Nieprzeczytane posty

Nawigacja: czy do końca wierzyć nawigacji?

1
No właśnie, czy tak do końca wierzyć nawigacji jadąc samochodem?
No chyba nie bardzo! O tym właśnie przekonała się 67-belgijka, która miała odebrać swoją przyjaciółkę z dworca w Brukseli, a wierząc nawigacji trafiła aż do Chorwacji.
Trasa miała liczyć około 80 kilometrów, ale wydłużyła się niesamowicie.
Otóż owa Belgijka jechała samochodem, a nawigacja zainstalowana w samochodzie wskazywała jej drogę.
Ślepo wierzyła kolejnym poleceniom i prowadziła samochód według wskazówek nawigacji. Kolejno mijała różne miasta, miasteczka, widziała także tablice przy drogach z napisami najpierw po francusku, później po niemiecku i w końcu po chorwacku.
Gy owa Pani przejechała zamiast zaplanowanych 80 km aż 1450 km, zaliczając po drodze niewielką stłuczkę, kilka razy odpoczęła po drodze, zorientowała się iż jej "wycieczka" jakby się jakoś przedłużała. Syn starszej Pani zaniepokojony nieobecnością matki powiadomił policję o jej nagłym zniknięciu.
W ostateczności Pani ta dojechała do Chorwacji zamiast do Brukseli.
No cóż podróże przecież kształcą!
Potrzebujecie rozliczyć się z podatkiem w Holandii Belgii,Hiszpanii lub Anglii?
Zapraszam na moją stronę, chętnie pomogę:

http://www.kancelariabean.com

Re: Nawigacja: czy do końca wierzyć nawigacji?

5
Pani po prostu wyłączyła myślenie :P Takie przypadki jakże często widoczne są na naszych drogach :D tylko nie każdy dokumentuje swoje grubo nadrobione kilometry :P Prawdę mówiąc nie chce mi się wierzyć w tą historię .. To nie jest tak że kobieta nie zauważyła, że jedzie 24h zamiast max 2 ? Troszkę jej się wydłużyło...:P nie no proszę ....

Re: Nawigacja: czy do końca wierzyć nawigacji?

6
Również nie do końca wydaje mi się, żeby to była prawda. Można zrobić 50 kilometrów więcej, ale nie ponad tysiąc i się nie zorientować. Ale wracając do tematu, z nawigacji nie korzystam właśnie z tego względu, iż uważam ją za niezbyt skuteczną i zawodną w wielu miejscach. Sam jeżdżę na mapach. Ostatnio kupiłem sobie do samochodu taki atlas, żeby w razie czego mieć w czym sprawdzić drogę. Nie polegajmy w zbyt dużej mierze na wadliwej elektronice.

Re: Nawigacja: czy do końca wierzyć nawigacji?

9
A ja nie wiem za bardzo, w czym dobra nawigacjamiałyby być gorszeaod zwykłego atlasu. Oczywiście warto mieć zawsze jakiś w aucie, na wszelki wypadek, ale generalnie działająca nawigacja z dobrą mapą sprawdzi się lepiej i można ją na bieżąco aktualizować. No chyba, że ktoś nie za bardzo, jak owa pani z Belgii, mają predyspozycje do korzystania ze sprzętu elektronicznego, ale to już zupełnie inna kwestia ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości