1234567

Rzymianie łączcie się

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Rzymie
glob_trop

Re: Rzymianie łączcie się

Nieprzeczytany post autor: glob_trop » 31 paź 2011 20:47

A propos monet, to czytałam, że uszkadzają one kamień fontanny. W jednym z przewodników przeczytałam poradę, żeby właśnie dlatego nie wrzucać monet do fontanny. Przyznam szczerze, że nie wrzuciliśmy nic. Podziałało na wyobraźnię, że kolejne pokolenia też mają prawo oglądać tak wspaniałe dzieło sztuki i nie warto dla przesądu niczego niszczyć.

magicznyczas
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: magicznyczas » 30 sty 2012 11:02

Hej! planuje zabrać świadkową na 4 dnióeczkę do Rzymu w ramach tzw. wieczoru panieńskiego - z BP drogo to wychodzi, a z tego co piszecie da się załatwić taki wyjazd po taniości! dzięki za Wasze pozyższe relacje, już się zabieram za wertowanie polecanych przez Was linków!

A polecacie jakieś hotele w Rzymie - w dobrej, wypadadowej do zwiedzania lokalizacji?

Awatar użytkownika
tatrz-anka
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: tatrz-anka » 06 lut 2012 12:30

Hej hej!

Po doniesieniach telewizyjnych o opadach śniegu w Rzymie zaczęłam czytać posty na temat wiecznego miasta :)
Dzięki za linki, kilka z nich już odwiedziłam.
Pozdrawiam wszystkich, którzy byli i którzy - tak jak ja - nie byli jeszcze w Rzymie.

Warto zwiedzić wieczne miasto - ten fakt nie podlega wątpliwości :)

Ave Cezar! :)

Mateusz
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Mateusz » 05 mar 2013 16:53

mam pytanie, chciałbym wybrać sie do Rzymu tylko słyszałem że jest tam bardzo dużo złodziei, czy to prawda, mieliście jakieś nieprzyjemne sytuację z tym związane?

Awatar użytkownika
asia_i_lukasz
Podróże moją pasją
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: asia_i_lukasz » 06 mar 2013 09:00

Mateusz pisze:mam pytanie, chciałbym wybrać sie do Rzymu tylko słyszałem że jest tam bardzo dużo złodziei
A gdzie ich niema? Gdzie jest dużo turystów zawsze znajdzie sie ktoś kto chciałby zarobić w łatwy sposób. Przypomniała mi sie sytauacja z filmu "Zakochani w Rzymie " pewna młoda dziewczyna przez splot różnych wydarzeń trafiła do jednego łózka hotelowego z pewnym złodziejem okradającym gości hotelowych i kończy sie to stosunkiem pod kołdrą. wiec nie zawsze spotkanie ze złodziejem musi byc przykry...

eDom
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: eDom » 07 maja 2013 10:20

Rzym to wielkie i przede wszystkim turystyczne miasto, więc niebezpieczeństw nie brakuje ;) Jednak bez wątpienia warto się tam wybrać, piękne miasto i w żadnym wypadku nie przereklamowane.

ancia

Nieprzeczytany post autor: ancia » 27 maja 2013 22:35

W Rzymie byłam kilkakrotnie i nie nudzi mi się to jakoś.. :)
W zeszłym tygodniu wróciłam z tygodniowej wyprawy do Rzymu. Moje ulubione miejsce to zdecydowanie Piazza Navona. Polecam też wizytę na wzgórzu Awentyn i magiczną dziurkę od klucza ;)
Podczas tej wyprawy po raz pierwszy dotarłam na Piazza del Popolo, bardzo fajne miejsce.

domy-letnie
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: domy-letnie » 03 gru 2013 09:10

Ja w Rzymie byłam raz, z wycieczką szkolną. Niestety nie mogłam niczego zwiedzać na własną rękę (oprócz Koloseum, jednakże wtedy padało i strasznie zmarzłam :( ). Następnym razem wybiorę się sama na kilka dni :) Już pomału planuję wyjazd...

zagubieniwrzymie
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: zagubieniwrzymie » 10 kwie 2014 22:37

Co do osiedlenia się w Rzymie: mieszkam tu rok i nie narzekam. To wspaniałe miejsce. Polecam każdemu. Pozdrawiam

gammarayz
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: gammarayz » 12 cze 2014 12:14

W Rzymie jest bardzo fajnie. Może trochę za dużo turystów, ale tak jest w każdym turystycznym mieście. Poza tym, to piękne miasto i lubię tam wracać raz na parę lat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rzym”