1234567

Stary Cmentarz Żydowski

Najważniejsze zabytki Wrocławia
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Stary Cmentarz Żydowski

Nieprzeczytany post autor: admin » 17 lis 2012 13:01

Obrazek

Stary Cmentarz Żydowski, który mieści się na ulicy Ślężnej we Wrocławiu, to niezwykła nekropolia, która powstała w 1856 roku, poświecenia cmentarnej ziemi dokonał rabin Abraham Geiger. Pierwszego oficjalnego pochówku dokonano tutaj 17 listopada 1856 i pochowano wtedy kupca, Lobela Sterna. Na tym Żydowski cmentarzu znajduje się wiele nagrobków, znanych osób, miedzy innymi: Ferdinanda Lassalle, który była założycielem oraz przywódcą pierwszej robotniczej partii w Niemczech, a zmarł on w 1864 roku.

Ps Zapraszam do oceny powyższego zabytku wszystkich , którzy ów atrakcje zwiedzili.

Polecamy także

Najciekawsze tematy forum

oraz podróże - w rożne zakątki ziemi
Wrocławskie Krasnale

Awatar użytkownika
nixon
Mały podróżnik

Re: Stary Cmentarz Żydowski

Nieprzeczytany post autor: nixon » 17 lut 2016 10:40

Bardzo chcę odwiedzić. Oglądając same zdjęcia byłem pod wielkim wrażeniem.
Dziwne, że to miejsce jest tak mało znane.

Pamiętam, ze jakiś czas temu były prace remontowe i nie zwiedziłem. Teraz już wszystko chyba jest ok.

martinetta
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: martinetta » 18 mar 2016 17:44

Najpiękniej tam jest jesienią, kiedy liście zmieniają swoje kolory. W niektórych miejscach cmentarza wygląda wręcz bajkowo, szczególnie jak jeszcze słońce świeci. Mieszkałam prawie 4 lata we Wrocławiu i wtedy kilka razy byłam na tym cmentarzu.

Kapitan
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: Kapitan » 23 sie 2019 20:17

Super sprawa
Serdecznie zachęcam do subskrybcji i lajkowania filmów na moim kanale. Każdy znajdzie coś dla siebie: https://www.youtube.com/channel/UCDL9_r ... /playlists

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabytki Wrocławia”