemy uniknąć tłumów i tłoku na nadmorskich deptakach,przyjedźmy tu późną wiosną,zobaczymy wtedy niesamowite zielone łany pszenicy i jaskrawożółtego rzepaku , lub jesienią,a wtedy zachwycimy się dodatkowo rudo-złocistymi lasami.Szczególnie zapraszam do miejscowości Wicie.Znajdziemy tam duży wybór ośrodków wczasowych i kwater.Naprawdę polecam. ;)

Re: Odkryjmy turystyczne okolice Darłowa

2
Jeśli tak dużo wiesz od tej miejscowości, to ja bardzo proszę o radę. Zastanawiam się nad wyjazdem nad morze. Termin jeszcze nie jest do końca ustalony. Wzięłam pod uwagę kilka większych i mniejszych miast nadmorskich. Jednym z nich jest właśnie Darłowo. Myślałam tez o Gdyni, Sopocie i kilku mniejszych. Mam jednak pytanie, czy Darłowo jest w stanie zapewnić rozrywkę dla dzieci jeśli pogoda nie sprzyja spacerom? Co można robić w czasie deszczu przebywając w tym mieście? Nie przepadam za siedzeniem w pokoju 5 dni w tygodniu, więc swoją decyzję będę musiała podjąć dopiero mając pewność, że ten urlop nie będzie stracony dla mnie i mojego dziecka.

Re: Odkryjmy turystyczne okolice Darłowa

3
Oczywiście, Darłowo a może bardziej Darłówko to w pełni rozwinięty kurort nadmorski. Trzeba nadmienić że jest to rejon naszego wybrzeża w którym notujemy najwięcej dni słonecznych w ciągu roku z racji tego że część lądu wysunięta jest względem reszty Polski w morze Bałtyckie ( Najlepiej sprawdzić to na mapie lub w Google :))
Jednak może się zdarzyć że zaskoczy nas jakiś niewielki front atmosferyczny. Dla dzieci jest sporo atrakcji, jeśli nie multum. Są kule wodne, quady, Aquaparki ( Jeden w samym Darłówku a drugi w Jarosławcu ) Jest latarnia morska ( można zwiedzać, ale ja wole tą w Jarosławcu, bardziej malownicze tereny ) Są " małpie Gaje " tramwaje wodne oraz różnego rodzaju saloniki z grami. Oczywiście zabytkowy zameczek Książąt Pomorski w Darłowie z atrakcyjną wieżą widokową też może być niemałą atrakcją dla dzieci i wiele, wiele innych. Można dzieci zaokrętować na wspaniale statki pirackie w porcie :) Polecam odwiedzić miejscowość Wicie ( to zaledwie parę kilometrów od Darłówka ) gdzie jest fajne mini zoo. Jak ktoś lubi przyrodę i oprócz morza jezioro to w ogóle stawiał bym na miejscowość Wicie. Jest tam sporo kwater, cisza, spokój i dwa w jednym ( morze i jezioro do dyspozycji ) a wszędzie bardzo blisko ,zarówno do Darłówka jak i Jarosławca. Więc proszę się nie martwić, naprawdę nie pożałuje Pani wyjazdu właśnie w tamte strony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne nadmorskie miejscowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron