Nieprzeczytane posty

Moja pierwsza wycieczka

1
Witam wszystkich :) Mam nadzieję, że nikt nie obrazi się za pytania żółtodzioba, ale wychodzę z założenia, że lepiej zadać głupie pytania, niż mieć potem problem, bo się czegoś nie wie ;) Otóż planuję swoją pierwszą w życiu wycieczkę zagraniczną z jakimś biurem podróży i zamierzam się w nią wybrać sam. Widziałem, że biura podróży mają oferty dla singli - czy ktoś z tego korzystał? Ma to sens, fajnie jest?

Chciałbym się też zapytać czego mogę się spodziewać po wycieczce z biurem podróży i na co powinienem uważać/zwrócić uwagę? Jak taka wycieczka w ogóle wygląda od strony organizacyjnej? Czy jest jakaś osoba z biura podróży, która wszystko organizuje, tj. wsadza do samolotu, albo odbiera na lotnisku docelowym, dowozi do hotelu, organizuje jakieś atrakcje typu zwiedzanie, imprezy, itp.?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady oraz jeszcze raz przepraszam za takie podstawowe pytania, ale to będzie mój pierwszy raz, pojadę sam, więc się trochę stresuję :)

Re: Moja pierwsza wycieczka

2
Hej,
Nikt Cię do samolotu nie wsadzi :) Sam musisz :) Najczęściej w hotelu znajduje się już osoba, która staje się Twoim opiekunem i to do niej należy zgłaszać wszystkie problemy. Zwróć uwagę przede wszystkim na koszta dodatkowe, czyli te nie zawarte w umowie. Zastanów się dobrze, które opcje będą naprawdę potrzebne dla Ciebie.
Mój kolega ostatnio zdecydował się na wyjazd do Meksyku z biura podróży i był bardzo zadowolony. Nie mniej osobiście wolę sobie sama organizować wypoczynek. Wtedy za te same pieniądze mam najczęściej zdecydowanie więcej atrakcji.

Re: Moja pierwsza wycieczka

3
Dzięki za odpowiedź :) Z tym "wsadzaniem do samolotu" to chodziło mi raczej o sytuację, której byłem świadkiem podróżując na własną rękę. Widziałem na lotnisku stoiska różnych biur podróży i podróżujących stojących w kolejce do nich. Dlatego sobie pomyślałem, że może tak to działa - umawiamy się na lotnisku, tam już czeka przedstawiciel biura podróży, kieruje nas do samolotu, a potem inny przedstawiciel odbiera na lotnisku docelowym, prowadzi do hotelu, pomaga w zakwaterowaniu, itp.

Re: Moja pierwsza wycieczka

4
Witaj,

Jeśli podróżujesz z biurem podróży zazwyczaj masz wszystko wyjaśnione. W razie wątpliwości zapytaj się w biurze podróży, wszystko ci wytłumaczą,

Zazwyczaj wygląda to tak

Lot i wszystkie informacje odnośnie zakwaterowania, transferu itd powinieneś mieć w papierach dołączonych do biletu . Podczas wylotu odprawiasz się normalnie i nie potrzebujesz nikogo. Po przylocie wygląda to różnie. Jeśli masz transport do hotelu a autobusy są ulokowane nieco dalej wówczas reprezentant powinien czekać na ciebie. Powinien mieć tabliczkę, może poznasz go po ubiorze. Bardzo często jest tak że to oni znajdą ciebie jako że znają twój lot. W najgorszym wypadku możesz podejść do kogokolwiek a jak nie znasz języka to pokazujesz dokumenty z nazwą hotelu ( powinieneś mieć wyszczególniony w dokumentacji ) . Miejscowi znają hotele i wiedzą gdzie odjeżdżają autobusy

Przybywając na miejsce będziesz miał tzw spotkanie powitalne gdzie dowiesz się co jak.Naprawdę nie musisz się niczym martwić, musisz tylko pamiętać o dokumentach, biletach i ubezpieczeniu. Wszystko powinieneś dostać z biura. Do samego hotelu wprowadzi cie kierowca, lub ktoś będzie czekać.

Jeśli wykupiłeś wyłącznie lot i hotel, wówczas transport organizujesz na własną rękę. Z tym też możemy ci pomóc :) :)

W razie dodatkowych pytań pytaj śmiało. Jesteśmy o tego żeby pomóc :)
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości

cron