1234567


Triada znów walczy o fotel lidera

W tej sekcji umieszczamy archiwalne tematy naszego forum.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 4841
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Triada znów walczy o fotel lidera

Nieprzeczytany post autor: admin » 03 gru 2010 13:33

Wycieczki na kredyt, niższe ceny i dopłaty dla seniorów mają poprawić sprzedaż.

Triada chce w 2011 r. odnotować wzrost obrotów

To już drugi touroperator na rynku, który zmienia metody działania. Wcześniej zrobiło to TUI. Obie spółki mają nadzieję, że w ten sposób uda im się odbudować pozycję, którą traciły przez ostatnie dwa lata. W przypadku Triady spadki w obrotach i liczbie klientów sięgały kilku procent rocznie. Z analiz przeprowadzonych przez biuro wynikało, że winne są hotele, które nie spełniały oczekiwań klientów.

– Postanowiliśmy je wymienić. Z katalogu na zimę zniknęło 10 proc. hoteli. Z kolei oferta na przyszłe lato, którą już ukończyliśmy, składać się będzie w 44 proc. z nowych ośrodków. Łącznie zaproponujemy 262 hotele, co oznacza też wzrost względem tego roku – mówi Piotr Zawistowski, prezes Triady.

Ponad 70 proc. oferty na przyszły rok mają stanowić obiekty cztero- i pięciogwiazdkowe. Firma chce poprawić jakość usług i zmniejszyć liczbę reklamacji.

Triada, podobnie jak TUI, zapowiada obniżkę cen wycieczek na przyszły rok, średnio o kilka procent.

– To efekt udanych negocjacji z hotelarzami i przewoźnikami. Największe, nawet kilkunastoprocentowe spadki nastąpią w przypadku wycieczek do Grecji. To zrozumiałe. Tu kryzys poczynił największe spustoszenie – zauważa Piotr Zawistowski.

Na wysokie upusty w stosunku do tego roku mogą też liczyć wybierający się na wycieczki m.in. do Egiptu.

Zdobyciu coraz większej liczby klientów, a tym samym odrodzeniu się sprzedaży, ma służyć też podpisana umowa o współpracy z Lukas Bankiem. Dzięki niej firma proponuje wycieczki na kredyt, co ma przyciągnąć mniej zamożnych polskich turystów.

– Okres kredytowania wynosi maksymalnie sześć miesięcy i sięga 100 proc. ceny wycieczki. Co więcej, odsetki wynoszą 0 proc. – tłumaczy Piotr Zawistowski.

Triadzie udało się też zostać wyłącznym partnerem programu dofinansowanego przez rząd cypryjski, którego celem jest popularyzacja turystyki osób po 55. roku życia. To, jak tłumaczy Piotr Zawistowski, przynosi efekty. Na terminy wiosenne zostały ostatnie wolne miejsca.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum
Posty: 567
Rejestracja: 13 mar 2010 18:26

Re: Triada znów walczy o fotel lidera

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 03 gru 2010 18:17

Z tego co słyszałem, Triada zadbała również o dobre ubezpieczenia - informujac o tym dość szeroko. widać, że jako biuro robi wszystko, żeby zwiększyć/przywrócić zaufanie do marki. Trzeba przyznać, że ma dość trudne zadanie , musi się bowiem zmierzyć z mocno nadszarpniętym zaufaniem klientów do całej branży turystycznej.

Ciekawie cała sprawa wygląda z perspektywy klienta - możemy na tym wiele zyskać, będą o nas zabiegać i kusić ze zdwojona siłą, możemy jednak się przejechać, kiedy znów coś pójdzie nie tak :) Ryzyk - podróżnik, można by powiedzieć ;)
byle dalej...

Awatar użytkownika
sukulent
Moderator
Posty: 765
Rejestracja: 18 lis 2010 16:24
Lokalizacja: Wrocław

Re: Triada znów walczy o fotel lidera

Nieprzeczytany post autor: sukulent » 06 gru 2010 16:28

Byłem z Triadą w ubiegłym roku w Maroku, w tym roku na Cyprze, a na przyszły rok mam wykupiony dwutygodniowy pobyt na Krecie. Nie dziwię się, że biuro to walczy o fotel lidera, gdyż uważam, że są tego warci. Hotele w których przebywałem były na wysokim poziomie, jedzenie w nich doskonałe a rezydenci mili, kompetentni i uczynni. Oby tak dalej.

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum
Posty: 567
Rejestracja: 13 mar 2010 18:26

Re: Triada znów walczy o fotel lidera

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 07 gru 2010 14:21

Myślę, że nie ma lepszej broni w walce o fotel lidera, jak zadowoleni klienci. Tak zwany marketing szeptany i poczta pantoflowa mają dużą moc.

Ciekaw jestem kolejnego sezonu i relacji z wakacji turystów z tego i innych biur. Zobaczymy jak będą kształtowały się ceny i zadowolenie. Zapowiada się na pewno ciekawie.
byle dalej...

Radi
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 18 lis 2010 18:21
Lokalizacja: Nafplio
Kontakt:

Re: Triada znów walczy o fotel lidera

Nieprzeczytany post autor: Radi » 07 gru 2010 19:51

Dokladajac swoich kilku slow na temat; To efekt udanych negocjacji z hotelarzami i przewoźnikami. Największe, nawet kilkunastoprocentowe spadki nastąpią w przypadku wycieczek do Grecji. To zrozumiałe. Tu kryzys poczynił największe spustoszenie – zauważa Piotr Zawistowski.

Ministerstwo Greckie od Stycznia roku 1011 wprowadzi 4,5% obnizke podatku dla hotelarzy (tax room)
Odnosnie sytuacji kfalifikacji i klasy swiadczen hotelarskich na terenie Grecji (poprostu , hotele ** i *** gwiazdkowe prawie ze w 85 % pozostaly w cieniu lat 70tych ) zas **** i ***** gwiazdkowe uterzymuja sie w 85 % w dobrej kondycji.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 4841
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Triada znów walczy o fotel lidera

Nieprzeczytany post autor: admin » 09 gru 2010 12:40

Co do wycieczek do Grecji to obawiam się że z tymi obniżkami nie będzie tak pięknie.W związku z trudną sytuacją na rynku greckim rząd postanowił podnieść podatek VAT,który wynieść ma od 9% do 23 %.Ale i to nie wszystko,szykują się bowiem podwyżki podatku w Polsce od 1 % do 23 %,i choć experci twierdzą że wycieczki pozostaną w obecnych cenach,to jednak na wielkie zniżki nie ma co liczyć.

Co prawda Rząd zapewnia iż pewne obniżki finansowe w branży turystycznej w Grecji będą,to jednak w chwili obecnej nie ma na to żadnych regulacji prawnych ,wiec puki co to tylko mrzonki.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 4841
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Triada znów walczy o fotel lidera

Nieprzeczytany post autor: admin » 17 gru 2010 13:26

W sprzedaży są już dostępne oferty z katalogu Biura Podróży Triada "Zwiedzanie - Lato 2011".

Najświeższe propozycje to wycieczki 6+6 łączące wypoczynek ze zwiedzaniem, nowe programy wyjazdów autokarowych, a także zwiedzanie weekendowe z przelotem w obie strony. Wszyscy klienci biura, którzy skorzystają z oferty "Zwiedzanie - Lato 2011" zostaną nagrodzeni kuponem rabatowym o wartości 100 zł do wykorzystania podczas kolejnych podróży z Triadą.

Katalog "Zwiedzanie - Lato 2011" to również nowe propozycje wypoczynku. Do znanych i popularnych wśród klientów biura wycieczek 7+7 dołączyły również wycieczki 6+6, które są autokarowym wariantem na urlop. W ramach oferty 6+6, latem przyszłego roku będzie można wybrać się do Hiszpanii, Włoch, Francji, Grecji i Chorwacji. Triada zaprasza także do Wielkiej Brytanii (w tym Walii czy Szkocji), Irlandii, Niemiec, Turcji, Syrii, Rosji czy Finlandii. Do wyboru są także wycieczki objazdowe po najpiękniejszych europejskich stolicach, francuskich parkach rozrywki i słynnych winnicach.

- Nasze biuro już od lat jest cenione za wycieczki objazdowe jak i za wysoki poziom wyszkolenia pilotów. Mimo tego stale rozwijamy ofertę i
staramy się ją różnicować zgodnie ze zmieniającymi się preferencjami naszych klientów - mówi Piotr Zawistowski, Prezes Zarządu Triady. -
Najnowsza oferta 6+6 to wyjazdy typowo autokarowe, które wzbogacają naszą ofertę "Zwiedzanie" i stanowią ciekawą alternatywę dla osób do tej
pory korzystających z autorskiego programu Triady 7+7.

Katalog "Zwiedzanie - Lato 2011" to także nowe programy wycieczek autokarowych, takich jak: Norweskie Fiordy, Szwajcaria - Bankowe Wakacje czy Ryga-Petersburg-Tallin, a także zwiedzanie weekendowe z przelotem w obie strony. To wariant polecany dla osób, które z różnych względów nie mogą zdecydować się na dłuższy urlop lub po prostu potrzebujących kilku dni odmiany pomiędzy kolejnymi pracowitymi tygodniami. Do wyboru są między innymi pakiety Londyn - Five O’clock, Priwiet Moskwa, Rzymskie Inspiracje czy Stambuł - Wrota Orientu oraz Damaszek - Kolebka Cywilizacji.

Źródło turystyka info
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum naszego forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości