Nieprzeczytane posty

Re: Autostradami przez Polskę

2
generalnie, gdy mam wybór, to korzystam z autostrady. Oczywiście minusem są wysokie opłaty, lecz gdy mam możliwość skrócić sobie czas podróży o 1/3 czy więcej, to korzystam z tej opcji.
Minusem bywają kolizje, które utrudniają czy wręcz uniemożliwiają jazdę autostradą i kierowani jesteśmy opłotkami i wówczas tracimy sporo i czasu, i nerwów.
Jak dla mnie mamy za mało autostrad, w szczytach, w tłoczne dni bramki też mocno utrudniają jazdę.

Re: Autostradami przez Polskę

6
Wszystko zależy gównie od tego, w jakim celu ktoś po Polsce musi podróżować i jakie konkretnie ma do przemierzenia odległości. Wiadomo, że odległość kilkudziesięciu kilometrów najbardziej opłaca się przemierzyć przy wykorzystaniu własnego auta i autostrady. Jeśli jednak wybiera się ktoś gdzieś dalej, choćby do innego kraju, to czasami dużo lepiej jest skorzystać z możliwości jaką daje kolej. Bilety europejskich przewoźników dostać możemy w bardzo atrakcyjnych cenach, a sama podróż bywa po prostu wygodna. Co do bezpieczeństwa, to pociągi zapewniają podróż na wyjątkowo wysokim poziomie jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Myślę, że całkiem interesującym przykładem są tutaj francuskie koleje TGV, przy których przez 25 lat istnienia, nie zanotowano ani jednego wypadku śmiertelnego, mimo że pociągi tych sieci, osiągają prędkości rzędu kilkuset km/h. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości