1234567

Tajlandia

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Tajlandii, które nie pasują do poniższych kategorii
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Re: Tajlandia

Nieprzeczytany post autor: admin » 04 maja 2010 18:30

Witaj.Niezmiernie się cieszę że gościmy na naszym forum kolejną osobę która mieszka w Tajlandii.Temat ogólny powstał głównie z uwagi na tematy nie pasujące do innych kategorii np:miast.Natomiast jak zdążyłem zaobserwować ciężko jest zadawać pytanie nie mając jakiegokolwiek punktu zaczepienia.Myślę że będzie dobrze gdybyś zechciał założyć nowe tematy w sekcji ogólne jak np ,kuchnia,religie,ludzie,zwiedzanie(np objazdówki,no chyba że miejsca warte zobaczenia lub inne ciekawe tematy pasują do miast,więc również i tam warto popisać) :D :D
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

mothugs
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: mothugs » 02 sie 2010 16:43

Ja bym tak chciał pojechać do Tajlandii i trenować tam tajski boks. To dla mnie niesamowite, że sztuka walki jest dla nich sportem narodowym. Europejczycy zwykle są tam gorsi w muay thai od 5 letnich dzieci, ale zaryzykowałbym taką kompromitację :)

Awatar użytkownika
jola i jurek
Ekspert- Ameryka południowa, wyspy Pacyfiku,Nepal

Nieprzeczytany post autor: jola i jurek » 02 sie 2010 17:42

Jeżeli lecieć tam to samemu biuro nie potrzebne tylko podmosi koszty.
Polecam.
Można lecieć z Krakowa Air Berlin z przesiadką w Dusseldorfie - traktowany jako lot z przesiadką.
Polecam stronę Agoda.com do znalezienia hoteli, a reszta to już tylko przyjemność

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 03 sie 2010 12:18

Ja próbowałem znaleźć lot do Azji na własną rękę i za nic w świecie nie przebiłem oferty biura,no może jeśli się planuje się dużo wcześniej.

I choć jestem zwolennikiem wycieczek na własna rękę to jednak na wycieczkę do Azji lecę z biurem.Oczywiście jeśli tylko jest możliwość wyjazdu na własną rękę taniej i na dłużej ( np nauka sztuk walki itd) to jak najbardziej jestem na tak. :)
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:

Awatar użytkownika
jola i jurek

Nieprzeczytany post autor: jola i jurek » 03 sie 2010 15:06

Ja leciałem do Jakarty KLM za 2800 PLN. Wczoraj znalazłem promocję FinAir z W-wy do New Delhi za 1800 PLN. Jak byłem w Indonezji spotkałem kilku polaków, którzy przylecieli do Bangkoku właśnie FinAir-em. Była akcja promocyjna 1000 biletów za 1600 PLN.
Hotele 4* można znaleźć za 35$ trzeba tylko poszukać. Są to pokoje dwuosobowe ze śniadaniem.
Po zaokrągleniu w górę kalkulacja jest następująca bilety 2os * 2500 = 5000. Noclegi 15 dni *140 = 2100 co daje 7100. Dzielisz to na 2os i wychodzi 3550/os za 15 dni pobytowych na miejscu.
Pokaż ofertę z biura za 3550 PLN za 15 noclegów w Azji.
Ceny obiadokolacji i transportu lokalnego jak na nasze realia są pomijalnie małe.
Koszt całego pobytu z wejściami, transportem, jedzeniem i innymi rozrywkami zmieści się w kwocie poniżej 10000 PLN. co daje na osobę ok 5000 PLN za ok 18 dniowe wakacje (dodałem 3 dni na przelot z Eoropy). Nie znalazłem żadnego biura, które oferowało by 14 dniowy pobyt za 4000 PLN

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 03 sie 2010 17:22

Wszystko się zgadza jeśli znajdziesz taką promocję, kolejna kwestia to to z jakim wyprzedzeniem próbujesz znaleźć wycieczkę,im bliżej terminu tym oferty biur są lepsze.Chodzi o to że biura podróży mają wykupione zarówno hotele jak i loty hurtowo.Stąd właśnie oferty last minute,które są po to aby biura nie straciły na niesprzedanych lotach,a w takiej sytuacji nie jesteś w stanie przebić ich ofert.Gdyby tak było to każdy latał by na własną rękę.Niektóre hotele mają również wykupione hurtowo opcje wyżywienia,dlatego np nie zawsze jesteś w stanie zmienić ofertę z all do BB.

Kolejna kwestia to hotelu.Czasem hotele 5 gwiazdek zasługują na 3 wiec jeśli znajdziesz tani hotel 4 gwiazdkowy wcale nie znaczy ze jest super

Oczywiście jak wspomniałeś jeśli udało ci się znaleźć ciekawą ofertę to super ,tak naprawdę nie ważne jest jak podróżujesz ważne że taniej i o tym samym standardzie.

Awatar użytkownika
bartek1
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: bartek1 » 03 sie 2010 18:34

Pewnie dla osób które mogą dopasować termin urlopu do promocji znalezionej tydzień wcześniej, jest to dobra opcja :) Ja niestety swoje wakacje muszę planować dużo wcześniej i w takiej sytuacji dla mnie najlepszym wyjściem jest biuro podróży,gdyż niewątpliwie wyniesie mnie to taniej.

Awatar użytkownika
jola i jurek

Nieprzeczytany post autor: jola i jurek » 03 sie 2010 22:21

Zgadzam się, tzw"dyspozycyjność urlopowa" to ważna sprawa. W zdrowych układach prywatny wyjazd powinien być droższy. Ilekroć szukam lotów z Polski do różnych miejsc cena na starcie jest wyższa o ok 1k lub 1,5 k. Opłaca się szukac lotów z Niemiec, Austrii czy Anglii.

Wyjazdy planuję 2 miesiące przed terminem. Mam określonych kilka kierunków i szukam.
W zeszłym roku w listopadzie byłem na Wyspach Kanaryjskich 10 dni. Przelot z Frankfurtu do Las Palmas (tan i z powrotem) dla 2 os 500 zł, apartament 2 pokojowy (Puerto Rico) z tarasem i basenem za 1300 zł, samochód na lotnisku za 10 dni 1000 zł. W hotelu na tablicy była cena za apartament 55 euro, a ja przez internet zamówiony płaciłem 33 euro. Do tego trzeba doliczyć cenę benzyny z Polski do Frankfurtu ok 700 zł ( ale można przy okazji zrobić tanie zakupy w Niemczech) i parking przy lotnisku 80zł

Last minute w Polsce to jest normalna cena. Wszystkie oferty są Last Minute

Słyszałem, że prawdziwe oferty last minute są w Anglii lub Niemczech. Kolega był w ten sposób w Tajlandii ale czekał w Berlinie 3 dni na taką ofertę. We Frankfurcie widziałem przy głównym wejściu specjalne stoisko - wylot dzisiaj, ceny rzeczywiście promocyjne. Nawet się zastanawiam czy nie pojechać tam i z tamtąd na "chybił trafił".

Awatar użytkownika
Alex
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Alex » 05 sie 2010 11:35

Fajnie by bylo zaplanowac i poleciec.Niesety nie kazdy z nas ma czas,a szkoda. :? :?
http://podroze-forum.pl

opuneczka

Nieprzeczytany post autor: opuneczka » 05 sie 2010 19:06

Byłam ostatnio w Bangkoku i rzeczywiście największy problem to się tam dostać. Na miejscu jest tak tanio, że aż miło kasę wydawać :) Jedzenie jest boskie, masaże rewelacyjne, a widoki nie do opisania :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tajlandia ogólnie”