Nieprzeczytane posty

Opuszczone drapacze chmur i nawiedzone budynki

1
Opuszczone drapacze chmur i nawiedzone budynki są scenerią dla nowego trendu turystycznego, który pozwala podróżującym odkrywać przerażające miejsca w Azji.

Przeżycie miejskich eksploracji przyciąga podróżników do zbadania potencjalnie niebezpiecznych miejsc, takich jak tzw. Ghost Tower of Bangkok, Bali's Haunted Resort i opuszczony park rozrywki Dreamland w Nara w Japonii.

Niektóre z tych stron są niestrzeżone, umożliwiając przygód podróżującym łatwy dostęp do nich, podczas gdy inne wymagają od badaczy przekupienia strażników, aby dostać się do środka.

Chociaż nie jest to szczególnie nowa działalność, jej popularność w ostatnich latach gwałtownie wzrosła w wyniku wzrostu popularności blogów podróżniczych.

Serwisy do udostępniania wideo, takie jak YouTube, są wypełnione tysiącami filmów z blogerami podróżującymi po opuszczonych budynkach na całym świecie. Te filmy zainspirowały wielu zwykłych turystów, szczególnie młodszych podróżników, do pójścia w ich ślady i odwiedzenia tych samych niesamowitych stron.

Po raz pierwszy zdałem sobie sprawę z tego trendu w podróży podczas pobytu w tajskiej stolicy Bangkoku w ciągu ostatnich pięciu lat. Niezliczona ilość razy przeszedłem obok słynnej Wieży Duchów w mieście, spojrzałem w górę i zobaczyłem ludzi, którzy kradną ten opuszczony wieżowiec.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości