Nieprzeczytane posty

Zakopane: niedźwiedzie na ulicy

1
W Zakopanem kamery monitorujące ulice zarejestrowały spacerującą niedźwiedzicę wraz z trójką niedźwiadków.
Niedźwiadków można było spotkać w okolicy wylotu Doliny Strążyskiej.
Jak dowiedzieliśmy się od jednego z leśniczych, takie zachowanie niedźwiedzi o tej porze roku jest normalne. Niedźwiedzie poszukują o tej porze roku przekwitłych owoców, które jeszcze pozostają na drzewach.
Jednak nie należy się zbliżać do niedźwiedzi, gdyż są to dzikie i groźne zwierzęta i mogą wyrządzić człowiekowi krzywdę.
W Tatrach żyje 45 niedźwiedzi brunatnych, z czego po stronie polskiej 15 zwierząt, zwierzęta te jednak przemieszczają się po terenie obu państw.
Samica co dwa lata rodzi od 1 do 3 młodych niedźwiadków, są one pod opieką matki przez okres około półtora roku.
Dorosłe niedźwiedzie ważą około 300 kg, a żyją przeciętnie do 50 lat.
Tak więc jeżeli zobaczymy niedźwiedzi przechadzających się po Krupówkach lub innej okolicy, uważajmy, gdyż może to być prawdziwy niedźwiedź, a nie ten z którym robimy sobie pamiątkowe zdjęcia.
Zapraszam na wakacje do Torrevieja w Hiszpanii - Apartamenty na każdą kieszeń -

sprawdź http://www.apartament-hiszpania.info/

Obrazek

Re: Zakopane: niedźwiedzie na ulicy

2
Podobno tydzień wcześniej niedźwiedzie odwiedziły też ulicę Za Strugiem i Małe Żywczańskie. W obu tych miejscach miałam kiedyś nocleg i zdarzało mi się spacerować po nocy, nie sądziłam, że powinnam się tam obawiać dzikich zwierząt... Coraz bardziej sobie pozwalają te tatrzańskie misie, ale właściwie im się nie dziwię - my zwiedzamy ich góry, więc one zwiedzają nasze miasta :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości