1234567


Ryanair strajki 2018 gdzie i kiedy.

W tej sekcji piszemy wszystko o Ryanair oprócz promocji, które umieszczamy w sekcji ''Tanie Loty''
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5043
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Ryanair strajki 2018 gdzie i kiedy.

Nieprzeczytany post autor: admin » 04 lip 2018 21:03

Niecałe 24 godziny po tym, jak piloci zatrudnieni przez Ryanair w Irlandii ogłosili strajk, personel pokładowy linii lotniczej i personel naziemny wydali listę 34 żądań - od "przewidywalnych godzin pracy" do "braku przymusu otwarcia irlandzkiego rachunku bankowego".

Międzynarodowa Federacja Pracowników Transportu (ITF), która zwołała posiedzenie grupy zatytułowanej Cabin Crew United, ostrzegła, że ​​Ryanair może zmierzyć się z serią strajków letnich, o ile nie usprawni traktowania personelu.

Cabin Crew United, reprezentujący personel Ryanaira w całej Europie i Afryce Północnej, odbył szczyt w dublińskich biurach irlandzkiego związku zawodowego Fórsa.

Karta "Ryanair Crew Charter", która wyłoniła się ze spotkania, zawiera żądania personelu w 86 bazach linii lotniczych w 21 krajach.

Piloci Ryanair głosują za strajkiem w przyszłym tygodniu

Większość dokumentów dotyczy załogi kabinowej, a głównym wymaganiem jest: "Płaca godziwa dla życia odzwierciedlająca pracę, którą wykonujemy". Innymi kluczowymi problemami są płace za staż pracy, rekompensaty za zakłócenia w rozkładzie lotów oraz zniesienie dodatkowych kosztów ponoszonych przez personel pokładowy - w tym opłaty za żywność i wodę oraz mundury. "

Załoga kabinowa również chce "równości w standardach życia w różnych bazach" i "sprawiedliwego, powszechnego systemu emerytalnego".

Dokument wskazuje na niektóre praktyki zatrudniania Ryanair. Pracownicy twierdzą, że linia lotnicza powinna pracować "w celu zniesienia zatrudnienia agencyjnego" i powinna zapewniać umowy o pracę w języku, którym posługuje się członek załogi.

Karta wzywa również do "zachowania minimalnych okresów odpoczynku zgodnie z rozporządzeniem EASA [Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego]".

Nacisk na sprzedaż w locie jest kluczową kwestią, a żądania wyeliminowania przyznania indywidualnej prowizji od sprzedaży - mówią, że "załoga nie powinna konkurować ze sobą".

Personel naziemny domaga się "sprawiedliwej płacy minimalnej, która odzwierciedla pracę, którą wykonujemy" oraz warunków pracy, które są "co najmniej zgodne ze średnią w sektorze obsługi naziemnej".

Przed spotkaniem federacja zgłosiła wiele skarg na linię lotniczą, mówiąc: "Warunki w Ryanair były ostro krytykowane w ciągu ostatnich kilku lat, wraz z szeregiem poruszonych kwestii, w tym z uwzględnieniem ubóstwa, drakońskich procedur dyscyplinarnych, nieosiągalnych celów sprzedażowych i personelu płacić za przedmioty, które zapewnia najbardziej przyzwoity pracodawca. "

W ubiegłym tygodniu linie lotnicze podpisały umowę o uhonorowanie Unite obejmującą całą brytyjską załogę kabiny, którą bezpośrednio zatrudnia.

Ale ITF twierdzi, że nie ma jeszcze konkretnej poprawy warunków i ostrzega: "Jeśli firma nie zacznie negocjować ze związkami w dobrej wierze i nie zapewni rzeczywistych usprawnień dla pracowników w całej swojej sieci, ryzykuje letnimi protestami.

Ryanair nazwał żądania "bezcelowe" i powiedział, że jego personel pokładowy zarabia do 40 000 euro rocznie; pracują w ustalonym harmonogramie pięciu na trzech graczy (weekend w dni wolne od pracy co tydzień); harmonogramy pracy, które przekraczają wszystkie wymagania dotyczące minimalnego odpoczynku EASA; i otrzymać bezpłatne szkolenie, zasiłek chorobowy i roczny dodatek wyrównawczy w wysokości 400 EUR.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5043
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Ryanair strajki 2018 gdzie i kiedy.

Nieprzeczytany post autor: admin » 14 lip 2018 13:28

Piloci zatrudnieni przez Ryanaira w Dublinie ogłosili kolejne 24-godzinne strajki. Następuje jednodniowe przestój, który doprowadził do odwołania 30 lotów między Wielką Brytanią i stolicą Irlandii, a także groźby strajków personelu pokładowego w czterech krajach europejskich w lipcu. Odpowiedzi na twoje pytania tutaj.

Kiedy są strajki pilotów?

Pierwszy z nich to jeden z najbardziej ruchliwych dni w roku dla lotnictwa: piątek, 20 lipca. Drugi dzień to dzień, w którym wszystkie brytyjskie szkoły będą na wakacjach, we wtorek 24 lipca.

Dlaczego uderzają piloci?

Strajk pilotów Ryanair uderza w tysiące pasażerów

Prawie 100 pilotów zatrudnionych przez Ryanair, którzy są członkami Irlandzkiego Stowarzyszenia Pilotów Lotniczych (IALPA), głosowało za strajkiem w sporze o staż pracy, coroczne ustalenia dotyczące urlopów i przeniesienia załogi lotniczej między europejskimi i północno afrykańskimi bazami.

Ryanair mówi, że ma 350 pilotów z siedzibą w Irlandii, z których tylko 27 procent głosowało za strajkiem. Są one głównie zawierane przez prywatne firmy usługowe.

Co mówi każda ze stron?

Podczas wywoływania najnowszych ostrzeżeń IALPA stwierdziła, że ​​"znalazła jakiś wspólny grunt w rozmowach" nad wnioskiem dotyczącym wspólnej grupy roboczej ", ale nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie zakresu uprawnień dla takiej grupy". Związek powiedział, że wielokrotnie sugerował wprowadzenie arbitra.

W odpowiedzi Ryanair powiedział: "Zachęcamy naszych pilotów do skorzystania z naszej oferty grupy roboczej w celu rozwiązania tych problemów, ale jeśli chcą ponownie przeprowadzić kolejne nieudane uderzenie, to niech tak będzie."

Jaki jest prawdopodobny efekt?


Załoga kabiny Ryanair ogłasza daty strajków w całej Europie w lipcu

Jeśli taki sam schemat zostanie zastosowany jak przy pierwszym strajku, około 30 lotów do iz Dublina zostanie odwołanych - przeważnie lub wszystko na krótkich odcinkach między Wielką Brytanią a stolicą Irlandii. Przy rezerwacjach na każdy lot bardzo wysokie, każdego dnia może ucierpieć co najmniej 5000 pasażerów.

Kiedy dowiem się, czy mój lot został dotknięty - i jakie mam opcje?

Ryanair mówi: "skontaktujemy się z klientami we właściwym czasie, gdy otrzymamy szczegóły." Linia lotnicza zazwyczaj będzie ostrzegać pasażerów, których loty zostały odwołane, do 48 godzin.

Podróżującym oferuje się możliwość wyboru między pełnym zwrotem a "ponownym zakwaterowaniem" podczas lotów, które mają się odbyć.

Kolejne daty to 25 Lipca i strajki we Włoszech. Będziemy na bieżąco informować gdzie i jakie loty zostaną odwołane.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5043
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Ryanair strajki 2018 gdzie i kiedy.

Nieprzeczytany post autor: admin » 25 lip 2018 13:53

W chwili, gdy zaczyna się największy strajk w 34-letniej historii Ryanaira, linie lotnicze przyspieszyły kampanię, aby przedstawić żądania personelu pokładowego i pilotów jako nierozsądne - i ujawniły pierwsze cięcia w pracy w odpowiedzi na akcje protestacyjne.

Personel pokładowy z Hiszpanii, Portugalii i Belgii organizuje skoordynowane dwudniowe strajki w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii. Ich "karta załogi Ryanair" wymaga działania w 34 kwestiach, zaczynając od: "Uczciwe płace, które odzwierciedlają pracę, którą wykonujemy".

Innymi kluczowymi problemami są: płatność za staż pracy, i rekompensaty za zakłócenia w harmonogramach.

Irlandzkie linie lotnicze odwołały w sumie 600 lotów w środę i czwartek, wymagając od 100 000 pasażerów, aby znaleźli alternatywną podróż lub zaakceptowali pełny zwrot kosztów.

Anulowanie stanowi około jednego na osiem lotów Ryanaira w Europie każdego dnia.

Ryanair odwołał również dziesiątki lotów z powodu serii jednodniowych strajków pilotów zatrudnionych w Irlandii, ostatnio we wtorek. Piloci są w sporze o kwestie bezpieczeństwa i transfery bazowe.

W odpowiedzi na strajki, linia lotnicza twierdzi, że zmniejszy flotę w Dublinie o jedną piątą na nadchodzącą zimę i przełączy co najmniej sześć samolotów na swoją polską operację czarterową. Ryanair obwinia "spadek liczby rezerwacji i biletów lotniczych w Irlandii", częściowo z powodu strajków irlandzkich pilotów.

Ryanair powiedział, że strajki obniżyły rezerwacje na wysokie opłaty dokonane tuż przed odlotem, jak również taryfy lotnicze "ponieważ zaufanie konsumentów do niezawodności naszych irlandzkich rozkładów lotów zostało zakłócone". Maksymalnie 100 pilotów i 200 członków personelu pokładowego ma redundancję.

Główny operator linii lotniczych, Peter Bellew, powiedział: "Ryanair obsługuje flotę ponad 450 samolotów z 87 baz w całej Europie. Możemy to zrobić jedynie, jeśli nadal będziemy oferować naszym klientom niskie taryfy, niezawodne usługi lotnicze, a jeśli wpłynie to na naszą reputację niezawodności lub przyszłych rezerwacji, to podstawowa i potencjalna redukcja zatrudnienia w Dublinie to głęboko żałosna konsekwencja ".

Ryanair przyspieszył również kampanię, aby pokazać, że załoga jest dobrze płatna. Linie lotnicze opublikowały w Internecie arkusze wypłat dla wielu pracowników latających, pokazując roczne wynagrodzenie w wysokości od 25 429 EUR (22 299 £) dla młodszego członka personelu pokładowego zatrudnionego w Belgii do 219 429 GBP dla kapitana Wielkiej Brytanii.

Nie jest jasne, jak reprezentatywne są te przykłady poziomów płac.

Ogłaszając 20-procentowy spadek zysków w pierwszym kwartale wyniki w poniedziałek, Ryanair ostrzegł pasażerów, aby "oczekiwali dalszych strajków w sezonie letnim" - mówiąc: "Nie jesteśmy gotowi pogodzić się z nieuzasadnionymi żądaniami, które mogą zagrozić naszym niskim cenom. "

Wygląda na to, że linia lotnicza, która uznała związki zawodowe w grudniu 2017 r., Jest zdecydowana stawić czoła strajkom.

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) zaapelował do pasażerów uzasadnionych strajkami o odszkodowanie zgodnie z europejskimi zasadami dotyczącymi praw pasażerów lotniczych, znanymi jako EU261. Ustawodawstwo przewiduje odszkodowanie w wysokości 250 EUR lub 400 EUR w przypadku lotów europejskich, w zależności od długości podróży.

Ryanair twierdzi, że odrzuci wszelkie roszczenia, mówiąc: "Ponieważ anulowanie lotów było spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami, odszkodowanie nie jest należne.

"Zgodnie z ustawodawstwem EU261, odszkodowanie nie przysługuje, gdy związek działa w sposób nieuzasadniony i całkowicie niezależny od linii lotniczej."

Linie lotnicze twierdzą, że nie spodziewają się żadnych dalszych odwołań w środę lub czwartek oprócz tych już zgłoszonych.

Więcej info na https://www.ryanair.com/pl/
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5043
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Ryanair strajki 2018 gdzie i kiedy.

Nieprzeczytany post autor: admin » 05 sie 2018 21:44

Ryanair odmawia wypłaty odszkodowania po 600 odwołanych lotach - jakie są twoje zobowiązania?

Loty RYANAIR zostały odwołane na drugi dzień z powodu strajków, a teraz firma twierdzi, że nie wypłacą odszkodowania.

Ale czy możesz odzyskać pieniądze? Oto twoje prawa:

Członkowie załogi pokładowej Ryanair zorganizowali strajk, który zakłócił tysiące turystów w całym kraju z powodu sporu o wynagrodzenie.

Doprowadziło to do tego, że irlandzkie linie lotnicze odwołały 600 lotów, co dotyczyło dotychczas 100 000 pasażerów.

Tysiące Brytyjczyków rozpoczynających letnie wakacje zmuszono do znalezienia alternatywnego transportu.

Linia budżetowa twierdzi, że poinformowała wszystkich pasażerów dotkniętych strajkiem.

Pasażerowie w czasie wakacji musieli zaakceptować pełny zwrot kosztów lub znaleźć alternatywne podróże.

Paloma Salmon, ekspert ds. Praw pasażerów w Wielkiej Brytanii, uważa, że strajki Ryanaira nie są "nadzwyczajne".

Powiedziała: "Decyzje Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości są wiążące dla wszystkich sądów w UE i mają zastosowanie do wszystkich w ten sam sposób - nawet jeśli jesteś Ryanairem.

"Pasażerowie, nie powinni dać się oszukać fałszywym oświadczeniom Ryanaira, ponieważ wszystkie strajki personelu linii lotniczych nie są już uważane za nadzwyczajne okoliczności, co zwolniłoby linię lotniczą z ich zobowiązania do rekompensaty finansowej w wysokości do 600 euro za pasażera.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5043
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Ryanair strajki 2018 gdzie i kiedy.

Nieprzeczytany post autor: admin » 11 wrz 2018 14:54

Załoga Ryanair straszy największą akcją strajkową, jaką ta firma kiedykolwiek widziała


Załoga kabinowa Ryanaira w pięciu krajach europejskich zdecyduje w tym tygodniu, czy ma zorganizować "największą akcję strajkową, jaką firma kiedykolwiek widziała" która jeśli dojdzie do skutku to odbędzie się jeszcze w tym miesiącu, co może doprowadzić do anulowania dziesiątek lotów.

Pracownicy we Włoszech, Portugalii, Belgii, Hiszpanii i Holandii zagrozili wyjściem w ostatnim tygodniu września, domagając się, aby otrzymali lokalne kontrakty, a nie irlandzkie kontrakty, które dublińskie linie lotnicze wykorzystują dla swojej europejskiej siły roboczej.

Włochy są największym rynkiem tanich linii lotniczych, podczas gdy Hiszpania zajmuje trzecie miejsce za Wielką Brytanią.

Tani przewoźnik przeżywa burzliwe lato, zmuszając się do odwołania setek lotów dzięki strajkom zarówno irlandzkich pilotów, jak i personelu pokładowego na kontynencie.

Michael O'Leary, bojowy dyrektor naczelny linii lotniczej, może pomyśleć, że zakłócenia były już za nim, kiedy Ryanair zgodził się w sierpniu na porozumienie z irlandzkimi pilotami.

Jednak związki personelu pokładowego powiedziały, że planują zorganizować "największą akcję strajkową, jaką kiedykolwiek widziała firma" i zaprosiły więcej grup, w tym pilotów, do przyłączenia się do nich. Związki twierdzą, że w czwartek zdecydują, czy akcja będzie kontynuowana.

https://www.ryanair.com/pl/pl/
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5043
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Ryanair strajki 2018 gdzie i kiedy.

Nieprzeczytany post autor: admin » 27 wrz 2018 22:52

Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystko o Ryanair”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości