1234567

Tallin

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Tallinie
Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Tallin

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 14 mar 2010 20:34

Będę kontynuował pochwały i zachęty do odwiedzenia krajów nadbałtyckich. Może teraz każdy z osobna, bo wrzucone do jednego worka, mogą czuć się nieco niedowartościowane.

Sam niestety poświęciłem im za mało czasu - wiem to teraz, kiedy było mi dane być tam choć przez chwilę. Dlaczego tak się stało ? Pewnie jak większość z Was, myślałem, że nie warto zostawiać zbyt wiele czasu na zwiedzanie krajów nadbałtyckich, bo jakoś w naszych głowach (oby nie!) nie jawią się zbyt atrakcyjne. Tallin był chyba dla mnie największym zaskoczeniem - urocze, ciepłe miasteczko, w klimacie trochę przypominające nasz Kraków. Można zatracić się w uliczkach. Aż szkoda wyciągać mapę i iść zgodnie z nią od punktu do punktu. Warto dać się ponieść i pochodzić sobie od tak, po krakowsku właśnie.

Może ktoś podzieli się z nami swoimi wrażeniami z Tallina ?

Awatar użytkownika
Admiring Diversity
Nowicjusz
Kontakt:

Re: Tallin

Nieprzeczytany post autor: Admiring Diversity » 22 mar 2014 19:11

Mi Tallinn bardzo się podobał. Z góry ostrzegam, że jeżeli ktoś chce zwiedzić miasto w jeden dzień, to powinien się nad tym zastanowić - moim zdaniem dwa dni to minimalny czas potrzebny na zwiedzenie starówki i choćby jednej innej części miasta.
Osobiście, przy najbliższej możliwości, chciałabym udać się do jednej z dzielnic zamieszkiwanych przez Rosjan. Są podobno życzliwie nastawieni, budynki trącą polskim PRL, klimat nieprzeciętny :)
W bliskim sąsiedztwie Tallinna mają znajdować się bardzo atrakcyjne plaże - oczywiście pełne turystów i miejscowych, którzy oddają się wypoczynkowi.

Popełnię na ten temat coś poważniejszego w przyszłości, ale z czystym sumieniem polecam Estonię :) Tym bardziej, że jest bardzo podobna do Polski pod wieloma względami :)

mipel
Nowicjusz
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: mipel » 11 cze 2014 13:40

Tallin jest bardzo uroczy, wręcz romantyczny. Jeśli ktoś lubi średniowiecze, pastelowe kamienice kryte czerwoną dachówką to koniecznie musi odwiedzić. W mieście jest sporo pięknych miejsc, wspaniałych widoków, a do tego plaże, spokojne dzielnice drewniane, świetna oferta kulturalna.

vanatallin

Nieprzeczytany post autor: vanatallin » 02 cze 2015 15:58

Tallin jest naprawdę magicznym miastem, jak już wspomnieliście. Przede wszystkim bardzo zielonym - przedmieścia miasta wyglądają jak taka duża wieś, gdzie ludzie mieszkają w odległości tak dużej, że widać tylko dym wydobywający się z komina sąsiada. Estończycy ponoć są osobami wierzącymi w moc przyrody. Nie wiem, czy tak jest na pewno, bo niestety nie miałam okazji rozmawiać z żadnym z nich. Wycieczka była zbyt krótka, a Tallin był jednym z kilku miejsc odwiedzanych w bardzo krótkim czasie. Jednak zrobił na mnie ogromne wrażenie. No i jak w moim nicku - produkują tam najlepszy likier Vana Tallinn - polecam wszystkim spróbować, bo jest genialny, a nawet G E N I A L N Y.
W planach mam oczywiście powrót do Estonii i zwiedzenie jeszcze raz Tallina, tym razem dokładniej, no i większej części państwa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tallin”