Nieprzeczytane posty

Gdzie pierwszy raz w góry z bratem?

1
Witam serdecznie.
Planuję w tym roku jechać pierwszy raz w góry.
Jeszcze nigdy nie byłem w górach stąd znalazłem się tu na forum aby zasięgnąć porady.
Mam 24 lata brat 17. Chciałbym jechać właśnie z nim lecz nie wiem jakie miejsce wybrać.
Chciałbym aby było dużo atrakcji dla młodzieży.
Wyjazd planuje na lipiec, ponieważ wtedy mam urlop w pracy.
Chciałbym prosic o pomoc z miejscem jak i z kosztami ile mniej więcej taki wyjazd by mnie wyniósł 3-4 dni bo nie mam pojęcia ile taki wyjazd może kosztować.

Pozdrawiam.

Re: Gdzie pierwszy raz w góry z bratem?

2
Napisz, w jakim rejonie mieszkasz, od tego zależy czy polecać Wam Bieszczady czy może Sudety. Nie ma sensu wybierać się w daleką podróż, skoro możecie przeznaczyć na wypad 3-4 dni.
Jak zamierzacie podróżować: autem czy pociągiem/autobusem?

osobiście najbardziej lubię Bieszczady, choć ode mnei daleko. Dolny Śląsk - Góry Sowie, to toeż gratka np. zwiedzenie sztolni, Wilczego Szańca może byc nie lada atrakcją.

Re: Gdzie pierwszy raz w góry z bratem?

3
A skąd będziesz startować? Ja swoją młodszą siostrę zachęciłam do chodzenia po górach, zabierając ją do miejscowości Ropki w Beskidzie Niskim. Pojechałyśmy tam wiosną, kiedy było pełno kwiatów i można było obserwować dzikie zwierzęta. Miejsce jest bardzo ładne, a w dodatku bardzo spokojne. Wybierałyśmy niższe wzniesienia, żeby mała miała też jakąś frajdę z wchodzenia na "górki".

Re: Gdzie pierwszy raz w góry z bratem?

4
Mieszkam w Inowrocławiu. Kujawsko - Pomorskie.
Podróż to raczej pociąg.
Tzn kiedyś byłem w górach Świętokrzyskich na wycieczce szkolnej i jakoś mi się nie podobało.
Chciałbym zwiedzić solidne góry. Takie o jakich się mówi ;) Długie wyprawy, narty ? Nie wiem ogólnie myślałem o Zakopanem lub Karpaczu dlatego pytam o porady. Znajomy był w Karpaczu z dziewczyną i mówił, że było dobrze.

Re: Gdzie pierwszy raz w góry z bratem?

7
Jedziecie pierwszy raz w góry więc rozumiem że nawet odpowiednich ciuchów nie macie, nie mówiąc o sprzęcie chociażby biwakowym. Więc Tatry na pierwszy raz sobie odpuść. Proponuje góry gdzie w razie załamania pogody można szybko wrócić do cywilizacji z każdego miejsca. Tak jak napisałeś dobrym wyborem będzie np. Karpacz i Karkonosze. Na początek standardowo Śnieżka. Jak chcesz poczuć chociaż namiastkę wyprawy to nie korzystaj z kolejki.

Re: Gdzie pierwszy raz w góry z bratem?

8
jaskoleczka pisze:ja byłam w górach stołowych. Bardzo ładne widoki. Trafiła nam się piękna pogoda. Przygoda na całe życie. Polecam
Tak faktycznie góry stołowe są piękne, nie ma ta żadnych trudnych ścieżek każdy amator czy też profesjonalista może po nich swobodnie chodzić :) Ja jeszcze oprócz tych gór stołowych proponowała bym się zastanowić nad takim miejscem jakim jest właśnie Karpacz. ;) Tam też jest taka bardzo przyjemna góra to chodzenia - Śnieżka, nie jest wymagająca i też z nią każdy powinien sobie poradzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie jechać w”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

cron