Nieprzeczytane posty

Jedziemy do Gruzji!

1
Być może warto będzie się wybrać w następnym roku na wakacje do Gruzji!
Gruzja to państwo w Azji na Kaukazie Południowym (Zakaukaziu). Obszar wynosi 69,7 tys. km². Graniczy na północy z Rosją, na wschodzie z Azerbejdżanem, a na południu z Armenią i Turcją; zachodnią granicę kraju wyznacza wybrzeże Morza Czarnego. Stolicą Gruzji jest Tbilisi.

Ale kiedy warto tam pojechać?

Otóż w sezonie letnim, a więc od czerwca do października panują najwyższe temperatury, natomiast jeżeli zaplanujemy wycieczkę w góry to warto wybrać się pod koniec lata lub też jesienią, wówczas powietrze sprzyja naszym wycieczkom po górach i nie jest upalnie.
Najwyższy szczyt to Szchara (wierzchołek wschodni) – 5193 m n.p.m

A co można zwiedzić?

Przede wszystkim zabytki kultury i sztuki Gruzji. Warto odwiedzić stolicę Gruzji Tbilisi.

W Gruzji panuje klimat podzwrotnikowy. Najwięcej opadów występuje występuje w górach Mescheckich, które znajdują się w pobliżu Batumi, natomiast wyjątkowo suchy klimat jest na południowo-wschodnim krańcu Gruzji.
Na zachodzie kraju rosną figi, palmy, laury, oliwki, a także kiwi, cytrusy oraz hurmy, czyli słodkie owoce pomarańczowe.
W Gruzji jest też dość bogata uprawa winorośli, a wina gruzińskie są znane na całym świecie.
Zapraszam na wakacje do Torrevieja w Hiszpanii - Apartamenty na każdą kieszeń -

sprawdź http://www.apartament-hiszpania.info/

Obrazek

Re: Jedziemy do Gruzji!

3
Polecam Gruzję, wróciłem niedawno :) Zahaczyłem też o Armenię i napiszę szczerze, że obok zwiedzonych dziesiątek państw, na mojej liście pt. MUSZĘ TAM WRÓCIĆ KONIECZNIE były tylko Indie... Teraz jest jeszcze Gruzja i Armenia :) Wspaniałe kraje.

A co do Gruzji, to dodam, że można jechać poza sezonem. Turystów malutko, dzięki czemu nie ma tłumów na "atrakcjach" i wszędzie można się targować i dostać świetne ceny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości

cron