Nieprzeczytane posty

Podróż życia

1
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów! Mam dylemat, nie wiem co wybrać. Poniważ obie możliwości są fantastyczne.
Przechodząc do tematy przez ostanie półtora roku odkładałem na wyprawę pieniądze. Ale teraz koleżanka zaproponowała mi wspólny wyjazd do Grecji. Wiem że jest tam pięknie. Ale jestem fotografem z zamiłowania i chaciałem jechać na madafaskar.
Ta wspaniała wyspa, która skrywa tyle możliwości do fantastycznych zdjęć.

Ma także fantastyczną historię.Polecam lektórę, warto poczytać!

Czytałem wiele Państwa wątków. I proszę o wypowiedzenie się w temacia.

Re: Podróż życia

2
Ja bym wybrała Madagaskar;) Grecja jest piękna, ale jest o wiele bliżej i jest bardziej dostępna, oraz wyjazd jest tańszy, więc łatwiej będzie Ci w przyszłości wyjechać tam. Skoro marzeniem jest Madagaskar to pojechałabym tam właśnie;)
Najważniejsze we wspomnieniach jest to, żeby mieć się gdzie zatrzymać i tam je wspominać. - Terry Pratchett

Podróżujemy z Master Camp, tanie kamperowanie :)

Re: Podróż życia

4
Myślę że skłoniłbym się ku Grecji. Jako fotograf znajdziesz bardzo urozmaicony krajobraz. Od bajecznych plaż po białe domki w Santorini, nie wspomnę już o Atenach. Zależy co lubisz.

Poza tym Grecja wyjdzie taniej więc z twoich oszczędności powinno coś zostać. Najwyżej Madagaskar troszkę się opóźni. Ja również przełożyłem wyjazd na Malediwy o 8mc a i tak pojechałem tam gdzie bardzo chciałem tylko nieco później.

Madagaskar owszem piękny ale nie ucieknie a poza tym kto wie może po Grecji wybierzecie się na Madagaskar razem ;) ;) ;)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Podróż życia

5
Jak rozumiem wybór masz (dajesz sobie) pomiędzy Madagaskarem, a Grecją, zaś motywem przewodnim dla Ciebie ma być fotografia, jakieś zaskakujące ujęcia etc.
Grecja, to bardzo pojemne stwierdzenie - wyspy bardzo różnią się od kontynentu. Z kolei każda wyspa jest inna - nie można (?) porównywać: Santorini jest skrajnie różne od Krety czy Mykonos. Zaś tzw Riwiera Olimpijska różni się od Chalkidiki.
Ze względu na różnorodność krajobrazową i architektoniczną, łatwość uchwycenia różnych typów ludzkich, zdecydowanie wybrałabym Grecję. Ale pod warunkiem 'zjeżdżenia' kraju lub choćby pobytu i na wyspie i na kontynencie.
Jeżeli zaś miałoby być nieco egzotycznie i daleko, to Madagaskar.
Daj znać, co wybrałeś

Re: Podróż życia

6
Marghot pisze:Jak rozumiem wybór masz (dajesz sobie) pomiędzy Madagaskarem, a Grecją, zaś motywem przewodnim dla Ciebie ma być fotografia, jakieś zaskakujące ujęcia etc.
Grecja, to bardzo pojemne stwierdzenie - wyspy bardzo różnią się od kontynentu. Z kolei każda wyspa jest inna - nie można (?) porównywać: Santorini jest skrajnie różne od Krety czy Mykonos. Zaś tzw Riwiera Olimpijska różni się od Chalkidiki.
Ze względu na różnorodność krajobrazową i architektoniczną, łatwość uchwycenia różnych typów ludzkich, zdecydowanie wybrałabym Grecję. Ale pod warunkiem 'zjeżdżenia' kraju lub choćby pobytu i na wyspie i na kontynencie.
Jeżeli zaś miałoby być nieco egzotycznie i daleko, to Madagaskar.
Daj znać, co wybrałeś
Przez ten post dałeś mojej koleżance dodatkowe siły bojowe które staneły po stronie Grecji. Ech no cóż.
Z drugiej strony w grecji też nigdy nie byłem . . .
Ale jak mają byc piękne zdjęcia to nic mnie nie powstrzymuję.

A z tego co tutaj zamieściłeś widzę, iż znasz tamten świat. Proszę wieć o pomoc ^^
Gdzie warto tam się wybrać ? Z miejsca odpowiem iż jestem człowiekiem spokojnmy poszukującym cudownych atrakcji.(którym można zrobić zdjęcia - czyli nie ruchome :D)
Z tego co sprawdziłem najniższe bilety są od 440 - 800 złotych. Na poby przeznaczyłem 7 000 tysięcy więc będę mógł się pobawić, nie wiem co z koleżanką. Ale pewnie coś podobnego.

Jeszcze na wszelki wypadek.Sprawdzę jak stoją hotele w miejscach przez ciebie wymienionych.
Aby podliczyć mój budżet. I będzie Perfect.

Re: Podróż życia

7
ja to ona, nie on ;)
pieniędzy macie sporo, więc sugeruję lot czarterem i na miejscu wypożyczenie samochodu i zrobienie pętelki.
Ew. popatrz na lokalne połączenia promowe z kontynentu na upatrzoną wyspę.
Jeśli wolisz spokojne miejsca, to polecam trzymanie się od kurortów np. Ammoudara czy Iraklion na Krecie, ew. wybranie się tam przed lub po sezonie. Widoki równie ciekawe, a ceny niższe i mniej ludzi, mniej gwaru.
Proponuję wynajęcie lokum typu studio i stołowanie się w domu oraz w małych knajpkach, w których jedzą mieszkańcy, a nie turyście. Tam gdzie widnieje foto-menu najczęściej nie warto wchodzić.
Osobiście polecam Mykonos, Kos, Thassos - tu latają czartery. Jest cała masa małych wysp, na które dostaniesz się promem z innej wyspy bądź z Grecji kontynentalnej.
Nie umiem wybrać jednej lokalizacji - przykro mi.

Re: Podróż życia

8
Dobrze wybrałeś Grecja to piękny kraj. Jeśli jesteś fotografem to napewno się nie zawiedziesz.
Tylko napisz kiedy będziesz jechał. Najlepiej jak byś się wybrał tak między czerwcem ,a wrześniem.
Albo poczytaj sobie tutaj http://www.grecja.com.pl/pogoda-klimat.xml?p=kiedy-jechac .
Daj znać kiedy jedziesz to może coś ci doradzę.

Pozdrawiam z Krakowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości