Nieprzeczytane posty

Turystyka off-road

1
Jazda off-roadowa staje się coraz bardziej popularna warto zatem wspomnieć o tym na naszym forum.Turystyka off-roadowa czyli poza utartymi, asfaltowymi szlakami staje się coraz bardziej popularna. Fantastyczne jest to, że można jeździć w ten sposób czysto rekreacyjnie albo bardzo wyczynowo, można dotrzeć samochodem w miejsca, które normalnie nie są dostępne oraz można uprawiać tą pasję bez względu na pogodę i o każdej porze roku. Jak widać i u nas mamy kilku pasjonatów więc temat jak najbardziej na czasie.

Na początek dla wszystkich zainteresowanych kilka zapowiedzi imprez,gdzie fajni mogą znaleźć coś dla siebie.


Niedzielne Kursy 4x4.

Rozpoczynamy spotkania w "Niedzielnej szkole" Polskich Bezdroży. Raz miesiącu, w ostatnią niedzielę prowadzone szkolenia z zakresu jazdy terenowej dla osób posiadających własny samochód 4x4. Istnieje także możliwość wynajęcia od nas auta i przeprowadzenie szkolenia indywidualnego. Jest to dobry wariant dla osób, które rozważają zakup auta terenowego a chciałyby przed zakupem "posmakować" czym jest off-road. Zachęcamy Was gorąco do poznawania możliwości własnych aut, co pozwoli Wam, mamy nadzieję, czerpać w przyszłości dużo radości z samodzielnych podróży i włóczęg poza asfaltem. Szkolenie odbywać się będzie w bezpiecznym miejscu i jest przeznaczone zarówno dla posiadaczy aut seryjnych jak i dla osób, które auta zdążyły już "uzbroić" ale nie mają jeszcze doświadczenia w korzystaniu z niego.

Kolejne atrakcje

Przejazd trasą wokół dawnego Królewskiego Traktu. Będzie można przemierzać drogi i dróżki wiodące obrzeżami Puszczy Kozienickiej a także przez samą puszczę. Trasa liczy ok. 110 km, czas przejazdu łącznie ze zwiedzaniem wynosi ok. 5-6 godzin,omijając asfalt i podróżując drogami polnymi, szutrowymi, leśnymi. Do przejechania również dla aut typu SUV (przygotowane objazdy problematycznych odcinków). Podróżując korzystać można z roadbooka, samodzielnie lub w grupach, skupiając się na odkrywaniu piękna okolic i zabytków, które nas otaczają, a które tak często mijamy pędząc w nieznane... Na koniec spotykamy się przy ognisku, w samym sercu starego, puszczańskiego lasu. W ramach ceny kiełbaski, piwo, grzane wino i inne napoje bez limitu. Na trasie uczestnicy otrzymują posiłek w postaci talerza pysznej, gorącej zupy.

A oto kolejne imprezy

Góry Sowie i okolice - zapraszamy do przyjazdu w okolice Gór Sowich. Organizujemy przejazd po ciekawych miejscach dla właścicieli aut 4x4. Proponujemy rozpoczęcie w piątek o godzinie 16.00 i jazdę nocną - okolice gór Suchych - zakończone bigosem polowym. Sobota to około 10 godzin spędzonych razem na penetrowaniu okolic kompleksu Osówka - część obiektu Rise, wykonanego dla hitlerowców w czasie II wojny światowej - wjazd na górę Wielka Sowa i wieczorny gulasz polowy. Niedziela to jazda po hałdzie Wałbrzyskiej, miejsce organizowania imprez 4x4 o różnej skali trudności zarówno dla amatorów jak i zawodników. Koniec imprezy około godz. 15:00 z ogniskiem i kiełbaskami. Koszt imprezy: 500 zł od samochodu bez względu na ilość osób w aucie. Cena zawiera podatek vat. Impreza organizowana dla 7-10 samochodów.

Borne Sulinowo - zakończenie sezonu. Serdecznie zapraszamy na spotkanie przeprawowo-integracyjne z okazji zakończenia sezonu - Jazda 4x4. Przewidujemy na początek dobra zabawę w terenie, po około 60 pieczątek dla klas ekstrem i wyczyn na 40 km trasie a potem integrację do rana przy suto zastawionych stołach (szczególnie zapraszamy Andrzejów i Andrzejki). Przewidujemy 4 starty, trasa będzie przejezdna również dla turystów a przy trasie próby od prostych do dojących niezły wycisk.

W obronie Twierdzy Modlin 2010. Pomimo natłoku pracy w terenie i późnego terminu ruszamy z przygotowaniami do kolejnej edycji rajdu "W obronie Twierdzy Modlin". Jak zwykle przygotowujemy dwie klasy: wyczynową - oesy, pieczątki bez używania wyciągarek z napędem innym niż ludzki oraz sportową - stworzoną z myślą o uczestnikach, którzy walczą o każdą sekundę na oesach, a nie chcą babra się w błocie i moczyć foteli podczas zdobywania pieczątek. Trasa rajdu dla obu klas poprowadzona będzie wg roadbooka. Przy czym klasa sportowa zostanie poprowadzona najkrótszymi drogami od oesu do oesu.

Źródło turystyka 24
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Turystyka off-road

2
Bardzo zacnie, iż powstał osobny dział dla turystów, podróżników spod znaku 4x4.
Pewnie będę tu nie raz pisywał.

Ale na początek słów kilka o turystyce off-roadowej, czyli turystyce z wykorzystaniem auta terenowego.

My, użytkownicy aut terenowych, jesteśmy postrzegani przez spory procent społeczeństwa, a i przez wiele służ wszelakich, jako ci źli, którzy tratują Parki Krajobrazowe/Narodowe swymi maszynami, orają prywatne pola i niszczą wszystko, co się da, dla własnej satysfakcji wjazdu tam, gdzie nie można, dla próby mocy naszych silników i trakcji terenowych opon.
Nagonka mediów też potęguje ten obraz.

A to absolutna bzdura!

Należy rozgraniczyć ludzi, którym to auto służy jako narzędzie wypraw, jest takim samym podmiotem, jakim dla innych plecak, rower, czy własne stopy obute w terenowe podeszwy.
Podróżnicy, którzy przemierzają setki, czy tysiące kilometrów za kierownicami swoich maszyn, to nie jest społeczność niszcząca ekosystemy, czy mająca satysfakcję w wyrąbaniu kilku drzew, by przedrzeć się dla zabawy kilkaset metrów.

Dla nas auto jest narzędziem do zrealizowania naszych marzeń, czyli poznania nowego, wjechania w miejsca, gdzie lokalny transport często nie dociera, gdzie jakość drogi (bezdroża) uniemożliwia przejazd rowerem, a piesza wędrówka do bazy wypadowej jest stratą czasu i energii (a czasami wręcz bezsensowna).
Ale jest też środkiem transportu do miejsc, gdzie dalej możemy eksplorować teren pieszo / rowerem itp.
Poza tym, dobrze wyposażone auto może być naszym domem w nawet wielomiesięcznej wyprawie.

Myślę, że tacy właśnie właściciele 4x4 znajdą się w tym wątku.

Jedno jest pewne – nasze wyprawy nie są niskobudżetowe i propozycje uczestnictwa w nich też nie należą do najtańszych.
A to z przyczyny takiej, że przygotowanie auta do wyprawy, eksploatacja pojazdu w jej trakcie i „lizanie ran” po ekskursiji niosą za sobą poważne koszta.

Turystyka 4x4 jest jednak filozofią życia, jak każda inna forma zwiedzania świata i proszę o takie jej i nas traktowanie.

Ażeby nie być gołosłownym, przytoczę poniżej kilka linków stron ludzi, którzy za pomocą aut 4x4 dokonują spektakularnych wręcz przedsięwzięć:
1. http://www.ee-mj.com/ - Matthias Jeschke
2. http://www.islandhanomag.de/ - gość robi rewelacyjne zdjęcia i eksploruje tereny Hanomagiem
3. http://www.kilometr.com/ - z naszych polskich wyprawowiczów
4. http://www.bradziaga.pl/?action=/pl/7 - Jacek Jarosik i jego Żuk
Czy choćby z naszych wieloletnich wojaży po Bałkanach i Albanii http://www.fotolandia4x4.com
Takie przykłady można by mnożyć.

BALKANDRIVER

Re: Turystyka off-road

3
Uwielbiam podróże, jednak ograniczone możliwości finansowe nie zawsze pozwalały spełniać mi moje marzenia. Mimo wszysko nie poddałam się i znalazłam na to sposób! dodatkowa praca bez wychodzenia z domu pozwoliła mi na gromadzenie środków na fascynujące podróże.

Re: Turystyka off-road

4
Uczestniczyłem jedynie w wypadach off roadowych - typową jazdę po bezdrożach i brudzenie błotem. Kilka godzin świetnej przygody! nie miałem okazji wybrać się na podobną wyprawę na dłużej. Zdarzyło mi się również pojeździć trochę quadem - zabawa chyba jeszcze większa.

Co do niechęci do off-road'owców, trochę ją rozumiem. Mówię bardziej o motocyklistach i quadach - zapierniczają po górskich pieszych szlakach! Osobiście strasznie mnie to denerwuje, bo nie tylko zakłóca ciszę, to jeszcze jest piekielnie niebezpieczne! Niech sobie jeżdżą, ale nie po szlakach! mówię to z pozycji wędrowca górskiego.
byle dalej...

Re: Turystyka off-road

6
Na terenie jurajskiej gminy Łazy w pobliżu Zawiercia powstały dwie trasy dla quadów i samochodów terenowych.Co ważne to to ,że trasy powstały w nieczynnych kamieniołomach, co pozwoli na szaleństwa off-road z dala od przyrody oraz osób postronnych.

Jak poinformował PAP dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łazach, Konrad Knop, trasy w kamieniołomach w Wysokiej i w Niegowonicach – w przeciwieństwie do wielu miejsc w Jurze, z których często nielegalnie korzystają miłośnicy terenowej jazdy - są legalne, a przy tym ogólnodostępne. W obu kamieniołomach utworzono łącznie trzy trasy. Kamieniołomy zajmują łącznie teren ponad 50 hektarów.


„Przygotowaliśmy trasy o różnym stopniu trudności. Kamieniołom w Wysokiej przeznaczony jest dla tych, którzy lubią jazdę przeprawową, kamieniołom w Niegowonicach zaś dla miłośników jazdy szybkiej” - wyjaśnił Knop.

Trasy przeprawowe wytycza się w ciężkim terenie z często bagnistym lub sypkim podłożem. Kierowcy muszą umieć radzić sobie z wyciągarkami czy trapami, korzystać z bali czy przeprawiać się przez głębokie brody. Jazda szybka odbywa się w nieco łatwiejszym terenie, pojazdy rzadko zatrzymują się np. w błocie czy w trudnej przeprawie.

Aby skorzystać z przygotowanych w okolicach Łaz torów, należy skontaktować się z zarządzającym kamieniołomami Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łazach i wykupić jedną z winiet. Ceny zaczynają się od 30 zł za jeden dzień w jednym kamieniołomie, do 400 złotych za możliwość jazdy przez trzy miesiące w obu miejscach.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Turystyka off-road

8
Ja wprawdzie mam 4x4, ale nie terenowy i niestety nie mogę sobie pozwolić na taki off-road, ale kiedyś zarezerwowałem sobie w Los Angeles zwykłego SUV-a, a ponieważ Avis akurat nie miał takiego na parkingu, dostałem upgrade i kluczyki do Hummera H3. Kilka minut chodziłem dookoła i zastanawiałem się czy to nie pomyłka, sprawdziłem dokładnie umowę i wszystkie numery. Ale jak już wsiadłem, to postanowiłem wykorzystać jego możliwości.

Re: Turystyka off-road

9
Ojjj mi się marzy jazda off-roadowa. Możecie doradzić gdzie w okolicach Krakowa można załapać się na off road, jak to się odbywa i w ogole? Bardzo chciałabym się wkręcić w jazdę off-roadową i przede wszystkim nauczyć się tego od osób z pasją :) Ahh.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

cron