1234567


Spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego ma wpływ na przemysł wystawienniczy na całym świecie.

W tej sekcji piszemy o wszelkich ciekawych nowinkach i wydarzeniach związanych z turystyką.
Awatar użytkownika
Alex
I love traveling
Posty: 852
Rejestracja: 13 mar 2010 17:37

Spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego ma wpływ na przemysł wystawienniczy na całym świecie.

Nieprzeczytany post autor: Alex » 29 lip 2019 08:10

PARIS - UFI, Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Wystawienniczego, opublikowało najnowszą edycję swojego flagowego badania Barometru Globalnego, które jest impulsem dla przemysłu. Jednym z kluczowych wniosków jest słabsza pierwsza połowa 2019 r. pod względem wzrostu przychodów w porównaniu z 2018 r., ale nadal istnieje ogólny pozytywny trend w odniesieniu do przychodów w tym roku.

Jeśli chodzi o zysk operacyjny, 80% firm utrzymało dobry poziom wyników w 2018 roku, a ponad 40% firm ze wszystkich regionów zadeklarowało wzrost o ponad 10% w porównaniu z 2017 rokiem. Jednak perspektywy na rok 2019 są obecnie niższe w skali globalnej, zgodnie z ogólnoświatowym spowolnieniem wzrostu gospodarczego.

Wyniki wskazują również, że najważniejszą kwestią biznesową w branży pozostaje "Stan gospodarki krajowej/regionalnej" (wybrany przez 24% wszystkich respondentów), przed "Konkurencją w branży" i "Globalnym rozwojem gospodarczym" (każdy wybrany przez 19%).

Barometr zawiera również sekcję dotyczącą stanu konwersji cyfrowej w branży. Wyniki pokazują "Wskaźnik wdrożenia cyfryzacji" wynoszący 27, wskazujący, że zaangażowanie na rzecz cyfryzacji nie jest w pełni rozłożone.

"Wystawy są odzwierciedleniem rynków - dlatego też spowolnienie globalnego wzrostu gospodarczego ma również wpływ na przemysł wystawienniczy, co pokazuje najnowsza edycja naszego globalnego Barometru UFI. Dane te dowodzą jednak również, że targi są nie tylko odporne, ale także pokazują stale dobre wyniki i możliwości rozwoju na wielu kluczowych rynkach na całym świecie", mówi Kai Hattendorf, dyrektor zarządzający UFI/CEO.

Wielkość i zakres
Najnowsza edycja przeprowadzanego co dwa lata przez UFI badania branżowego została zakończona w lipcu 2019 r. i obejmuje dane z rekordowej liczby 322 firm w 57 krajach i regionach.

Badanie dostarcza prognoz i analiz dla 16 krajów i regionów: Argentyna (po raz pierwszy), Australia, Brazylia, Chiny, Niemcy, Indie, Indonezja, Włochy, Japonia, Makao, Meksyk, Rosja, Republika Południowej Afryki, Tajlandia, Wielka Brytania i USA. Ponadto, cztery zagregowane regionalne


Najważniejsze kwestie biznesowe
Zapytane o najważniejsze kwestie dotyczące ich działalności w nadchodzącym roku, firmy pozostają zaniepokojone następującymi czterema tematami: "Stan gospodarki na rynku wewnętrznym" (24% w obecnym badaniu, spadek o 1% w porównaniu z sytuacją sprzed sześciu miesięcy), "Konkurencja w przemyśle" (19%, bez zmian), "Globalny rozwój gospodarczy" (19%, spadek o 1%) oraz "Wyzwania wewnętrzne" (16%, wzrost o 1%).

Digitalizacja
Wyniki pokazują, że większość firm reaguje na przyspieszający proces cyfryzacji w branży wystawienniczej. Indeks wdrożenia cyfryzacji", który mierzy postęp w kierunku stanu "pełnej cyfryzacji", wynosi 27 na całym świecie. Chiny, Niemcy, Indie, Indonezja, Włochy, Meksyk, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone zostały określone jako rynki wystawiennicze, które są obecnie najbardziej zaawansowane pod względem transformacji cyfrowej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości