1234567

Snowboard, narty - jakie ubezpieczenie?

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką

Snowboard, narty - jakie ubezpieczenie?

Nieprzeczytany postprzez paper » 07 lis 2014 18:25

W Polsce nie ma problemu, bo opieka zdrowotna jest bezpłatna. Z tym, że planujemy z kolegami wyjazd gdzieś dalej, najprawdopodobniej Alpy. Tam już nie ma opcji by pojawiać się na trasie bez ubezpieczenia. Jeśli jest na forum ktoś, kto uprawia zimowe sporty ekstremalne i gdzieś się ubezpieczał to proszę o radę, bo ja się totalnie nie orientuję.

paper

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Snowboard, narty - jakie ubezpieczenie?

Nieprzeczytany postprzez Merka » 18 sty 2017 20:43

Temat troszkę przestarzały, no ale właściwie co roku jest ten sam problem, gdy wyjeżdża się za granicę na narty czy snowboard. Warto odpowiadac z jakiego ubezpieczenia korzystacie, bo wiele osób szuka. Sama sporo ofert przeglądałam i w sumie stanęło naubezpieczeniu Bezpieczny Powrót. Z tego co wyczytałam to jest opracowany przez pzu i Polski Związek Alpinizmu. Bardzo mi odpowiada to, że ubezpieczenie obejmuje cały rok, a to fajnie, że nie trzeba się martwić przed każdym wyjazdem czy to na narty, czy na wędrówki górskie poza Polską. Więcej informacji znajdziecie na ich stroncehttp://bezpiecznypowrot.pl/. Warto postawić na taką uniwersalną ochronę, bo chociaż nikt nigdy niczego złego nie przewiduje, to jednak nieszczęscia chodzą po ludziach.

Merka

Nieprzeczytany postprzez Szarotka » 21 lut 2017 12:55

Tu muszę się zgodzić,ze tylko bezpieczny powrot. Sama miałam przykrą sytuacją we Włoszech na nartach i wiem jak niezbędne jest dobre ubezpieczenie. w tym przypadku wszystko było załatwione bardzo sprawnie od akcji ratunkowej, po szpital aż do wypłacenia odszkodowania.

Szarotka
Nowicjusz

• Podziękował : 1 raz

Nieprzeczytany postprzez hefpares » 06 cze 2017 15:16

Według mnie wystarczające jest ubezpieczenie zdrowotne albo ubezpieczenie na życie. Wiele firm w swojej ofercie proponuje właśnie usługę odszkodowania na wypadek jakiegoś kalectwa uzyskanego przy uprawianiu sportów.

hefpares

Nieprzeczytany postprzez HotelKudowa_pl » 21 paź 2017 09:44

Dokładnie jak powyżej, nie widzę sensu dodatkowo przepłacać ponieważ w tym przypadku wystarczy zwykłe ubezpieczenie na życie, wiele osób właśnie z tego korzysta podczas wyjazdów.
www.Hotel-kudowa.pl

HotelKudowa_pl
Bywalec

Nieprzeczytany postprzez Superpolisa » 29 lis 2017 14:17

Korzystając z opieki w ramach polskiego NFZ możemy bezpłatnie wyrobić kartę EKUZ. Daje ona dostęp do państwowych usług medycznych za granicą na takich zasadach, jakie obowiązują obywateli kraju pobytu. Zawsze warto jednak wykupić dodatkowe ubezpieczenie, np. OC w życiu prywatnym. Na stronie superpolisa.pl można porównać oferty wielu ubezpieczycieli – to pozwala zaoszczędzić czasem znaczne sumy. Pozdrawiam.

Superpolisa