Nieprzeczytane posty

Czy wiesz wszystko o naszych sąsiadach? Niemcy

1
Czy wiemy wszystko o naszych sąsiadach, którzy są tuż za miedzą? Napewno wiele, ale nie wszystko.
Otóż właśnie tradycja świąteczna związana z choinką i jej przystrajaniem pochodzi właśnie od Niemców.
A skąd się wzięła polska nazwa NIEMCY? "Niemcy" oznacza tyle co "niemowy", języki słowiańskie są różne od języka niemieckiego, że dawni mieszkańcy nie potrafili porozumieć się z tym narodem. Określono więc ich jako "niemych", czyli niemogących mówić.
Należy też podkreślić iż sam język niemiecki to jeden z bardziej używanych języków świata, tym językiem posługuje się około 120 mln ludzi, z czego dla 80 procent to język ojczysty.
Potrzebujecie rozliczyć się z podatkiem w Holandii Belgii,Hiszpanii lub Anglii?
Zapraszam na moją stronę, chętnie pomogę:

http://www.kancelariabean.com

Re: Czy wiesz wszystko o naszych sąsiadach? Niemcy

3
Jak dla mnie, niespodzianką jeśli chodzi o Niemcy jest fakt... że są bardzo kulturalni jeżeli chodzi o branie autostopowiczów w podróży:) Sam przerabiałem wielokrotnie, i mimo obaw jak odniosą się do sąsiadów zza wschodniej granicy - byli bardzo otwarci i pełni radości:) (Zupełnie inaczej niż zadufani w sobie francuzi, odradzam łapania stopa we Francji...) :?

Re: Czy wiesz wszystko o naszych sąsiadach? Niemcy

4
Kultura niemiecka nie jest mi obca jednak nawet po kilku latach studiowania germanistyki nie wiedziałam skąd się wzięła polska nazwa tego kraju. Osobiście uwielbiam tak jeździć w okresie przedświątecznym. Targi bożonarodzeniowe to jest coś czego nie można przegapić. Szczególnie ten w Kolonii, można się zakochać w tej atmosferze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 68 gości