Nieprzeczytane posty

w Lipcu 2016 nad Polskie morze

1
Witam :D

3 Lata temu zakładałem podobny wątek ale zrezygnowałem z morza a wybrałem góry. Teraz postanowiłem ostatecznie
w końcu po raz 1 -szy w życiu latem wybrać się nad Polskie morze. Ale nigdy jeszcze tam nie byłem, nic nie wiem i dlatego przygotowania do wakacji rozpoczynam tak wcześnie ;)

Nie mam pojęcia gdzie, w jakiej miejscowości zamieszkać? chce jechać na 6-7 dni, możliwe że tym razem sam bez towarzystwa, chcę żeby było nie daleko do wody,niedrogie noclegi, blisko do restauracji ( dla mnie to restauracja musi być blisko) :D dobrze żeby była możliwość jakichś atrakcji- może rejsy statkiem po morzu czy coś podobnego.
Chodzi wogole o to żeby nie leżeć na plaży lecz trochę " aktywnie" spędzić ten czas np. świetnie żeby można było wypozyczyć rower i gdzie pojeździć czy coś zwiedzać. Nie zależy mi na wielkich tłumach ludzi, wolę jakieś mniejsze miejscowości - spokojniejsze i bezpieczne. Czy możecie mi polecić takie miejscowości nadmorskie z których mógł bym wybrać tę najlepszą najbardziej mi odpowiadającą? aha ! dodam że co do woj. Zachodniopomorskiego jestem na " Nie" oraz to że z tych rzeczy które wymieniłem jednak te rejsy po Bałtyku -odleglość do skorzystania z nich, to dla mnie bardzo ważna sprawa.

Pozdrawiam i proszę o odp.

Re: w Lipcu 2016 nad Polskie morze

2
może Gdańsk / Sopot?
w razie nie plażowej pogody można zwiedzić Gdańsk, czy zrobić dalszy wypad np. do Malborka

rejon Kołobrzeg/ Świnoujście także zapewnia atrakcje w razie niepogody.

Sądzę, że własnei tak powinieneś planować tzn znaleźć miejsce, które oprócz plaży zapewni Ci atrakcje w razie gorszej aury

Re: w Lipcu 2016 nad Polskie morze

3
Ja w ubiegłym roku pojechałam na urlop do Kopalina- 30 km od Łeby i też na brak atrakcji nie narzekałam. Na miejscu w Agroturystyce Lila, gdzie nocowałam http://www.agroturystykalila.com/ , właściciele ośrodka prowadzą wypożyczalnię rowerów, poza tym w okolicy są stadniny, a nawet plac do paintballa. Sama nie jestem typem osoby, które całymi dniami lubi wylegiwać się na plaży, dlatego starałam się poznać jak najwięcej okolicznych zakątków i na pewno się nie nudziłam. Poza tym ośrodek który wybrałam jest przyjazny zwierzakom i po uzgodnieniu przywiezienia dodatkowego gościa w postaci mojego małego psa, nie było problemu, aby go tam zabrać.

Re: w Lipcu 2016 nad Polskie morze

5
Nie polecam trójmiasta ze względu na tragiczny stan wody w miesiacach letnich + korki. Lepiej się wybrać nad otwarte morze - karwia, te rejony, a i tak blisko do trójmiasta żeby pozwiedzać. Tak samo półwysep helski - tragedia z ruchem, a pociągi raz na rok i w sumie odludzie.

Re: w Lipcu 2016 nad Polskie morze

8
Wcześnie zaczynasz planowanie :) Ja polecam Krynicę Morską i zwiedzanie Mierzei Wiślanej - możesz odwiedzić muzeum w Sztutowie (dawny obóz koncentracyjny), dzikie Piaski z piękną plażą, z Krynicy popłynąć wodolotem do Fromborka. Ryby morskie albo z zalewu - do wyboru. Blisko do Trójmiasta, gdybyś zapragnął jakichś nocnych atrakcji czy koncertów :)
Kto nie potrafi wyć nigdy nie znajdzie swojego stada

Re: w Lipcu 2016 nad Polskie morze

10
Myślę, że każda miejscowość nadmorska posiadająca port, posiada również swój (co najmniej jeden) stateczek, kuter lub łódź, która wozi turystów w morze i drugą, która robi to samo wypływając w morze ze zwolennikami wędkarstwa morskiego.
W Ustce jest takich stateczków kilka, a ostatnio została rozbudowana marina (polecam wyszukanie w sieci obrazów z kamer web z Ustki) i ilość takich jednostek morskich na pewno wzrośnie.
Ogólnie Ustka pięknieje z roku na rok. Jeśli w kimś słowo "rewitalizacja" nie budzi dobrych skojarzeń, to niech zajrzy do Ustki. W ostatnich latach z zapuszczonego, "postsocjalistycznego" (bez obrazy, bardzo lubię to miasto) miasteczka, powoli przekształca się w nadmorską perełkę.
Rośnie też nowoczesna baza noclegowa. Już coraz mniej jest pokoi ze wspólną łazienką na korytarzu. Coraz więcej hoteli z porządną ilością gwiazdek przy nazwie i mieszkań wynajmowanych przez cały rok turystom i na ten cel budowanych i wyposażanych. Wprawdzie nazywają się na wyrost " - no bo jak mieszkanie o powierzchni około 40m2 można nazywać "apartamentem" ale warunki pobytu w nich nie są gorsze niż w hotelu, a często lepsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie jechać w”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości