Nieprzeczytane posty

Wakacje? a może w Afryce!

1
Dla nas Afryka stanowi bardzo ciekawą i atrakcyjną ofertę wypoczynku w tym rejonie świata.
Egzotyka tego kraju zachęca wiele osób do spędzenia właśnie tam wakacji.
Polacy chętnie wyjeżdżają na wakacje do krajów afrykańskich, a walorami turystycznymi są przede wszystkim piękne krajobrazy. Wakacje można spędzać różnorodnie, a więc można korzystać z pięknych plaż i ciepłego morza, a także korzystać z pól golfowych lub też uczestniczyć w wyprawie poznając zabytki, kulturę, przyrodę itp.
Jednak wybierając się na wakacje w ten rejon świata, warto też zapoznać się z niezbędnymi informacjami, jak np. temperatury w ciągu dnia, wieczorem, stan higieniczny, a także zwyczaje i kultura itp. to napewno pozwoli nam przybliżyć dany kraj.
Potrzebujecie rozliczyć się z podatkiem w Holandii Belgii,Hiszpanii lub Anglii?
Zapraszam na moją stronę, chętnie pomogę:

http://www.kancelariabean.com

Re: Wakacje? a może w Afryce!

3
nollewska pisze:Dla nas Afryka stanowi bardzo ciekawą i atrakcyjną ofertę wypoczynku w tym rejonie świata.
Egzotyka tego kraju zachęca wiele osób do spędzenia właśnie tam wakacji.
Polacy chętnie wyjeżdżają na wakacje do krajów afrykańskich, a walorami turystycznymi są przede wszystkim piękne krajobrazy. Wakacje można spędzać różnorodnie, a więc można korzystać z pięknych plaż i ciepłego morza, a także korzystać z pól golfowych lub też uczestniczyć w wyprawie poznając zabytki, kulturę, przyrodę itp.
Jednak wybierając się na wakacje w ten rejon świata, warto też zapoznać się z niezbędnymi informacjami, jak np. temperatury w ciągu dnia, wieczorem, stan higieniczny, a także zwyczaje i kultura itp. to napewno pozwoli nam przybliżyć dany kraj.
Wkradła się mała pomyłka. Ale mniejsza z tym.
Szczerze mówiąc, ja absolutnie nie rozumiem fascynacji Afryką - to znaczy dla mnie nie ma tam czego szukać. Nie wyobrażam sobie, jak dla kogokolwiek piekielny upał, mnóstwo robactwa i brak odpowiednich warunków sanitarnych może być atrakcyjny. Może za bardzo sugeruję się stereotypami, skojarzeniami, które wywołują we mnie filmy i artykuły na temat Afryki...
Poza tym - to trochę nie fair. To trochę nie fair ze strony Europejczyków czy Amerykanów, którzy jeżdżą na wakacje do Afryki, bawią się świetnie na polach golfowych, jak wspomniałaś, autorko wątku, a później nagrywają filmiki z cyklu "jak strasznie źle żyje się Afrykanom".

Re: Wakacje? a może w Afryce!

4
W Afryce jeszcze nie byłam, ale mam zamiar wybrać się do któregoś kraju i zwiedzić, zobaczyć. Najciekawsze są takie wycieczki i wrażenia, gdzie można udać się w tubylcami i zobaczyć to czego nie można znaleźć w żadnym przewodniku.
Byłam w Indiach i Nepalu w pięknych miejscach, typowo turystycznych, ale NAJBARDZIEJ ciekawe są te miejsca, o których nie piszą w przewodnikach, gdzie można zobaczyć jak żyją i mieszkają ludzie i nigdy nie zapomnę "restauracji" w Indiach,w której kucharz nakładał ręką ryż na talerz!
No cóż każdy jedzie tam, gdzie uważa iż spotka wiele ciekawych rzeczy, mam nadzieję że również wiele atrakcji i niecodzienności czeka także w Afryce, no chyba że ktoś woli wczasy w hotelu z basenem, ale to już inna sprawa.
Afryka to kraj również do zwiedzania!
Potrzebujecie rozliczyć się z podatkiem w Holandii Belgii,Hiszpanii lub Anglii?
Zapraszam na moją stronę, chętnie pomogę:

http://www.kancelariabean.com

Re: Wakacje? a może w Afryce!

5
Ja bym z miłą chęcie pojechała na Safari, kocham słonie - dla mnie są to piękne i majestatyczne zwierząta, budzące respekt (zapewne dlatego, że są takie duże). Druga sprawa, oglądanie zwierząt, które żyją na wolności, to coś czego w Polsce nie zobaczymy (i nie piszę tutaj o niedźwiedzich czy wilkach).
Obcowanie z inną kulturą, poznawanie zwyczajów - to jest coś czego ja szukam podróżując po świecie.
A warunki - skoro mieszkają tam ludzie, to coś o tym świadczy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości