Nieprzeczytane posty

ZOSTAW MAMĘ... nowa kampania turystyczna

1
„Róbta co chceta” stało się znakiem rozpoznawczym Jurka Owsiaka. Wystarczy je wpisać w wyszukiwarkę, a twarz bohatera „orkiestry” wyskakuje natychmiast. Pomimo, że w mojej ocenie „róbta co chceta” brzmi słabo, kupiły je miliony. Młodzież do tej pory, a minęło już wiele lat, potrafi zwrócić się do siebie w taki właśnie luzacki i zawadiacki sposób. Zasługa to wyłącznie Owsiaka, który kojarzył im się z cool gościem, bohaterem, który wbrew całej zatwardziałej i mało wyrozumiałej administracji, robił im kolejne „Przystanki Woodstock”.

Lolspeak „Co ja pacze” z kota zrobił chyba najpopularniejsze polskiego zwierzaka ostatnich lat. Pomimo, że słysząc pierwszy raz ”co ja pacze”, nie miałem bladego pojęcia o co chodzi, to poznając już obrazek „zagapionego” kocura złapałem, że oto właśnie pojawiła się pierwsza udana kopia angielskojęzycznego „LOLcats”. Tam hitem stał się obrazek z tekstem „I can has cheezburger?”. Osobiście bardziej kojarzę go ze zdolnościami językowymi lwiej części polskiej emigracji z Londynu niż z kotem. Może właśnie to było powodem, że u nas mało kto śmiał się z hasła „Mogę mieć czizburgera”, bo nic w tym faktycznie śmiesznego. W Londynie natomiast łatwo kojarzył się z wieloma przyjezdnymi, kaleczącymi angielski w ten i podobny sposób.

Czy hasło ZOSTAW MAMĘ ma szanse stać się hitem polskiego internetu? Jak każde hasło powinno spełniać kilka niezbędnych warunków, z których najważniejszym jest oczywiście chwytliwość. ZOSTAW MAMĘ i co dalej? Rozwinąć to hasło można w różny sposób… Zostaw mamę bo marudzi, zostaw mamę idź na dyskę, zostaw mamę jedź na wakacje, zostaw mamę niech se sprząta albo nie wiesz co zrobić to zostaw mamę. Dopowiadać można wiele. Zdjęć mamy można wrzucić do internetu całą masę, zarówno śmiesznych jak i tragicznych.

Samo hasło jest uniwersalne, pasuje do zbuntowanej młodzieży, intryguje, prowokuje. Ważne jest jednak by złapało. Ważne jest by dużo ludzi je widziało, by hasło mutowało, zastanawiało o co chodzi, było klikane, like’owane, linkowane. Czy takie będzie ZOSTAW MAMĘ?????

Pełny artykuł na http://europatour.pl/index.php/2012/02/22/zostaw-mame/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości