1234567


Poznań cenne informacje

W tej sekcji piszemy o miejscach wartych zobaczenia w Poznaniu
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5073
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Poznań cenne informacje

Nieprzeczytany post autor: admin » 08 kwie 2010 17:09

Poznań nie tylko pod względem turystyki jest atrakcyjnym miastem,to również ciekawi ludzie,różnorodność imprez które z pewnością nie pozwolą się nudzić.Jeśli chodzi o zabytki to jest bardzo dużo,opiszę jednak te które miałem przyjemność zwiedzić.

Ostrów Tumski
w Poznaniu to obecnie jedyna z licznych kiedyś wysp na Warcie na obszarze miasta. Otaczają ją dwa ramiona rzeki - większe (zachodnie) nazywane Wartą oraz mniejsze ( wschodnie) zwane Cybiną lub Kanałem Ulgi.

Miejsce to jest oazą ciszy i spokoju w centrum gwarnego Poznania - to tutaj powstało pierwsze w Polsce biskupstwo, tutaj spoczywają pierwsi władcy.

Najważniejszym zabytkiem na Ostrowie jest Katedra - bazylika archikatedralna o gotyckich kształtach pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Ponadto na wyspie warto zobaczyć Pałac Arcybiskupi, Akademię Lubrańskiego czy Muzeum Archidiecezjalne.

Ważnym i cennym zabytkiem jest tutaj również Psałteria - późnogotycki budynek wzniesiony około 1518 roku na zlecenie biskupa poznańskiego - Jana Lubrańskiego. Budynek ten jako jeden z nielicznych zabytków na Ostrowie Tumskim uniknął poważniejszych zniszczeń w czasie wieków.

W zachodniej części Ostrowa Tumskiego znajduje się kościół Najświętszej Marii Panny. W obecnym kształcie powstał on w połowie XV wieku, choć jego historia rozpoczyna się około 965 roku, kiedy wzniesiono tu kaplicę zamkową. Współczesne badania sugerują, iż pod prezbiterium znajdują się fundamenty rotundy pełniącej funkcję kaplicy. Udowodnione jest natomiast, że pod świątynią zachowały się fragmenty palatium Mieszka I,co jest nie lada gratką dla miłośników Historii,jak również Archeologii.

Kolejną nową atrakcją o której warto wspomnieć jest Świat Słowian pod kopułą na pl. Wolności


Wystawa udostępniona dla zwiedzających od 5 marca do 20 maja

Jak wyglądali wojowie z czasów przodków Mieszka I, w co wierzyli, jak wyglądały ich obrzędy? Wszystko to będzie można sprawdzić pod kopułą sferyczną na pl. Wolności. Takiej atrakcji jeszcze w Poznaniu nie było.

Konstrukcja przypominająca gigantyczne wznosi się dumnie na placu Wolności. W środku znajdziemy świat sprzed ponad tysiąca lat - świat słowiańskich plemion, które zamieszkiwały obszar od Łaby po Ruś. Na nowoczesnej multimedialnej wystawie obejrzymy życie, obyczaje i wierzenia wczesnośredniowiecznych Słowian.

Odtwarzanie wczesnośredniowiecznego świata Słowian i ekspozycja "Słowiański mit" stwarza możliwość żeby wszystko obejrzeć, wysłuchać, dotknąć czy przeczytać, każdy ze zwiedzających musi sobie zarezerwować minimum godzinę.

Naturalnej wielkości kopię unikalnego zabytku, tzw. Światowida, kamienny wizerunek wyłowiony z rzeki Zbrucz. Światowid będzie centralnym punktem wystawy. Stanie na wzgórku, pod posągiem zobaczymy typowe dary wotywne. Wystawa podzielona będzie na cztery części, prezentujące świat wierzeń, świat militariów, świat rzemieślników i rolników, a w końcu świat stworzony na podstawie wyobrażeń Słowian na temat tego, co dzieje się po śmierci. Poznając życie Słowian w tej kolejności zobaczyć możemy m.in. zrekonstruowane wnętrze świątyni słowiańskiej w Arkonie na Rugii (na ekranie dotykowym), trójwymiarową animację prezentującą wyobrażenie wszechświata według Słowian, kopię miecza słowiańskiego władyki znalezionego w Machowie (Pomorze), inscenizację pochówku wojownika, kopię figurki kultowej konika z Wolina, wybór broni drzewcowej (będzie ją można podnieść i zważyć w ręce). Zobaczymy też - i zwiedzimy - chatę słowiańską o konstrukcji zrębowej, wykonaną według wczesnośredniowiecznych prawideł przez cieśli ze skansenu w Wolinie.

Na koniec zainscenizowane cmentarzysko kurhanowe. A cały spacer przez historię umili nam muzyka z epoki, wykonywana na wiernie odtworzonych ówczesnych instrumentach.

Wystawa ma promować polską kulturę i historię.

Bilet kosztuje 18-17 zł (dorośli) i 16-15 zł (dzieci).

Kolejna atrakcja jest skierowaną dla amatorów wirtualnych wrażeń.Jest to sala kinowa, wyposażona w zaawansowany technologicznie system dźwiękowy Dolby SR oraz specjalny system emitujący dodatkowe specjalne efekty dźwiękowe. To sala, dzięki której oddziałujemy na element ludzkiej wyobraźni. Słuchając opowieści, uczestnicy budują w swojej pamięci zupełnie nowe obrazy tej samej opowiedzianej historii.

Cinema Park to kino, w którym widz aktywnie uczestniczy w programach tematycznych realizowanych w sześciu salach kinowych. Poprzez zsynchronizowane z obrazem i dźwiękiem efekty specjalne pojawiające się w trakcie projekcji seansów w kolejnych salach, programy Cinema Park dostarczają niezapomnianych wrażeń.

Ruch foteli w sali ruchu, technologia trójwymiarowa w sali 3D, dodatkowe efekty świetlne w sali muzyki czy interaktywna gra, w której wyłania się zwycięzcę zapewniają rozrywkę, której doświadczysz tylko u nas. Dzięki technologii zastosowanej w Cinema Park możemy zajrzeć w głąb ludzkiego ciała, wyruszyć w podróż statkiem kosmicznym albo popływać z rekinami.

Dodatkowe informacje gdyby ktoś był zainteresowany

Dojazd autobusem: 92


TELEFONY KONTAKTOWE

Rezerwacja grupowa
tel. 061 871 56 65 , 061 871 56 66
Biuro czynne od pon-pt w godz. 9.00-17.00

Rezerwacje idywidualna
tel. 061 871 56 33
Biuro czynne od pon-niedz w godz. 10.00-20.00


Cinema Park Poznań
(Cinema City Kinepolis)
61-144 Poznań,
ul. B.Krzywoustego 72
tel.+48 61 871 56 65
+48 61 871 56 66
info@cinemapark.pl

Jest także coś dla wyczynowców i nie tylko oczywiście.

Park linowy Cascader Parkbo o nim mowa zaprasza do miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w parkowo - leśnej scenerii.

Park linowy to wspaniała forma zabawy i rekreacji. Systemy parku zostały zaprojektowane i stworzone w taki sposób, aby każda osoba bez względu na stopień sprawności fizycznej mogła przejść całą trasę ciesząc się niezwykłą przygodą, doznając niezapomnianych wrażeń. Uczestnicy zabawy uczą się opanowania, odpowiedzialności oraz technik utrzymania równowagi na trasach linowych zlokalizowanych na drzewach. Dodatkowo organizujemy rozgrywki w paintball oraz zapraszamy do jazdy na quadach.Dostępne dla maluchów od 6 lat

Atrakcje w Cascader Park:

TRASY LINOWE
Bawić się u nas mogą zarówno osoby dorosłe jak i dzieci od 6 roku życia.

· MAKALU - trasa dziecięca (od 6 lat), niezapomniane chwile zapewniamy na wysokości od 1,5 do 3 metrów

· LHOTSE - to wspaniała zabawa dla osób, które chcą poczuć przedsmak prawdziwej wspinaczki. Platformy na trasie zawieszone są na wysokości około 10 metrów, zabawa kończy się niezapomnianym zjazdem na linie.

· EVEREST - trasa dla wysportowanych i lubiących mocne wrażenia. Przeszkody zwieszone są na wysokości 15 metrów, przygoda kończy się 60 metrowym zjazdem tyrolskim.


Zabytków jest dużo więcej,jestem pewny że każdy znajdzie coś dla siebie.Ja niestety miałem okazje zobaczyć tylko te powyższe atrakcje,chętnie dowiem się o innych równie ciekawych miejscach które warto zwiedzić w Poznaniu
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum
Posty: 567
Rejestracja: 13 mar 2010 18:26

Poznań - miasto doznań.

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 29 mar 2011 09:25

W miniony weekend, dość spontanicznie wybraliśmy się do Poznania. Noclegi udało się nam nam załatwić poprzez jeden z portali z zakupami grupowymi i tak za nocleg w pokoju 2 osobowym na samym Rynku płaciliśmy 40 zł od osoby (łazienki były na zewnątrz, ale w cenę wliczone dobre śniadanko). - Melody Hostel na pewno godzien jest polecenia, aczkolwiek poza promocją jest dość drogi - nocleg kosztuje wtedy 80 zł od osoby.

Poznań zwiedzaliśmy raczej z nastawieniem na nowoczesną architekturę, choć odwiedziliśmy oczywiście główne zabytki starego miasta.

Z zabytków historycznych największe wrażenie zrobił na mnie Ostrów Tumski, ze złotą komnatą gdzie spoczywają szczątki Mieszka I i Bolesława Chrobrego, oraz Fara Poznańska z czerwonymi marmurami w środku.

Fani nowoczesnej architektury na pewno powinni odwiedzić Stary Browar, który jest z pewnością jednym z najlepszych przykładów aranżacji starych budynków do nowych funkcji, a do tego wykończony jest z pomysłem i bardzo estetycznie. Warto również wybrać się na osiedle City Park - utrzymane w stylistyce ceglanej, znajdujące się niedaleko Poznańskiej Areny.
Nowy stadion Lecha Poznań nie zrobił na mnie większego wrażenia.

Na pewno warto wybrać się do Brovarii: http://www.brovaria.pl/ na poznańskim Rynku, gdzie można napić się bardzo dobrego piwa i zjeść niezły stek. Niestety podczas weekendu miejsce jest bardzo oblegane, na wolny stolik trzeba zazwyczaj chwile poczekać - warto!

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przejazdem w Łodzi, ale o tym w innym wątku.
byle dalej...

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5073
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Zabytki Poznania

Nieprzeczytany post autor: admin » 30 mar 2011 16:42

Warto wybrać się właśnie do Poznania w dniach 4-5 czerwca. Wtedy właśnie odbędzie się kolejna akcja Poznań za pół ceny,i to nie tylko 50% rabat w hotelach, restauracjach czy muzeach. W te dwa wyjątkowe dwa dni taniej będzie oznaczało też lepiej, a to za sprawą unikalnego i darmowego programu turystycznego.Otwarte zostały zwykle zamknięte podziemia kościoła farnego, swoje komnaty otworzył Zamek Cesarski, a bogactwo turystycznych atrakcji dopełniło otwarcie dla zwiedzających jednego z XIX-wiecznych fortów, po którym oprowadzali przewodnicy przebrani w pruskie mundury.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5073
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Zabytki Poznania

Nieprzeczytany post autor: admin » 07 cze 2011 14:20

Na efekt akcji Poznań za pół ceny nie trzeba było długo czekać. Więcej szczegółów w temacie poniżej
Poznań za pół ceny
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

italia-polonia
Mały podróżnik
Posty: 17
Rejestracja: 15 wrz 2011 18:41

Re: Zabytki Poznania

Nieprzeczytany post autor: italia-polonia » 28 wrz 2011 20:38

Poznań to naprawde piękne miasto jest co zwiedzać i gdzie się zabawić. Mam miłe wspomnienia z Poznania i polecam w sposób szczególny Ostrów Tumski

Awatar użytkownika
bartek1
I love traveling
Posty: 128
Rejestracja: 14 mar 2010 19:01

Re: Zabytki Poznania

Nieprzeczytany post autor: bartek1 » 12 lis 2011 21:39

Ja polecam także zobaczyć palmiarnię ktora jest przy parku Wilsona, oprócz tego dość fajnym miejscem na spacer jest ogród botaniczy, wstęp jest bezpłatny. Polecam też nowe ZOO, można wsiąść w kolejke wąskotorową, która zawiezie nas do ZOO:) tu jest link do ich strony http://www.zoo.poznan.pl/

Nie można sobie odmowić też lokalnego piwka (Czarna Fortuna) ;)

warek44
Często w podróży
Posty: 27
Rejestracja: 26 mar 2012 12:43

Re: Zabytki Poznania

Nieprzeczytany post autor: warek44 » 26 mar 2012 12:48

W Poznaniu byłem raz tylko przejazdem , jednak to wystarczyło aby to miasto mnie oczarowało :)

Awatar użytkownika
tomekWP
Mały podróżnik
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2012 12:29
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zabytki Poznania

Nieprzeczytany post autor: tomekWP » 08 kwie 2012 12:59

Będąc na Ostrowie Tumskim warto wpaść na pobliską Śródkę przechodząc przez urokliwą kładkę.

Polecam wejść do Zamku, a także do znajdującego się w nim Muzeum'56.

Reisebus_pl
Mały podróżnik
Posty: 10
Rejestracja: 03 maja 2012 16:57

Re: Zabytki Poznania

Nieprzeczytany post autor: Reisebus_pl » 04 maja 2012 21:54

Zapraszam wszystkich do Poznania, miasto nie zbyt drogie, lecz jak bogate w atrakcję, ciekawą architekturę.

Naprawdę serdecznie polecam

Pozdrawiam.

Henna
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2012 12:33

Re: Zabytki Poznania

Nieprzeczytany post autor: Henna » 25 lip 2012 12:40

Warto się wybrać do Muzeum Bambrów Poznańskich - to malutkie muzeum, ale pan który oprowadza zwiedzających jest prawdziwym znawcą: jego żona jest Bamberką. :) Poza tym na uwagę zasługuje znajdujące się na poznańskim rynku Muzeum Instrumentów Muzycznych (chociaż trochę mi brakuje opisów eksponatów) oraz Muzeum Archeologiczne (szczególnie dział poświęcony Egiptowi).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości