1234567

Taize i Paryż

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Paryżu
villemo
Często w podróży

Taize i Paryż

Nieprzeczytany post autor: villemo » 13 mar 2010 21:04

W tym roku dane mi było pojechać do tych pięknych miejsc. W Paryżu spędziliśmy zaledwie parę godzin, ale zdążyliśmy zakochać się w tym mieście. Co najważniejsze, mili ludzie, którzy wbrew temu co słyszeliśmy bardzo chętnie nam pomagali i udzielali informacji w języku angielskim (słyszałam zawsze, że w Paryżu nie lubią tego języka i ciężko się porozumieć). Ludzie uśmiechnięci, radośni, Turcy w kebabie mówili do nas po polsku! Inny facet przed restauracją sam do nas zagadał i pytał czy z Polski jesteśmy
Te wąskie uliczki przepiękne, gdzie się nie ruszyło tam po prostu genialnie. Katedra Notre Dame - ogromna i niesamowita, Bazylika Sacre Caere - przepiękne widoki, Luwr - ale on ogromny no i wieża Eiffla - przepiękna po ciemku. Na pewno chce tam wrócić
Taize, w którym spędziliśmy cały tydzień.. Uroków tego miejsca nie da się opisać, ten klimat, ta wspólnota, tyle przesympatycznych ludzi, wspólne harce, poznawanie nowych kultur, tysiące ludzi z całego świata wspólnie śpiewających na chwałę Bożą, wspólne posiłki i wiele wiele innych. Niesamowite od pierwszego dnia było to, że bracia mają tam tak wspaniale zorganizowane to wszystko, że wykarmienie tylu ludzi w tak krótkim czasie jest możliwe i że można to wszystko utrzymać przy pomocy ludzi którzy co tydzień się zmieniają, że ten język którego tam się używa jest tak specyficzny, prosty i ciepły, że można razem przetrwać największą ulewę pod drzewkiem NIESAMOWITE to wszystko

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Re: Taize i Paryż

Nieprzeczytany post autor: admin » 13 mar 2010 21:05

Zgadzam się w zupełności odnośnie Paryża ,miałem przyjemność gościć w tym pięknym mieście trzy dni i tak jak ty na pewno tam wrócę.Oto opis naszej wycieczki

http://wspomnienia-z-podrozy.com/index.php/pary.html
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 13 mar 2010 21:07

Do Paryża powinien polecieć każdy, kto ma wolny weekend... No może nieco dłuższy weekend I tak nie zwiedzi całego miasta, ale czy zawsze o to chodzi? Tam trzeba po prostu pobyć, poczuć klimat, spróbować nasiąknąć, poczuć atmosferę tego miasta - takie jest moje zdanie. Najlepiej mają mieszkańcy Śląska, bo z Katowic do Paryża latamy najtaniej - reszta musi dołożyć koszt dojazdu do Katowic. Ehhh poleciało by się gdzieś, poleciało...

Wycieczkowicz
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Wycieczkowicz » 12 wrz 2011 09:43

jeszcze nie miałam możliwości być w Paryżu ale już zaczęłam zbierać dogłębne informacje. Dziękuję za wiadomości. Chętnie odwiedzę wspomniane miejsca i mam nadzieję, że już niedługo.

Awatar użytkownika
lostravelos.com

Nieprzeczytany post autor: lostravelos.com » 31 paź 2011 11:34

Potwierdzam :-) Paryż to piękne miasto każdy znajdzie tu coś dla siebie niezależnie od wieku :-)

Awatar użytkownika
Kasia Zienkiewicz
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Kasia Zienkiewicz » 29 maja 2013 09:21

jak metro prosperuje?

zionikk4

Nieprzeczytany post autor: zionikk4 » 14 sie 2013 14:33

Paryż, architektura jest wspaniała

pawelpyzak

Nieprzeczytany post autor: pawelpyzak » 10 wrz 2013 17:31

Paryż jest cudownym miastem, mieszkam tu od pięciu lat i nie żałuję przeprowadzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Paryż”