Nieprzeczytane posty

Proszę o pomoc

1
Witam wszystkich, jestem nowa na forum, więc za wszelkie błędy od razu przepraszam ;)
Właśnie stoję przed dość trudnym wyborem, a dokładnie to muszę zdecydować się na jeden język z dwóch... Idę do szkoły średniej, do technikum hotelarskiego i do wyboru mam dwa języki: j.niemiecki i j.rosyjski. Niemieckiego uczyłam się już w gimnazjum, jednak muszę przyznać, że w ogóle go nie umiem. Po pierwsze moja klasa, która uniemożliwiała naukę języka, a sam nauczyciel był na to zbyt pobłażliwy. Nie przejmował się, że w klasie jest taki harmider... A po drugie sama nie zdawałam sobie sprawy, że może mi się przydać ten język w przyszłości :x Z rosyjskim nie miałam jeszcze styczności, więc oba przedmioty miałabym na poziomie podstawowym. Piszę tu na forum turystycznym, z pytaniem jaki język mógłby mi się bardziej przydać właśnie w turystyce (wybrałam ten kierunek ze względu na możliwość pracy w lotnictwie). Może jak jeździcie po świecie, to widzicie ilu jest turystów mówiących w tych językach? Proszę was o opinię, z góry bardzo dziękuję :)

Re: Proszę o pomoc

4
Witaj

Jeśli chodzi o język rosyjski to nie oszukując się ten Kraj odgrywa coraz większą rolę na arenie światowej, i kto wie co będzie za np 10 lat. Wiele zależy też od planów na przyszłość jeśli takowe masz. Może się okazać że będziesz pracować gdzieś w biurze podróży specjalizującym się w wycieczkach na wschód. Kolejną kwestią przemawiającą za językiem rosyjskim jest ogromna liczba rosyjskich turystów, których znajdziemy wszędzie.

Z kolei Niemcy to klasa sama w sobie. Turyści podróżują rokrocznie w wiele miejsc Europy, a poza tym nasi pracodawcy chyba nadal bardziej poszukują osób z językiem niemieckim, choć moge się mylić. Ponadto to nasz najbliższy sąsiad. Niemcy odwiedzają nas coraz częściej a to dobrze wróży na przyszłość.

Po dogłębniejszej analizie wybrał bym Niemiecki ( choć to moja osobista decyzja)

Poza tym jak się nauczysz niemieckiego to rosyjski język jest o wiele łatwiejszy do nauczenia ;) i możesz to zrobić później. Ja tak zrobiłem z innym językami. Najpierw angielski a później hiszpański, różnica w językach ogromna.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Proszę o pomoc

5
Jily, jesłi z branżą hotelarską / turystyczną chcesz się zwiazać, to polecam solidną naukę i angielskiego, i niemeickiego, i rosyjskiego :L)
Nie pogardziłabym także francuskim bądź hiszpańskim.
Na prawdę, w tym fachu od przybytku głowa nie boli :)
Biegła znajomość języków otworzy Ci także drzwi do kariery w świecie lub w Polsce w firmach międzynarodowych.
Angielski+niemiecki to po prostu standard - wg mnie

Re: Proszę o pomoc

6
z bólem serca muszę przyznać, że wybrałabym język rosyjski. Faktem jest, że Rosjanie są albo bardzo biedni, albo bardzo bogaci. Ci bogaci podróżują - a Polskę upodobali sobie w ich okresie świątecznym. Myślę, że lepiej wybrać rosyjski niż niemiecki

Re: Proszę o pomoc

7
Znajomi byli ostatnio w Grecji i byli bardzo zdziwieni gdy w hotelu obsługa mówiła w języku polskim ,rosyjskim ,angielskim, hiszpańskim , niemieckim. Ja w ogóle nie ogarniam jak można nauczyć się tylu języków. Podziw naprawdę. Ja to tylko podstawy angielskiego i niemieckiego ale nieużywany w praktyce powoli zapominam i to :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości