Nieprzeczytane posty

Inne atrakcje w Częstochowie

1
Rozpoczynam temat: Inne atrakcje w Czetochowie. Wielu turystów przyjeżdza tu się tylko pomodlić, ale przecież jest to miasto studenckie. Napiszcie coś o atrakcjach tego miasta. Czym może ono nas skusić. Może jakieś dajne knajpki, restauracje, obiekty sportowe.......sama nie wiem co jeszcze. Studenci napiszcie jak spędzacie wolny czas poza uczelnią

Re: Inne atrakcje w Częstochowie

3
Co do lokali polecam kawiarnie U Belga, Rue de Foch, Muzyczny klub Teatr From Poland i klub Rura. Czasami można potańczyć w rytmie rock'n'rolla w Carpe Diem. Miłośnicy muzyki klubowo-dyskotekowej znajdą coś dla siebie w Don Kichocie tuż przy hotelu Patria.

Nie sposób nie wspomnieć też o miejscu, które zawsze budzi zdziwienie u moich znajomych - aleja frytkowa! Aleja mieści się nieopodal dworca, gdzie obok siebie stoi kilkanaście budek, w których za dobrą cenę można zakupić frytki na wagę (ostatnio 1,5 zł za 100 gram :)

Re: Inne atrakcje w Częstochowie

4
Częstochowa to jedno z moich ulubionych miast Polski. Będąc w niej uwielbiam przechadzać się po parku Stanisława Staszica- Założony w 1826 r. zajmuje powierzchnię 5,64 ha. W północnej części znajdują się dwa betonowe baseny (jeden z fontanną) połączone wąskim kanałem z mostkiem. Możemy tu zobaczyć obiekty pozostałe po Wystawie Przemysłu i Rolnictwa zorganizowanej w 1909 r.
Oczywiście Ratusz też jest piekny- Wybudowano go w 1828 r. po połączeniu się Starej i Nowej Częstochowy, dokładnie w połowie drogi od kościoła św. Zygmunta (w Starej Częstochowie) do Jasnej Góry (w Nowej Częstochowie). Budynek powstał wg projektu Franciszka Reinsteina. Początkowo w skład ratusza wchodziły trzy budynki: główny (na środku) - ratusz (tzw. Ratusz A), z lewej strony - areszt, a z prawej - odwach wojskowy i mieszkanie oficerskie (tzw. Ratusz B)

Plac Daszyńskiego- Zanim wytyczono aleję, znajdował się tu cmentarz parafialny. Po połączeniu Starej i Nowej Częstochowy cmentarz przeniesiono: początkowo w okolice dzisiejszej katedry (ul. Ogrodowa), a później na Kule (osiedle dzielnicy Wyczerpy-Aniołów), gdzie istnieje do dziś. Teren pocmentarny zrównano i utworzono duży plac targowy, zwany Nowym Rynkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Częstochowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości