Nieprzeczytane posty

Wynajem samochodu w RPA

1
Jedziemy na miesiąc w listopadzie na trasęJohannesburg - Cape Town. Czy macie jakieś doświadczenia w wypożyczaniu samochodu? Czy jest jakaś konkretna firma gdzie jest taniej czy lepiej skorzystać z globalnych typu Avis, Budget, Hertz?
Wiem że pożyczenie auta na lotnisku jest droższe niż w mieście - ale czy różnica jest na tyle duża żeby zrekompensować upierdliwość i koszty przejazdu z lotniska do wypożyczalni?

Re: Wynajem samochodu w RPA

2
W sierpniu 2012 r. pokonałam trasę z Kapsztadu do Johannesburga samochodem osobowym wynajmowanym zza biurka w Polsce. Korzystałam z wyszukiwarki Skyscannera i mój wybór padł na Budget. Samochód odbierałam na lotnisku w Kapsztadzie, a oddawałam na lotnisku w Johannesburgu. Nie brałam pod uwagę innej lokalizacji - bez względu na koszty - zmęczenie lotem, zmianą strefy klimatycznej, a przede wszystkim potrzeba wyruszenia natychmiast przed siebie, zdeterminowała słuszny wybór.
Oprócz ceny weź pod uwagę również i to, że wypożyczalnie "w mieście" mogą być otwarte w godzinach niezgodnych z Twoim przylotem, a to komplikuje.

I uwaga praktyczna: to, że ruch lewostronny - to oczywiste, ale również często trafiałam na skrzyżowania równorzędne tj. nie ma oznaczeń kto jest na drodze z pierwszeństwem ruchu, a kto wjeżdża z podporządkowanej. Skrzyżowanie wówczas przejeżdża się w takiej kolejności w jakiej się dojechało do skrzyżowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RPA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości