Nieprzeczytane posty

Re: Gdzie założyć konto walutowe w Euro?

2
do wypłat za granicą nei jest potrzebne konto walutowe, w tym wypadku w euro.
Zakładam, że pensja czy innego rodzaju świadczenia wpływają na Twoje złotówkowe konto. Będąc za granicą korzystać ze swojej karty do tegoż konta, a bank przelicza transakcję. Są banki, w których taka operacja jest tak samo opłacalna, jak zakup waluty w kantorze w Polsce. Sprawdź jakie opcje oferuje Twój bank.

Re: Gdzie założyć konto walutowe w Euro?

3
Trochę się nie zgadzam z tym twierdzeniem. Jeśli ma sie konto walutowe to można korzystać z usług kantorów internetowych, które mają naprawdę konkurencyjne kursy. Dzięki temu jeśli często się podrozuje to takie konto warto jest mieć. Sama często wyjeżdżam za granice i dzięki temu wiele zaoszczędziłam na kursie.

Jeśli podróżujesz rzadko zastanów sie natomiast nad kartą kredytową. Obecnie zresztą wiele banków oferuje karty specjalnie dla podróżników. Na przykład Reiffeisen Bank. Masz tam darmowe członkostwo w klubie Wizzair.

Re: Gdzie założyć konto walutowe w Euro?

6
stelf pisze:No własnie w ostatnim czasie moje podróże są dość częste. Mam obecnie kartę kredytową ale przewalutowanie oraz prowizje są spore tak więc sobie przekalkulowałem,ze jednak konto walutowe będzie bardziej opłacalne.
Czy gdzieś można założyć sobie darmowe konto walutowe?
Tutaj masz porównanie: http://comperia.pl/konta_osobiste/konta-walutowe

Powiem Ci,że niekoniecznie opłaca się brać konto walutowe bezpłatne bo niekiedy za 5 zł miesięcznie masz wiele fajnych dodatkowych usług ( na przykład darmowe przelewy albo wypłaty we wszystkich bankomatach , tanie wypłaty w bankomatach za granicą). Sam musisz sobie poczytać.

Re: Gdzie założyć konto walutowe w Euro?

8
Różne konta. Różne przewalutowanie. To jakie jest przewalutowanie na danym koncie to sam już musisz się dowiedzieć. Na jednym bedzie bardziej korzystne, na drugim już dużo mniej korzystne.

Jeśli leciesz do Stanów to proponuje zorientować się jakie są konta walutowe, które od razu przewalutowują ze złotówek na dolary. Bo takie podwójne przewalutowanie jest bardzo niekorzystne. Mozesz zostawić numer na stronie jaką tutaj wczesnieij dałam. Powinien ktoś się do Ciebie odezwać.

Re: Gdzie założyć konto walutowe w Euro?

9
To trzeba zawsze sprawdzać aktualną ofertę bo to często się zmienia, w zależności od banku. W miarę ok było kiedyś w ING, ale jak jest obecnie, czy się coś zmieniło na plus lub minus to trzeba sprawdzić, bo i tak każdy indywidualnie wie czego chce. Dla jednego jest ważne to, dla innego tamto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron