Nieprzeczytane posty

wymiana pieniędzy na podróż

1
jak wymieniacie pieniądze na wyjazd to robicie to w kantorze czy przez internet? ja zastasnawiam się nad wymianą kasy przez internet - nie chcę wymienić dużej ilości i myślę, że warto spróbować. korzystacie z jakiejś platformy, jeśli tak to jakiej? co w ogóle sądzicie o tym pomyśle?

Re: wymiana pieniędzy na podróż

2
Ja niestety podczas podróży nie ufam kartom kredytowym i bankomatowym. Staram się wszelkich opłat za hotele i przewóz płacić jeszcze będąc w Polsce i w podróż zabieram niezbędne minimum plus koszty ewentualnego leczenia :) Bo z hospitalizacją w różnych krajach bywa różnie. Często, choć w ubezpieczeniu jest zagwarantowana jakaś usługa za leczenie, na miejscu może się okazać to nie do końca prawdą. Co do waluty, to oczywiście euro, albo dolary w zależności od kraju do którego zmierzam. Jeśli jest to możliwe biorę także kilka drobniaków w walucie tego kraju. Bo nigdy nie mam pewności czy nie dotrę do danego kraju w dniu, gdy mają właśnie dzień wolny od pracy, albo jakieś święto. A cha i jeszcze potrzebuję drobniaków na napiwki :)

Re: wymiana pieniędzy na podróż

4
Ja biorę karty. Zawsze to bezpieczniejsze niz jeżdżenie z gotówka przy tyłku. Wiadomo - trzeba miec przy sobie parę groszy na bieżące wydatki, ale gdzie mogę to płacę kartą (oczywiście pomijam tutaj sklepy prowadzone przez chińczyków, pakistańczyków i itp.)

Re: wymiana pieniędzy na podróż

6
Jeżeli masz do wymiany dużo kasy i nie boisz się ich zabierać ze sobą (nie polecam) to wymiana przez neta.
Kolejne rozwiązanie to wysłużony kantor i to polecam.
Następnie, zostają nam karty kredytowe i to rozwiązanie też polecam.

A więc trochę gotówki (na wyjazdach zawsze trzeba mieć cach) i karty. Taki mix według mnie jest najlepszy i zarazem najbezpieczniejszy (nigdy nie spuszczaj takiej karty z oczu, podczas płacenia nie pozwalaj aby kelner, kasjerka itp. wychodziła gdzieś z twoją kartą).

Pozdrawiam.

Re: wymiana pieniędzy na podróż

7
Dobrym pomysłem jest wyrobienie sobie karty walutowej - wchodzisz na jedną z porównywarek kantorów internetowych, przelewasz złotówki i wymieniasz ja na potrzebną walutę, którą później przelewasz na kartę - i masz problem z głowy. Nie musisz nosić gotówki ze sobą ani zastanawiać się, jaki w danym momencie kurs wymiany zastosuje bank
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 289 gości

cron