Nieprzeczytane posty

Najdłuższy szlak beskidzki

1
Najdłuższy Główny Szlak Beskidzki oznaczony jest czerwonym kolorem i rozpoczyna się w Ustroniu, tuż u podnóży Beskidu Śląskiego, a kończy się natomiast w Wołosatem w Bieszczadach.
Cały szlak liczy 519 kilometrów długości. Aby ten szlak przejść potrzeba około 3 tygodni. Dzięki wędrówce można podziwiać piękne widoki, panoramę i nacieszyć oko piękną naturą. Trasa czerwonego szlaku prowadzi przez Beskid Śląski, Żywiec Wyspowy, Gorce, Beskid Sądecki, Niski oraz Bieszczady.
Należy też dodać, że szlak został zaprojektowany jeszcze w dwudziestoleciu międzywojennym, natomiast część zachodnią, tą od Ustronia do Krynicy, zaprojektował Kazimierz Sosnowski. Szlak ten też nosi jego imię.
Wędrując po szlaku możemy spotkać nie tylko schroniska, gdzie możemy skorzystać z noclegu, ale także kwatery prywatne i oczywiście pola namiotowe. Planując wycieczkę należy wziąć pod uwagę dodatkowe koszty jakie są opłaty związane ze wstępami do Parków Narodowych.
Potrzebujecie rozliczyć się z podatkiem w Holandii Belgii,Hiszpanii lub Anglii?
Zapraszam na moją stronę, chętnie pomogę:

http://www.kancelariabean.com

Re: Najdłuższy szlak beskidzki

3
Kolega miał chyba na myśli Beskid Wyspowy. Czyli "beskid śląski, żywiecki, wyspowy itd"
A szlak ten przechodzi m.innymi przez Wysową /kiedyś biegł przez nią bursztynowy szlak/ obecnie Wysowa-Zdrój, jako że uzdrowisko. Lekkie odbicie ze szlaku i jesteś na Słowacji /w minutach licząc/ ;)
dobra baza noclegowa i tłum atrakcji a przy tym uzdrowisko mało-komercyjne... zresztą możesz sobie całość wygooglować.
nocleg polecam np. w pokojach gościnnych zakątek, chyba , że interesuje Cię np. hotel.

Re: Najdłuższy szlak beskidzki

7
travoyt pisze:Jeżeli w Gorcach będziecie chcieli się zatrzymać w schronisku Stare Wierchy koniecznie wyposażcie się w powerbank, kontakty do podładowania tel., latarki, aparatu itp. znajdują sie tylko w kuchni i łazienkach.
Teraz nie mam problemu z ładowaniem telefonu, gdyż sprzęt kupuję w sklepie z militariami a w nich baterie trzymają bardzo długo i są wymienne. Ale kiedyś oblały mnie zimne poty, gdy dowiedziałem się, żew Starych Wierchach kontakty są tylko w kuchniach i łazienkach :D

Re: Najdłuższy szlak beskidzki

8
jska pisze:
travoyt pisze:Jeżeli w Gorcach będziecie chcieli się zatrzymać w schronisku Stare Wierchy koniecznie wyposażcie się w powerbank, kontakty do podładowania tel., latarki, aparatu itp. znajdują sie tylko w kuchni i łazienkach.
Teraz nie mam problemu z ładowaniem telefonu, gdyż sprzęt kupuję w sklepie z militariami a w nich baterie trzymają bardzo długo i są wymienne. Ale kiedyś oblały mnie zimne poty, gdy dowiedziałem się, żew Starych Wierchach kontakty są tylko w kuchniach i łazienkach :D
Fakt, pancerne telefony mają lepsze baterie. Polecam Ci kupić też dobry powerbank jeśli nie chcesz być zależny od gniazdek. A jeśli dużo podróżujesz to najlepiej takie z baterią słoneczną. Wypas rozwiązanie, polecam.

Re: Najdłuższy szlak beskidzki

10
kajman pisze: Fakt, pancerne telefony mają lepsze baterie. Polecam Ci kupić też dobry powerbank jeśli nie chcesz być zależny od gniazdek. A jeśli dużo podróżujesz to najlepiej takie z baterią słoneczną. Wypas rozwiązanie, polecam.
A po czym wybrać najlepszy da nas powerbank ? są jakieś kryteria "dobry" vs " niedobry" ? gdzie najlepiej takie rzeczy kupować żeby nie przepłacić ?

podruzek pisze:A jak zapewnić długą żywotność latarki na długim szlaku? Jakie modele kupować żeby nie padały po kilku godzinach wędrówki?
Mój brat ostatnio się wyposażył w zestaw od Olighta --> Latarka akumulatorowa Olight S10R III Baton. Jest w zestawie z ładowarką i akumulatorem :D i ma bardzo pochlebne opinie więc może się sprawdzić :)

A co do podróżowania, to powiedzcie i, czy używacie jakiś przedmiotów do samooborny ? Czy idąc w góry zabieracie ze sobą jakiś paralizator, gaz albo pistolet ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości