Nieprzeczytane posty

Gdzie jechać samemu? (Polska)

1
W te wakacje wybieram się w podróż sam. Troche z przymusu, bo tak się złożyło, że urlopy mamy w różnych terminach ze znajomymi, ale z jednej strony też się cieszę, bo to dla mnie nowość. Będę miał dni, gdzie pojade z kimś, np. do tatralandii i potem dalej przed siebie :)
Teraz tylko zastanawiam się gdzie jechać w Polsce samemu. Będzie to dla mnie nowa sytuacja, ale też odpoczynek, bo będę sam, nikt mi nie będzie marudził itd :D. Interesuje mnie jakaś może niewielka miejscowość, może jakieś góry. Nie chciałbym wylądować na jakimś odludziu, tylko w miejscu, gdzie gdy gdzieś się wybiorę, to będę mógł liczyć na to, że mogę kogoś spotkać, z kim będzie można zamienić słowo. W rejonach wiosek przygranicznych przy Słowacji spotkałem się z przyjaznymi ludźmi i na takich ludzi właśnie chciałbym trafić. Domyślam się, że najlepsze rozwiązanie to pójście do baru w jakiejś malutkiej miejscowości, no ale nie jadę na wakacje po to żeby pić czy rozmawiać z ledwo trzymającymi się na nogach ludźmi, tylko zwiedzać, może też przy okazji spotkam kogoś kto też podróżuje w pojedynke. Gdzie warto pojechać samemu, żeby odpocząć samemu, lub poznać innych ludzi :)?

Re: Gdzie jechać samemu? (Polska)

3
Dzięki za podpowiedzi ;)
Za granicą też by mogło być, tylko że barierą jest brak znajomości języka angielskiego, więc jedynie z Czechami czy Słowakami bym się troche dogadał ;)
Będzie to też moja pierwsza podróż samotnie, chcę po prostu zobaczyć jak to jest :P wszystkiego trzeba w życiu spróbować. Jak mi się spodoba, to będę jeździł dalej ;) Jadę na pare dni, więc samochodem się wybiorę, i rower też będę miał, żeby sobie gdzieś pojeździć.

Re: Gdzie jechać samemu? (Polska)

4
luigi pisze:Interesuje mnie jakaś może niewielka miejscowość, może jakieś góry. Nie chciałbym wylądować na jakimś odludziu, tylko w miejscu, gdzie gdy gdzieś się wybiorę, to będę mógł liczyć na to, że mogę kogoś spotkać, z kim będzie można zamienić słowo. W rejonach wiosek przygranicznych przy Słowacji spotkałem się z przyjaznymi ludźmi i na takich ludzi właśnie chciałbym trafić. Domyślam się, że najlepsze rozwiązanie to pójście do baru w jakiejś malutkiej miejscowości, no ale nie jadę na wakacje po to żeby pić czy rozmawiać z ledwo trzymającymi się na nogach ludźmi, tylko zwiedzać, może też przy okazji spotkam kogoś kto też podróżuje w pojedynke.
To wymarzone miejsce brzmi całkiem jak Muszyna! :) Góry, kameralna atmosfera, ludzie są, ale brak tłoku. Słowacy faktycznie są przemili, do tego chętnie nas odwiedzają. :) A nowe osoby łatwo poznać w hotelu - np. w Aquaparku lub restauracji w ciągu dnia, a wieczorem w naszym barze hotelowym przy kręglach lub bilardzie. Jeśli odwiedzają nas osoby podróżujące w pojedynkę, to często szukają towarzystwa do wyjścia na szlak, także zawsze można zapytać w recepcji czy jest ktoś taki. :)

Re: Gdzie jechać samemu? (Polska)

6
W Polsce pojechałabym sama do Augustowa.
Tam możesz spędzić czas zarówno leniwie (książka, leżak), jak i aktywnie (parki linowe, green velo - wspaniałe szlaki rowerowe; na wodzie...)
W Augustowie i okolicach jest duża baza noclegowa o szerokim spektrum cen i rodzaju miejsc - agroturystyka, motele, hotele, kampingi...choć te ostatnie we wrześniu raczej odpadają ze względu na kapryśną aurę

Re: Gdzie jechać samemu? (Polska)

7
Ktoś już podał we wcześniejszym poście, że Karpacz. Ja właśnie byłam w tym roku ze swoim narzeczonym i naprawdę nam się bardzo spodobało. Urokliwe miejsce, jest wiele do zrobienia a naszym największym marzeniem jest odwiedzenie tej miejscowości ponownie, ale tym razem zimą.

Re: Gdzie jechać samemu? (Polska)

9
Ewentualnie nad morze. Sam bardzo lubię wypoczywać nad morzem. Nawet poza sezonem. Turystów jest mniej, możńa wypocząć. Poza tym morze jest piekne o każdej porze roku. Widok sztormu w zimie to niesamowite przeżycie.

Sugeruję Trójmiasto.Mniejsze miejscowości zimą zamierają. W Trójmieście jednak zawsze jest coś ciekawego do robienia. Noclegi możecie wynająć sobie na tej stronie:
http://www.dhapartamenty.pl/ - jest tutaj możliwosć wynajęcia sobie własnego apartamentu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdzie jechać w”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości