Nieprzeczytane posty

Sandały w ciepłe kraje

1
Witam, w najbliższy czasie wyjeżdżam do ciepłych krajów wreszcie trochę odpocząć i poszukiwałbym jakiś porządnych sandałów na długie podrożę zęby nie ugotować w tym czasie swoich stóp, możecie polecić jakieś dobre obuwie tego typu?

Re: Sandały w ciepłe kraje

3
Osobiście polecam ci sandały Ecco Hyper Terain III bardzo fajne obuwie na długie podróże po prawie każdym terenie dobrze chronią stopę (oczywiście jak na sandały) i są wygodne. Są trochę drogie, ale powiem ci ze warto, z dostępem też nie powinieneś mieć większego problemu widziałem taką parę przykładowo w sklepie sarafis.

Re: Sandały w ciepłe kraje

4
Latem stopy nie znoszą ciepłego obuwia. Najlepsze dla nich są sandały lub lekkie klapki, które pozwalają im oddychać. Stopy bardzo szybko się pocą, co sprzyja rozmnażaniu się bakterii. Dlatego lepiej zrezygnować z pełnych butów na rzecz tych przewiewnych.

Obuwie powinno być często zmieniane. Jeśli istnieje taka możliwość, noś ze sobą drugą parę, którą zmienisz w pracy. Buty oraz skarpetki powinny być wykonane z „oddychających” materiałów, takich jak len, bawełna, skóra.

Noś niskie, szerokie obuwie. Wysoki obcas oraz wąski nosek sprawiają, że stopa jest ściśnięta, nie może oddychać oraz szybko się poci. Można tym doprowadzić do odcisków oraz nagniotków.

Unikaj klapek oraz japonek wykonanych z pianki. Bardzo łatwo rozwijają się w nich bakterie. Bezpieczniejsze dla stóp będą klapki wykonane z gumy, które można szybko wypłukać oraz wysuszyć.
cofać się tylko po to by wziąc rozbieg

Re: Sandały w ciepłe kraje

6
Ja zawsze mam problem z doborem butów. Niezależenie od tego, czy są to sandały czy buty trekkingowe. Zawsze coś mnie obciera, ale zawsze stawiam na naturalne materiały. Moja noga musi oddychać. Jak już mi się w miarę uda dobrać buty, to pierwszy miesiąc się przemęczę, a potem już są ok:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości

cron