Nieprzeczytane posty

Podróżowanie za grosze

1
Jakie znacie sposoby na tanie podróżowanie? Mi się zdarza jeździć autostopem ;) Nawet kilka razy wybrałem się za granicę tym sposobem :) Popularne są też te różne carpoolingi, a ostatnio zauważyłem coś nowego - real-time ridesharing. Korzystaliście z tego może?

Re: Podróżowanie za grosze

4
teshia pisze:Najbardziej oszczędny sposób podróżowania to tramping, czyli wycieczki z plecakiem i namiotem.
To prawda, nie tracimy wtedy prawie w ogóle pieniędzy na noclegi - pola namiotowe są o wiele tańsze niż pokoje w hotelach czy pensjonatach.

Re: Podróżowanie za grosze

5
Tak! Namiot i plecak! Popieram :) Ale chodzi też o sam sposób dostania się na miejsce. W majowkę wypróbowałem aplikację Yanosik Autostop. Właśnie związana jest z real time ridesharing, o którym wspomniałem. Generalnie opiera sie na autostopie tylko łatwiej złapać auto. JKierowcy, którzy jeżdżą z nawigacją Yanosik widzą takiego autostopowicza jako punkt na mapie i mają możliwość zabrania go. Ja czekałem 5 minut na transport tylko! Ale to może tez dlatego, że ruch był duży, w końcu to majówka ;) Na pewno jeszcze skorzystam z tego, bo naprawdę idea jest świetna!

Re: Podróżowanie za grosze

7
Jeśli tanio chcemy podrózować samolotem, to najlepiej bilety zamawiać kilka miesięcy, tygodni wcześniej, bądź polowac na okazje. Moja koleżanka w zeszłym roku poleciała do Barcelony za jedyne 20 zł !
Warto również śledzić fora internetowe czy strony na portalach społecznościowych, bo tam często albo dostaniemy linki do tanich hoteli itp albo informacje o aktualnych pormocjach. Najlepiej też nolegu szukać na miejscu izatrzymywać się w hostelach, pensjonatach, albo spać w schornisku. Słyszałam też, że w niektórzych krajach są dostepne darmowe campingi dla turystów. Należy więc szukać i być zdecydowanym i szybki. Okazję nie będe na nas czekały wieczność
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości