Nieprzeczytane posty

Pierwszy raz samolotem - Norwegia.

1
Witam,

jako że jeszcze nigdy nie leciałem samolotem (co jest dziwne w dzisiejszych czasach) zaplanowałem że w okresie wakacji 2016 przełamie się i dokonam tego 1 przełomowego razu.

Chciałbym polecieć do Norwegii do lotniska w Oslo Sandefjord Torp.

I tutaj mam kilka pytań:

1.Czy ktoś ma jakieś tipy/porady co do podróżowania samolotem na takim dystansie (leci się tam jakieś 2-3 godziny z Polski)

2.Jak z kwestią bagażu jeżeli chciałbym tam spędzić powiedzmy 2-3 dni ale też przywieść coś ze sobą z powrotem. Jak jest liczony bagaż podręczny a jak zwykły? Jestem zielony w tym temacie.

3.Był ktoś na takim tripie i ma jakaś opracowaną drogę z tego lotniska do ciekawych miejsc. Macie jakieś porady? Na co uważać itp.

Z góry dzięki :ugeek:

Re: Pierwszy raz samolotem - Norwegia.

3
Odnośnie bagażu to jest on liczony w kilogramach i ma określone wymiary. Zależy to od lini lotniczej itd. Dokładne informacje uzyskasz u nich właśnie.
Odnośnie samej podróży to nie ma się czego bać. Tabletki na uspokojenie mogą być chodź ja polecam coś małego wypić na rozluźnienie.

Re: Pierwszy raz samolotem - Norwegia.

4
W przypadku bagażu ważny jest nie tylko wymiar. Pewnych przedmiotów (przede wszystkim chodzi o metalowe, ostre przedmioty, ale także płyny) nie można przewozić w bagażu podręcznym albo można przewozić w bardzo małych ilościach (tak jest choćby w przypadku kosmetyków). Dlatego jeśli chcesz brać tylko bagaż podręczny, to poczytaj na stronie linii lotniczej dokładnie, co możesz do niego zabrać.
I pamiętaj, że pasażer samolotu ma wiele praw. Np. w przypadku odwołania samolotu przewoźnik powinien albo zorganizować Ci alternatywny środek transportu, albo zwrócić koszty biletu.

Re: Pierwszy raz samolotem - Norwegia.

5
Rodzaj i waga bagażu przysługującego pasażerowi uzależniona jest od linii lotniczej, z której usług na trasie do Norwegii zdecydujesz sie skorzystać. Tanie linie zazwyczaj pozwalają zabrać w ramach biletu jedynei bagaż podręczny.
Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie przewoźnika - waga i dokładne wymiary, których nie nalezy przekraczać, by nie ponosić dopłat. Znajdziesz takze spis przedmiotów dopuszczonych i zabronionych.

Re: Pierwszy raz samolotem - Norwegia.

8
Nie napisałeś z jakimi liniami lecisz?

Dodatkowo warto spojrzeć na mapę gdzie znajduje się lotnisko na które się leci. Wybierając tanie linie trzeba doliczyć dodatkowy koszt dojazdu do centrum. Zazwyczaj to koszt od ok 10 euro w jedną stronę w Norwegii dużo więcej. Warto kupić bilet online dużo wcześniej. Twoje lotnisko jest oddalone o od 110 km więc dolicz sobie dodatkowy koszt na bilet.

Przykładowo Frankfurt hahn na które leci Ryainair to żaden Frankfurt. To zwykły chwyt marketingowy, tak naprawdę Frankfurt znajduje się ok 130 mil od lotniska. Lotnisko Charleroi to lotnisko miasta Charleroi a nie Brukseli. Podobnie jest z większością lotów Ryanair.

Dodatkowe info dla lecących np : Norwegianem.

Lecąc z Norwegianem warto pamiętać że odprawa jest zautomatyzowana. Są normalne stanowiska w razie problemów. Check in odbywa się następująco. Podchodzisz do stanowiska, kładziesz dużą walizkę ( jesli masz duża walizkę ) a następnie bierzesz czytnik i skanujesz bar kod z karty pokładowej. Następnie naklejka jest drukowana. Naklejasz ją na walizkę, wciskasz przycisk i gotowe walizka odprawiona. Pozostaje tylko security. Podobnie wygląd w SAS. W tanich liniach również zaczyna to wyglądać podobie przy czym znajdziemy tu więcej osób do obsługi.

Jeśli chodzi o porady. To weź ze sobą jedzenie bądź nastaw się na supermarkety, cenny są koszmarne. Już niebawem wstawię relacje z Norwegii
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości

cron