Nieprzeczytane posty

Filipiny luty 2017

1
Witajcie,

pisze z pytaniem o wyjazd na Filipiny.
Planuję wyjechać w lutym 2017 na około 14 dnia (na miejscu).

Ktoś jedzie ?
Będę wdzięczny za podpowiedzi co warto zobaczyć i gdzie jechać - nie chciał bym przegapić niczego :P
Jestem realistą wiem że wszystkiego nie zobaczę ale mimo wszystko bazując na Waszych doświadczeniach mam nadzieję że zobaczę jak najwięcej. :D

Czy warto i bezpiecznie jest wypożyczyć auto na 2 tygodnie? :?: :?:
Czy są jakieś obostrzenia na latanie dronami na Filipinach :P ?

Pytań jest masa :D
Pamięć ludzka ulotną jest :)
Dlatego zapisuj, fotografuj, nakręcaj i dziel się swoimi wspomnieniami
z innymi
:shock:
https://www.youtube.com/channel/UCX1CJW ... CFKH0lIMag

Re: Filipiny luty 2017

2
Cześć,

Mieszkam na Filipinch więc pozdrawiam serdecznie i gratuluję planowanej podróży - bardzo dobry wybór.

Pierwsza rada: nie wypożyczaj samochodu. Będziesz miał z samochodem więcej kłopotu niż pożytku. Ja tu mieszkam i nie chcę mieć samochodu pod żadnym pozorem. Powody są następujące:
1) ruch jest tak intensywny, że to przerasta wyobrażenie każdego kto się z tym nie zetknął. Szlag Cię trafi po pierwszysch godzinach spędzonych w korkach. Ciężko nawigować, jak również zaparkować.
2) kraj jest wyspiarski, więc jeśli nawet wypożyczysz samochód to będziesz bardzo ograniczony w poruszaniu lub zmuszony do korzystania z promów - strata czasu
3) Komunikacja publiczna jest bardzo dobrze rozwinięta, choć zupełnie inaczej zorganizowana i kompletnie nie ma powodu do używania samochodu.
4) zaoszczędzone pieniądze swobodnie pokryją przeloty pomiędzy wyspami, ewentualne promy, taksówki, autobusy dalkeobieżne.
5) O wypadek bardzo łatwo - biurokracja skomplikowana, można wpędzić się w kłopoty.

Re: Filipiny luty 2017

3
Druga rada:

2 tygodnie to dość mało czasu. Radzę skoncentrować się na jednej czy dwóch interesujących Cię rzeczach i również ograniczyć terytorium. Na Twoim miejscu skreśliłbym natychmiast Manile. Oczywiście i tam można ciekawie spędzić kilka dni, ale jest wiele innych rzeczy do zobaczenia bardziej egzotycznych. Manila wymaga też już trochę doświadczenia w podróżowaniu po Filipinach z kilku względów.

Jeśli chcesz bardziej konkretnej rady to musisz określić swoje priorytety. Co Cię zainteresowało? Co Cię kręci? Plażówanie? Ciche i spokojne miejsca? Góry? Zabytki kolonialne? Kultura? Przyroda? Aktywność z odrobiną adrenaliny i sportów ekstremalnych? Trekking? Surfing? Nurkowanie? Island hopping? A może życie nocne i zabawa, niekoniecznie grzeczna? Jak się zdecydujesz n jedną czy dwie rzeczy to łatwiej będzie Ci pomóc w każdej z tych spraw.

Pozdrawiam,

Marcin

Re: Filipiny luty 2017

4
Witajcie 8-) 8-) 8-)

dziękuję za szybką odpowiedź.

Powodem dla którego chcieliśmy wynająć auto była chęć zobaczenia najstarszych pól ryżowych i wiszących trumien (SAGADA). :shock:
Jednak zrezygnowałem ze względu na czas (10 dni pobytu), pieniądze (ok 2 tysięcy PLN koszt wynajęcia auta) i niebezpieczeństwo tego pomysłu. :cry:

Tym samym zdecydowałem że albo znajdę bilet z Manila i następnie samolotem do Cebu, albo z Polski wprost do Cebu.

Jestem zainteresowany zobaczeniem takich miejsc jak :
- Bohol - Rezerwat zamieszkały przez słynne wyraki (zwierzęta z dużymi oczami podobne do małych małpek), Czekoladowe Wzgórza, bambusowy most, rejs statkiem bajeczną rzeką Loboc – na tej wyspie każdy znajdzie coś dla siebie! Bohol to Filipiny w pigułce - zaznasz tu wszystkiego po trochu: kultury, historii, znakomitych plaż, niesamowitego świata podwodnego, malutkich wysepek, dzikich zwierząt, tarasów ryżowych, tańców, gościnności, typowego filipińskiego jedzenia.

- PANGLAO - miejsce do nurkowania (a uwielbiam nurkowanie )

- BATAD - najpiękniejsze pola ryżowe
- PAMILACAN - żółwie morskie i odpoczynek :lol: :lol:

Poza wskazanymi miejscami chciał bym trochę poleniuchować, nakręcić kilka fajnych filmików dronem, i pod wodą z żółwiami i kolorowymi rybami.

Poza tym jeśli ktoś jest w stanie polecić dobry nocleg, miejsce do zwiedzenia będę wdzięczny za pomoc !!!



CZy ktoś wie gdzie można najczęściej spotkać rekiny wielorybie ?? bo wiem że w okresie - luty - marzec dość często pojawiają się one we wskazanych rejonach :P
Pamięć ludzka ulotną jest :)
Dlatego zapisuj, fotografuj, nakręcaj i dziel się swoimi wspomnieniami
z innymi
:shock:
https://www.youtube.com/channel/UCX1CJW ... CFKH0lIMag
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości