Nieprzeczytane posty

Ubezpieczenia turystyczne

1
Czy ubezpieczacie się przed każdą podróżą, wyjazdem? jaki pakiet ubezpieczeniowy zazwyczaj wybieracie?
Kiedyś uważałam że to zbędna rzecz, ale teraz uwazam, że nie ma co oszczędzać... kwestia dobrego ubezpieczenia jest jednym z priorytetów w czasie planowania podróży.. tylko szkoda, że nie dla każdego.

Re: Ubezpieczenia turystyczne

2
Zawsze mam kartę Euro26 - pisaliśmy o niej w innym wątku. Do tego Europejska Karta Zdrowia (dawne E111 odbierane z NFZ). Okazjonalnie zdarzyło mi się wykupić ubezpieczenie podróżne w PZU. Myślę, że na prawdę warto. Różne rzeczy się dzieją, a za stosunkowo niska cenę składki możemy chociaż trochę zaoszczędzić sobie zmartwień.

myślę, że zawsze warto mieć ubezpieczenie i nadzieje, że nie trzeba będzie z niego skorzystać ;)
byle dalej...

Re: Ubezpieczenia turystyczne

3
Obowiązkowo przed każdym wyjazdem ubezpieczam się. Plus również biorę EKZ Z Funduszu. Nigdy nie wychodzę z założenia, że przecież nic mi się nie stanie. Nigdy nic nie wiadomo. Wypadki chodzą po ludziach, nie tylko te tragiczne. Wystarczy mocniej zwichnąć nogę i kłopot gotowy.

Re: Ubezpieczenia turystyczne

4
Karta EKUZ Europejskie Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego którą powinieneś mieć obowiązkowo .W świetle przepisów owe ubezpieczenie akceptowane jest ( a właściwie powinno być ) w całej UE oraz w Islandii, Lichtensteinie, Norwegii i Szwajcarii i dotyczy nagłych przypadków (oczywiście dotyczy to głównie państwowych placówek) Niestety nie zawsze się to sprawdza zwłaszcza iż wiele w wielu zagranicznych placówkach trzeba zapłacić z własnej kieszeni.W takiej sytuacji trzeba starać się o zwrot kosztów z NFZ-u jednak biurokracja jest dość długa. Tak czy inaczej EKUZ to podstawa, jednak dodatkowe ubezpieczanie na wszelki wypadek wskazane jest również ;) ;)

Przeczytaj poniższy wątek

Karta turysty

http://www.podroze-forum.pl/viewtopic.php?f=112&t=1346
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Ubezpieczenia turystyczne

7
Mam u nich jakieś filary :) Raz chyba wykupiłem też takie ubezpieczenie. Myślę, że są całkiem nieźli, ale na rynku znajdziesz pewnie tańsze oferty niż u nich, choć akurat w temacie ubezpieczeń, warto postawić na solidną, sprawdzoną firmę. Może ktoś ma jakieś bardziej konkretne doświadczenia z Generali?
byle dalej...

Re: Ubezpieczenia turystyczne

9
Kiedy na szybko, chcąc uchronić się od losowania szukałem oferty OFE, trafiłem na nich. W artykule, który wtedy czytałem Generali było na pierwszym miejscu. Z tego co się orientuję pierwsze 5 miejsc jest dość ruchomych, lecz liderzy zazwyczaj pozostają wysoko.
byle dalej...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości