Nieprzeczytane posty

Kradzież dowodu osobistego tuż przed wyjazdem

1
Witajcie,
doradźcie coś proszę w trudnej sytuacji - wczoraj zostałam okradziona ze wszystkich dokumentów, w tym z dowodu osobistego. W czwartek wyjeżdżam na wycieczkę do Czarnogóry, a nie posiadam paszportu. Mam wykupioną gwarancję zwrotu kosztów, jednak biuro podróży nie uznaje kradzieży dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy za sytuację wyjątkową. Rezygnując w tej chwili stracę praktycznie całość wpłaconych pieniędzy. Czy oprócz dowodu i paszportu istnieje dokument, który pozwoli mi na przekroczenie granicy? Czy zaświadczenie, które wydaje Urząd Miasta, potwierdzające zgłoszenie utraty dowodu i będące jego zastępstwem w czasie oczekiwania na nowy, może być honorowane w takiej sytuacji? Wg konsultanta infolinii biura podróży nie, ale wg konsultanta w biurze pośrednika już tak.... Czy mogę w tej sytuacji wyrobić paszport tymczasowy? Lub czy istnieje możliwość przyspieszenia wydania "zwykłego" paszportu do 3 dni? I w końcu - jeśli już żadne rozwiązanie nie wchodzi w grę, to czy mam szanse ubiegać się w Sądzie o zwrot kosztów wycieczki z racji wykupionej gwarancji? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Re: Kradzież dowodu osobistego tuż przed wyjazdem

2
To faktycznie masz wielki problem. Jednak gdybyś była na wakacjach w Polsce, to nie byłoby problemu, gdyż zaświadczenie z urzędu byłoby wystarczające, jednak przy przekroczeniu granicy musisz mieć dokument tożsamości.
Jedynie co mi przychodzi z podpowiedzią rozwiązania problemu to: 1) pójść do kierownika urzędu meldunkowego i przedstawić sprawę, może będzie mógł coś poradzić, jeżeli nie to 2) pójść do urzędu paszportowego i przedstawić sytuację, może by wydali paszport. Być może i trzecia ewentualność zadzwonić lub pójść do biura i upewnić się czy możesz przekroczyć granicę na podstawie zaświadczenia + tłumaczenie przysięgłe tego dokumentu, ale nie wydaje mi się, aby ta ewentualność była honorowana na granicy. Gdybyś utraciła zagranicą dokument tożsamości to konsulat wydaje dokument do jednorazowego przekroczenia granicy.
Chyba, że biuro turystyczne poszłoby Ci na rękę i przesunęli termin Twojego wyjazdu do chwili otrzymania dokumentu tożsamości.
Potrzebujecie rozliczyć się z podatkiem w Holandii Belgii,Hiszpanii lub Anglii?
Zapraszam na moją stronę, chętnie pomogę:

http://www.kancelariabean.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości

cron