Nieprzeczytane posty

PL-DE-FR-SP-IT-PL

1
witam

mam zamiar wybrać się na wycieczkę dookoła Europy.
Chce jechac samochodem. Spać tyle ile sie da w samochodzie. OCzywiscie czasami hotel chociazby zeby sie umyc i dobrze wyspac.
Cel jest taki:
polska-paryż-carcassone-s'agaro-toulon-pisa-rzym-wenecja-polska.

mam kilka pytan do osob ktore się orientują.

1. ile kosztują autostrady we francji i włoszech bo niestety nie moge się doszukać w internecie informacji na ten temat.

2. Co warto po drodze zwiedzić.

3. Ile czasu i pieniędzy potrzeba na taką wycieczkę?

4. ogólnie jak oceniacie ten pomysł.

pozdrawiam i czekam na cenne uwagi.

Re: PL-DE-FR-SP-IT-PL

2
ODPOWIADAM
1. ile kosztują autostrady we francji i włoszech bo niestety nie moge się doszukać w internecie informacji na ten temat.
Pojęcia nie mam ale raczej są tańsze niż w Polsce bo w Polsce są najdroższe autostrady w Europie. A żeby jeszcze było weselej to tak narawdę w Polsce tych autostrad prawie nie ma.
A tak na serio - gdy jechałem z Beavuais do Disneylandu to koszt autostrady był znikomy raptem kilka euro.

2. Co warto po drodze zwiedzić.
Jak mawiał mój świętej pamięci wujek - jeden lubi zbierać znaczki a drugi jak mu nogi śmierdzą. Zależy co lubisz i z kim jedziesz. Jeżeli jesteś fanem futbolu to pewnie będziesz chciał odwiedzić stadiony, jeżeli lubisz architekturę to i francuskie i włoskie miasta Cię zachwycą. Musisz podać więcej szczegółów. Ile czasu masz zamiar się zatrzymać i gdzie.

3. Ile czasu i pieniędzy potrzeba na taką wycieczkę?

j.w. Poza tym jeśli nie jesteś wybredny - a jeśli chcesz spać w aucie to wnoszę z tego że nie, to licz około 30 euro za nocleg w hotelu/motelu/B&B lub tym podobnym wynalazku. Luksusów nie będzie ale się umyjesz i prześpisz w łóżku.
Z doświadczenia wiem że lepiej jechać w dwójkę bo koszty pokoju się rozkładają.
WIęc reasumując - ja bym nie jechał na mniej niż miesiąc. Licząc że połowę z tych dni spędzisz w hotelach to daje 15x30€ = 450€ . Wyżywienie to koszt rzędu 20€ dziennie co daje 600€. Podróż to już musisz sobie sam policzyć, w zależności ile twój samochód pali, ilość km /spalanie i to pomnożyć razy około 1,6 € (pewnie ze 4 tysiące zrobisz przy średnim spalaniu 7l/100km - ok 300l x 1,6€ - około 500€
W sumie 450+600+500 = 1550
Do tego dodaj minimum 450€ na korzystanie z atrakcji (bilety wstępu itp.)
Razem 2000€ - jak za miesiąc po Europie to niedrogo. W dwie osoby pewnie wyjdzie z 500€ mniej

Pamiętaj jeszcze że warto mieć awaryjna kartę kredytową z kilkoma setkami w razie nieprzewidzianych wydatków (lepiej mieć i nie skorzystać iż nie mieć i potem płakać)

4. ogólnie jak oceniacie ten pomysł.

Dla mnie bomba. Troszkę spanie w samochodzie mnie przeraża ale - jak uważasz że jest to dla Ciebie ok to super.
Jeszcze jedno - jak raz pojedziesz i załapiesz bakcyla to pewnie potem już będziesz jeździł co roku :)

Re: PL-DE-FR-SP-IT-PL

4
jesli chodzi o spanie w samochodzie to jest OK. zrobilem nawet probna nocke i wyszlo calkiem dobrze.
Jedziemy we 2-ke.

pytajac co warto zwiedzic mialem na mysli w szczegolnosci zabytki lub ciekawe pod wzgledem krajobrazu miejsca. Oczywiście bedąc w paryżu nie wyobrażam sobie nie zwiedzić wieży eiffla lub louvreu.

ogolnie plany wycieczki troche sie zmienily. wyjazd 3lipca i nastawiamy sie glownie na francje, zachaczając Hiszpanię.
Doszliśmy do wniosku, że lepiej zwiedzić jeden kraj ale za to dokładnie a do włoch można jechać za rok i też zwiedzić wszystko a nie tylko rzym.

mam zamiar zaliczyć
Paryż
zobaczyć ocean
carcassonne
s;agaro
mont blanc
most millau

te pozycje na 100%
mam po drodze wyszukane o wiele więcej miejsc ale caly cza zastanawiamy się co odwiedzić.

dziekuje za przyblizenie mi troche kosztów. przyda sie. :)

Re: PL-DE-FR-SP-IT-PL

5
Bardzo fajny pomysł :) My ze znajomymi pojechaliśmy przez Polskę - Niemcy - zahaczyliśmy o Francję - Luksemburg - Belgię - Holandię - Niemcy- Polska. Benzyna była w cenie ok. 1.30 euro z tego co pamiętam :) Jak się dowiem dokładniej jeżeli chodzi o ceny autostrad - dam Ci znać :)
My spaliśmy 3 noce w aucie, a jechaliśmy w 4 osoby w Golfie, tak więc wszystko się da zrobić :) Jedną noc spędziliśmy na jakimś parkingu w Niemczech, a dwie noce w Amsterdamie na parkingu kawałek od centrum :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości