Nieprzeczytane posty

bezsensowne wpisy

1
Witajcie, być może ktoś powie, że się czepiam ale denerwuje mnie wypisywanie bezsensownych postów, które kompletnie nic nie wnoszą do tematów poruszanych na forum.
Aby nie być gołosłownym jako przykład podam nowo zarejestrowanego użytkownika (dzisiaj), który napisał aż 10 postów za jednym zamachem. Byłem ciekaw jakie to nowe przydatne informacje podał na forum i każdy z poruszonych egzotycznych wątków otwierałem, przewijałem i odczytywałem. I co? Nic! Szkoda było czasu.
Każdy wpis w stylu "ale fajne"... itp. Ludzie, litości, przecież to jest bez sensu! Wydaje mi się (a przynajmniej taki jest mój subiektywny punkt widzenia), że na "forum-podróże" powinniśmy dzielić się swoimi przeżyciami, wrażeniami z podróży, komentować je, zadawać pytania, pomagać, oceniać itd. itp. A nie wypisywać po wielokroć bzdety typu och i ach! Po czymś takim jak dzisiaj otwierając następny post już z góry zastanawiam się czy warto..? Czy przeczytam coś ciekawego, wartego uwagi, zadania pytania czy też kolejny bezsensowny i bezmyślny komentarz...
A nie chciałbym się zniechęcić do dalszego korzystania z tego forum...

Re: bezsensowne wpisy

2
ML45 pisze:Witajcie, być może ktoś powie, że się czepiam ale denerwuje mnie wypisywanie bezsensownych postów, które kompletnie nic nie wnoszą do tematów poruszanych na forum.
Aby nie być gołosłownym jako przykład podam nowo zarejestrowanego użytkownika (dzisiaj), który napisał aż 10 postów za jednym zamachem. Byłem ciekaw jakie to nowe przydatne informacje podał na forum i każdy z poruszonych egzotycznych wątków otwierałem, przewijałem i odczytywałem. I co? Nic! Szkoda było czasu.
Każdy wpis w stylu "ale fajne"... itp. Ludzie, litości, przecież to jest bez sensu! Wydaje mi się (a przynajmniej taki jest mój subiektywny punkt widzenia), że na "forum-podróże" powinniśmy dzielić się swoimi przeżyciami, wrażeniami z podróży, komentować je, zadawać pytania, pomagać, oceniać itd. itp. A nie wypisywać po wielokroć bzdety typu och i ach! Po czymś takim jak dzisiaj otwierając następny post już z góry zastanawiam się czy warto..? Czy przeczytam coś ciekawego, wartego uwagi, zadania pytania czy też kolejny bezsensowny i bezmyślny komentarz...
A nie chciałbym się zniechęcić do dalszego korzystania z tego forum...
Miałem to samo wrażenie,ale cóż zabronić ludziom ahować i ehować nie możesz,każdy sam powinien wiedzieć czy to co pisze to rzeczowe uznanie dla autora postu,czy polemika czy też może co innego.Jednak ML45 nie dziw się w czasach tzw Facebookowego stawiania "kciuka" to norma :lol:
http://jackpodroznik.pl
http://travelwithdrone.com

Re: bezsensowne wpisy

5
To nie są boty, bo przy rejestracji trzeba uzupełnić działanie, czego zwykły program nie jest w stanie zrobić.

No cóż, taki urok ludzi, nie wiem, co chcieliby przez to osiągnąć, w każdym bądź razie można by poprosić Moderatorów, aby na przykład nakładali na takowych ludzi jakieś ostrzeżenie (tzw. warn), czy upominali ich o pisaniu wartościowych, bogatych merytorycznie postów.

Re: bezsensowne wpisy

6
Witaj

Nie bardzo rozumiem twojego ostatnie stwierdzenia Jack zwłaszcza że właśnie po to aby rozwiązywać tego typu problemy powstała ta sekcja a jak dotąd wasz post jest pierwszym tego typu postem ??

Jeśli chodzi o blokadę to jest wyraźnie napisane w reklamach stron że aby sie zareklamować trzeba napisać min 15 wartościowych słów a nie pojedynczych nic nie wartych stwierdzeń . Ponadto nawet jeśli ktoś się zareklamuje i nie bierze czynnego udziału w życiu forum nie będzie miał u nas reklamy ( o tym też jest napisane) więc nie wydaje mi się ze puste posty są po to żeby obejść blokadę, zważywszy na fakt że przed blokadą było gorzej. Ludzie pisali jeszcze gorsze bzdury po to żeby wstawić linka a wiesz jak wygląda 100 kolejnych postów z jednym słowem i 5 linkami w tekście?? katastrofa. :o


Poza tym edycja postów jest wyłączona a my sprawdzamy każdy post więc nawet jak ktoś pisze tylko po to żeby napisać 15 czy 17 postów i się zareklamować mija się z celem.

Po za tym wiem to z doświadczenia że posty w których ktoś napisze cokolwiek jakoś się trzymają aż do następnej osoby, która napisze coś sensownego a topic gdzie nic nie dzieje się przez ok miesiąc tonie w otchłani Google.

Oczywiście puste posty chwalące blogi itd zostaną usunięte niebawem wszystkie

Jeśli macie ciekawe propozycje to piszcie śmiało postaramy się coś zrobić.

Ostatnia kwestia to zdjęcia a te można wstawiać bez napisania 15 postów.

Dziękuje za wszelkie sugestie

Re: bezsensowne wpisy

8
JackP pisze:Nie mam racji :roll: to chyba jakiś cholerny automat wpisuje te dwu- trzy wyrazowe achy i echy :P
Ale mam diagnozę stanu rzeczy,to ograniczenie 15 postów robi swoje,nabijają sobie po to by potem podlinkowywać lub wstawiać zdjęcia,to jest chore.Wygląda na to że poza kilkoma osobami cała reszta nie ma nic do powiedzenia :ugeek:
Tak - to taki automat w pewnym sensie :twisted:

Ponieważ działam również na kilku innych forach toteż mam pewne porównanie. Moje spostrzeżenia :
1. prawie codziennie pojawiają się nowe osoby, które piszą najczęściej trzy posty (czasem dla niepoznaki parę więcej) a następnie już nigdy więcej nie wykazują żadnej aktywności, znikają na zawsze.
@Versinn słusznie, to nie są boty i nie chodzi tu nie chodzi o nabicie sobie tych 15 postów..
2. nicki tych nowych wykazują pewną charakterystyczną powtarzalność, wystarczy przyjrzeć się kilkudziesięciu nowym nickom aby to zauważyć ;)
3. najczęściej piszą te swoje ochy i achy w kilku najpopularniejszych tematach: np. "wszędzie gdzie się da" "Travels blog" "kilka ciekawostek o różnych krajach " oraz tam gdzie są odnośniki do filmów z podroży. Jeżeli po oglądnięciu kilku trwających około godziny filmów ktoś pisze w odstępie 1 minuty trzy posty pod rząd o treści "ale fajne" to znaczy że wcale ich nie oglądnął :P
4. JackP "..Wygląda na to że poza kilkoma osobami cała reszta nie ma nic do powiedzenia.." Też niestety mam takie wrażenie, jedynie kilka/kilkanaście osób pisze coś ciekawego :cry:
I to jest właśnie powód powstawania na forum tych wirtualnych postaci-duchów :twisted:
5. JackP "..Powyższe to oczywiście luźne dywagacje,nie mamy dostępu do autorów więc sobie dywagujemy.."
tak właśnie.. taka sobie mała teoria spiskowa... :lol:

Na szczęście Admin napisał: "..Oczywiście puste posty chwalące blogi itd zostaną usunięte niebawem wszystkie.."
A więc idzie ku lepszemu..

Re: bezsensowne wpisy

9
Zapraszam do kontynuowania tematu.

Niestety nie mogę polecić moderatorom usuwania postów typu dziękują bardzo to zdjęcie jest piękne, gdyż wielokrotnie jest tak że ludzie nie mają doświadczenie w podróżach, bądź mieli ochotę coś napisac.

Dla przykładu na innym forum o innej tematyce podziękowałem osobie za ciekawy post, którym się interesowałem. I wiecie co dostałem email ze mój post został usunięty ponieważ nic nie wnosi do forum

Wiecie jaki był tego skutek. Napisałem do administracji powołując się na ich regulamin za co dostałem email z przeprosinami, pomimo tego nigdy już więcej na to forum nie wrócę pomimo iż dość często tam zaglądałem

Pisaliście także o blokadzie. A co powiecie na zmianę komentarza w blokadzie typu : coś w stylu blokada zostaje usunięta po napisaniu min 15 wartościowych postów + czynny udział w dyskusjach? co o tym myślicie.

ML co masz na myśli

''I to jest właśnie powód powstawania na forum tych wirtualnych postaci-duchów ''

Chyba nie myślisz poważnie że ktokolwiek z nas ma czas i ochotę na zabawę w pisanie pusty postów i zaśmiecanie forum. Mamy takie doświadczenie podróżnicze że zapewniam Cie że mielibyśmy dużo do powiedzenie ale tu nie o to chodzi. My jesteśmy od pomagania ludziom i nadzorowania forum a to pochłania kilka godzin dziennie więc na pisanie nie mamy już czasu.

Wracając do tematu piszcie proszę wasze propozycje bardzo chętnie wdrożymy nowe rzeczy. Z góry dziękuje

Re: bezsensowne wpisy

10
admin pisze:...............Pisaliście także o blokadzie. A co powiecie na zmianę komentarza w blokadzie typu : coś w stylu blokada zostaje usunięta po napisaniu min 15 wartościowych postów + czynny udział w dyskusjach? co o tym myślicie...........Wracając do tematu piszcie proszę wasze propozycje bardzo chętnie wdrożymy nowe rzeczy. Z góry dziękuje
Pomysł z blokadami mi się podoba,jak pisałem wyżej faktycznie takowe podejście oglądających i krótkie kwitowanie może mieć podłoże w stylu klikania LIKE z Facebooka.Tyle że jak zauważył ML45 komentarz minuta po minucie a film trwa swoje przecież.Skoro nie pomagają prośby moderatorów o rzeczowym komentowaniu to może dałoby się założyć kaganiec w postaci nie mniej nie więcej niż co najmniej kilkunastu słów w poście? Czy to jest do zrobienia? A przy okazji nie podoba mi się pomysł z brakiem możliwości edycji własnych postów po upływie czasu.Jest tak że chciałbym wpisy uzupełnić o zdjęcia itd a nie mogę.Ale oczywiście dostosowuję się do zasad i warunków panujących :oops:
http://jackpodroznik.pl
http://travelwithdrone.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości na naszym forum oraz wszelkie kwestie dotyczące forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości