Nieprzeczytane posty

Wymiana walut w czasie podróży

1
Na liście miejsc, które planuję w tym roku zwiedzić znalazły się miejsca po za Polską. Logiczne jest, że w całej Europie płaci się różnymi walutami. Więc jak Wy radzicie sobie z tym problemem? Lepiej iść do przypadkowego kantoru czy wykombinować coś innego? Znajomi polecili mi tą porównywarkę: strefawalut.pl i planuję tam wszystko załatwiać ale chciałabym poznać Wasze opinie.

Re: Wymiana walut w czasie podróży

5
JA na najbliższy wyjazd postawiłem na kantor internetowy oraz konto walutowe (lecę do Hiszpanii, strefa Euro). Dzięki temu zabiorę tylko niewielką ilość gotówki (200 euro), awaryjnie zawsze przez internet będzie można szybko wymienić i pobrać z konta walutowego czy zapłacić kartą.

Re: Wymiana walut w czasie podróży

7
Ja niejednokrotnie miałam problemy z wymianą walut w tym sensie, że jeździłam po mieście szukając najkorzystniejszej oferty. Ostatecznie, nie mając siły, wchodziłam do pierwszego kantoru, jaki później napotkałam. U mnie jest też o tyle problem, że często na ostatnią chwile załatwiam rzeczy związane z podróżą. :p Tak czy inaczej, zmieniłam to, bo szkoda moich nerwów i czasu i teraz wszystko załatwiam przez net. :) jadąc do Portugalii skorzystaliśmy z portalu kantorinternetowy.pl i ceny były bardzo ok. Nawet teraz można zobaczyć, że w sumie wymiana waluty u nich się opłaca: Znacie może jeszcze jakieś inne portale, z których korzystaliście?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości