Nieprzeczytane posty

Polska jest jednym z najbardziej nieprzyjaznych dla turystów

1
Badanie na podstawie wskaźnika Travel & Tourism Competitiveness Index ocenia 140 krajów z całego świata pod względem atrakcyjności turystycznej. Pod uwagę wzięto m.in. infrastrukturę noclegową, porty lotnicze, przyjazności turystyce i podróżom, a także środowisko naturalne i propozycje kulturalne. Te wszystkie aspekty składały się na końcową ocenę atrakcyjności państwa w skali kontynentu i świata.

Z podsumowania raportu wynika, że Polska jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem turystycznym. Nasz kraj w ogólnym rozrachunku uplasował się na 42.pozycji (49. w 2011 roku), osiągając wynik lepszy od Tajlandii. Jednak jeśli przyjrzymy się bliżej ocenom poszczególnych kategorii, okazuje się jednak, że Polska jest jednym z najbardziej nieprzyjaznych dla turystów miejscem na świecie!

Re: Polska jest jednym z najbardziej nieprzyjaznych dla tury

9
bocian pisze:Ooo, przepraszam bardzo. Bułgaria i Rumunia biją wszystkich na głowę. Jak się wjedzie potem do najbiedniejszej Polski południowo-wschodniej, to jakby do innego świata, USA, rzekłbym.
To jak też zależy jak spojrzeć, w Rumunii jest ładnie i tylko w niektórych miejscach widać biedę, na wschodzie Polski jest ona bardziej widoczna. To także może przyczyniać się do takiej opinii o naszym kraju.
Pozdrawiam Przemysław Andrzejak

Re: Polska jest jednym z najbardziej nieprzyjaznych dla tury

10
bocian pisze:Ooo, przepraszam bardzo. Bułgaria i Rumunia biją wszystkich na głowę. Jak się wjedzie potem do najbiedniejszej Polski południowo-wschodniej, to jakby do innego świata, USA, rzekłbym.

Osobiście byłem już kilka razy w Bułgarii i nie stwierdziłem żeby się znacznie różniła od Polski. Można powiedzieć że i my i oni są na dorobku po komunistycznym ustroju, tylko tam jakoś szybciej się buduje to na czym im zależy a u nas.... mam wrażenie że nie bardzo nam zależy na infrastrukturze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości