Nieprzeczytane posty

Konto walutowe w Polsce

1
Witam,

Korzystałem z kont i kart BZWBK - "na papierze" wygląda dobrze. Niestety miałem problemy z wyciągnięciem kasy w Brazylii, Panamie, a ostatnio w Gruzji.

Podkreślam, że potrzebuję karty+konta do korzystania z wypłat oraz transakcji bezgotówkowych za granicą. W związku z tym biorę pod uwagę opłaty oraz koszty bankowe związane tylko z tymi operacjami.

Po dłuższym poszukiwaniu (obecnie potrzebuję rozliczeń do US $) wybrałem konto w Aliorze w USD. Co prawda wydawana karta to MasterCard ale w tym wypadku korzystając z $$ nie ma przewalutowania, a z waluty trzeciej przewalutowanie jest zawsze jedno do dolara.
Jedyna opłata to 5pln za miesiąc za kartę.

Drugą rezerwową kartę - Visa założyłem w BPH (+konto płatne 5pln na miesiąc; mając konto złotówkowe jakieś tam w tymże banku - konto walutowe jest prowadzone bezpłatnie). Korzystanie w kraju z karty jest dosyć drogie, natomiast za granicą jest praktycznie darmowe. Niestety jest zapis o 2% opłacie za przewalutowanie w wypadku transakcji z waluty innej niż waluta rachunku i waluta pln.

pozdrawiam

Re: Konto walutowe w Polsce

3
W zasadzi eto jest jedyna całkowicie darmowa oferta banku w zakresie konta walutowego. jest to smart bank, zobacz sobie:
http://www.tanie-konto.pl/smart-bank/smart-konto-eu-walutowe/

Wszystko jest tam za darmo. Prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów w Polsce oraz za granicą oraz nie płacisz za kartę. Jest to bank internetowy ale pewny oraz ma wygodną obsługę konta przez interent. Obecnie mam u nich konto oraz jestem zadowolona,że sobie tam właśnie założyłam. Ewentualnie jeszcze Alior bank ma dobrą ofertę ale smart ma lepszą.

Re: Konto walutowe w Polsce

5
Ja mam w mBanku 2 konta walutowe (Eur i Usd).
Rachunek free, karta 30 pln rocznie.
Korzystam zarówno podczas podróży jak i platności internetowych.
Nie przypominam sobie problemów podczas korzystania.
Teraz maja jeszcze jakis nowy kantor z ciekawymi kursami.
Ale o to to juz najlepiej podpytac obsługi na mLinii albo Eksperta online.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości