Nieprzeczytane posty

Tygodniowy wyjazd na Korfu z samochodem - czekam na porady:)

1
Witam wszystkich smile

We wrześniu mam zamiar pierwszy raz wyjechać na wakacje do Grecji ( na szczęście mnie nie dotyczy jeszcze termin urlop haha )
Będzie to moja pierwsza wyprawa, kiedy sam będę wypożyczał samochód, co wiąże się z pewnymi pytaniami z mojej strony! Ale to później.
Jako że razem z dziewczyną ciężko pracowaliśmy tego lata postanowiliśmy, że tym razem przed pierwszym rokiem naszych studiów że zrobimy coś super! Wybór padł na Korfu, chyba ze względów finansowych jak i świetnych opini znajomych o tym miejscu.

Pierwszym problemem dla nas były bilety lotnicze za które oczywiście nie chcieliśmy słono zapłacić- po małym pokombinowaniu ,kiedy to Skyscannera nie mógł znaleźć żadnych lotów z Gdańska w odpowiednim terminie , znalazłem pasujące nam loty ; na stronie Smallplanetairlines ale aż z Wrocławia- zapłaciliśmy za 2 osoby około 1200 złotych z 1 20-kilogramowym bagażem- co nie jest super okazją, ale jak kupno miesiąc przed jestesmy całkiem zadowoleni.

Moje pytania tyczą się głownie wypożyczenia auta : CZY lepiej zrobić to z wyprzedzeniem ,czy zrobić to od razu po przylocie? Słyszałem ze tak jest taniej , a o brak samochodu we wrześniu raczej nie musimy sie martwić - na samochod Planujemy wydać około 1000 złotych- myślałem o VW Polo ze względu na mocniejszy silnik od samochodów- jednak nie wiem czy zmieścimy sie w tej kwocie - słyszałem o dodatkowym koszcie dla młodych kierowców i zależy mi na pełnym ubezpieczeniu - ze względu na pewności ze nic nas nie zaskoczy! Czekam na rady i opinie tych którzy wypożyczali juz samochod na Korfu:) chcemy to zrobić z jakieś dużej firmy i wybierzemy chyba Avisa.

Same Korfu chcemy objechać wlasnie samochodem z 4-5 noclegami przez Airbnb( chyba ze macie jakieś lepsze propozycje) a propos ciekawych miejsc rownież ! a jakoś dwie spędzić dziko na plazy( chyba wykonalne:)?)

Czekam na porady - zakładam specjalny temat żeby byc choć trochę przygotowany:) moze tez sie przyda innym!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie jechać w”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości