Nieprzeczytane posty

Spóźniony lot, a ważne spotkanie

1
Cześć podróżnicy :D

Często podróżuje, głównie służbowo. Ostatnio miałam lot do Barcelony. Z powodów przewoźnika lot był odwołany, następny dopiero następnego dnia, przez co nie zdążyłam na spotkanie biznesowe. Sporo miałam przez to problemów. Rozmawiałam z paroma osobami i powiedzieli, że jest możliwość dostać odszkodowanie za odwołany lot. Korzystał ktoś może z reklama usunieta. Nie jest to duża kwota, ale czy na prawdę mogą odzyskać z tego tytułu jakieś pieniądze. Mieliście może podobną sytuację do mojej? Czekam na Wasze podpowiedzi :)

Re: Spóźniony lot, a ważne spotkanie

2
Jeśli odwołano Ci lot, na ktory miałaś wykupiony bilet, to skontaktuj się z przewoźnikiem. Należy Ci się zwrot kosztów lub inne rekompensaty. Ważne info znajdziesz na stronie przewoźnika. Poczytaj i wówczas pisz do nich lub dzwoń.
W przypadku odwołania lotu podróżni mają prawo do odszkodowania na takich samych zasadach, jak dotyczących opóźnienia lotu. Przysługuje im więc odszkodowanie w wysokości od 250 EUR do 600 EUR (w zależności od odległości pomiędzy lotniskami).
Natomiast piszesz chyba o reklamacji mającej na celu wyciągnięcie coś więcej niż tylko koszt biletu. Otóż aby coś uzyskać musiałabyś wykazać, ze poniosłaś konkretne straty w związku z odwołanym lotem.
Acha, ważne są też przyczyny odwołania - warunki pogodowe, czy inne siły wyższe czy np. awaria samolotu. Nie mniej istotne jest na jaki czas przez lotem poinformowano Cię o jego odwołaniu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości