1234567

Tajlandia w Maju ?

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką

Tajlandia w Maju ?

Nieprzeczytany postprzez taghor » 12 lut 2017 11:57

Witam
Planuje wstępnie wyprawę na własną rękę do Tajlandii ( 2 osoby dorosłe + 8 letnia córa ) około 10-15 maja na 3-4 tygodnie. Planujemy dolecieć na Phuket, tam spędzić jakiś tydzień i ewentualnie myślimy o Krabi albo Phi Phi. W związku z czym mam kilka pytań, może ktoś dobrze zna te tereny i udzieli klika porad. W Tajlandii byliśmy jakieś 9 lat na wycieczce objazdowej z biura, ale po zaliczeniu 333 świątyń i ogólnym napaleniu większości na korzystanie z ciemnych uroków Tajlandii stwierdziliśmy ze tym razem chcielibyśmy uniknąć tego i zobaczyć w końcu prawdziwa Tajlandie. Dodam ze zależy nam na pięknych widokach, plażowaniu i pysznym jedzeniu :)Jeśli ktoś zna temat proszę o info.
- Czy termin na maj jest w miarę dobrym terminem na Tajlandie?
- Czy po pobycie na Phuket warto jechać do Krabi czy Phi Phi, jeśli tak to czym najlepiej i najtaniej się tam dostać?
- Czy ma ktoś jakieś sprawdzone namiary na jakieś rozsądne cenowo hoteliki w powyższych miejscach? ( Najlepiej z polskim właścicielem bo wiem ze takie są ( łatwiej się dogadać:) ) Sam taki znalazłem na Phuket ( U Sabai ) może ktoś ma jakieś opinie, bo wygląda średnio.
- Ile pieniążków trzeba zabrać tak dla 2 osób i dziecka tam na miejscu ( nie licząc lotu )
- Jak sprawa z pieniążkami wygląda. Warto chyba wziąć trochę dolarów w gotowce i zamienić na Bathy oraz resztę na koncie walutowym i korzystać z bankomatów jak cos? Pytanie czy to się opłaci, bo raz się w Meksyku ostro naciąłem wypłacając z tamtejszego bankomatu ( całość opłat przy wypłacie 1000 dolarów wyniosła 800 zł )
Z góry dziękuję za pomoc

taghor
Nowicjusz

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Tajlandia w Maju ?

Nieprzeczytany postprzez giqus1 » 28 kwi 2017 10:43

Każdy miesiąc jest dobry na odwiedzenie Tajlandii

giqus1

Nieprzeczytany postprzez Skal-hotel_pl » 07 cze 2017 11:00

W zasadzie pytania są zbyt ogólne, ponieważ nikt nie wypowie się co do pieniędzy jakie należy ze sobą zabrać bo to indywidualna kwestia, pamiętaj też że lepiej nie mieć przy sobie tylko gotówki, ale również na wszelki wypadek kartę płatniczą. Maj to dobry czas na wyjazd, pamiętajcie tylko o pakiecie szczepień i wcześniejszej rezerwacji hoteli.

Skal-hotel_pl
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez Nurek » 27 cze 2017 12:24

Ja również zamierz niedługo wyjechać do Tajlandii wraz ze znajomymi więc będę wdzięczny za wszystkie wskazówki i porady ;)

Nurek

Nieprzeczytany postprzez TeczoweWzgorze » 18 paź 2017 10:18

Polecam zerknąć do działu Azja na forum i tam dopytać lub poczytać o szczegółach które Cie interesują. Masz już zarezerwowane konkretne miejsce, nocleg w Tajlandii?

TeczoweWzgorze
Bywalec