1234567

Poznań cenne informacje

W tej sekcji piszemy o miejscach wartych zobaczenia w Poznaniu
kasia
I love traveling

Re: Zabytki Poznania

Nieprzeczytany post autor: kasia » 16 paź 2012 20:09

Mam wielu znajomych z Poznania i szczerze polecają odwiedzenie tego miasta ( nie dlatego że tam się urodzili, bo wiadomo że niby każdy chwali swoje ;) )

robertj
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: robertj » 24 paź 2012 16:58

Polecam całe Stare Miasto, a do tego kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy Malta. Znajduje się tam tor kajakowy, basen, centrum handlowe oraz ogromny teren zieleni. Można się tam świetnie zrelaksować, często też organizowane są na terenie Malty imprezy tematyczne.

tuptus
Mały podróżnik

Re: Poznań cenne informacje

Nieprzeczytany post autor: tuptus » 24 lut 2013 17:05

polecam w poznaniu okolice jeżyc, a dla zwolenników szlaków - trakt królewsko-cesarski

Awatar użytkownika
SkandynawiaStop
Podróże moją pasją
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: SkandynawiaStop » 09 maja 2013 17:06

Dla tych, którzy preferują przyrodę i piękną XIX-wieczną zabudowę polecam Park Sołacki bądź przyrodę z akcentem historycznym - Cytadela :)

Szajba
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: Szajba » 06 lis 2013 14:30

Ja polecam w Poznaniu wiele wszystko to o czym mówicie to szczera prawda i też tam byłam nie chcąc jednak zakładać nowego topiku chciałabym polecić coś oddalone od Poznania o ok 25 km skansen etnograficzny w Dziekanowicach Jet tam żywy Skansen i Muzeum pierwszych piastów w czerwcowy letni dzień wycieczka całodniowa - do oglądania chaty chłopski, pałac, cmentarz , i cudowny spacer po łące zaprowadzi nas do starego młyna . Za bramą skansenu 500 m dalej jest przeprawa promowa na wysepkę gdzie jest gród wykopany - pierwsza gród Mieszka i do muzeum pierwszych Piastów - wspaniale naprawdę wycieczka ze spacerkiem, łąki lasy pola jak byśmy faktycznie się cofnęli w czasie

ksiezniczkazza8gor

Nieprzeczytany post autor: ksiezniczkazza8gor » 09 lis 2013 15:02

Szkoda ze nie mam skanera, pokazałabym Wam fotki z tego Skansena. Tak jest to wycieczka całodniowa. Jadąc już w tamtyk kierunku warto zahaczyć o Biskupin:)

Karolcia82
Często w podróży
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Karolcia82 » 13 lis 2013 22:46

bartek1 pisze:Ja polecam także zobaczyć palmiarnię ktora jest przy parku Wilsona, oprócz tego dość fajnym miejscem na spacer jest ogród botaniczy, wstęp jest bezpłatny. Polecam też nowe ZOO, można wsiąść w kolejke wąskotorową, która zawiezie nas do ZOO:) tu jest link do ich strony http://www.zoo.poznan.pl/

Nie można sobie odmowić też lokalnego piwka (Czarna Fortuna) ;)
zdecydowanie popieram przedmówce :) dodam jeszcze tor bobslejowy na malcie lub wyciąg narciarski

ttamarajasik

Nieprzeczytany post autor: ttamarajasik » 30 lis 2013 20:26

A co masz na jezycach??? Targowisko i ulice wypełnione patologią...

Wybierajac sie do ZOO trzeba miec caly dzien, chcac jeszcze pobawic sie na malcie moze nie starczyc czasu na wszystko...

Magda93
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: Magda93 » 13 lut 2014 23:42

Polecam udać się do nowego zoo w Poznaniu. W żadnym polskim zoo i prawie żadnym w Europie nie zobaczycie tak dużych, otwartych wybiegów, jak tam. Do małego z kolei warto wybrać się ze względu na nowy, duży wybieg dla waranów z Komodo.

eDom
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: eDom » 04 mar 2014 12:04

Magda93 pisze:Polecam udać się do nowego zoo w Poznaniu. W żadnym polskim zoo i prawie żadnym w Europie nie zobaczycie tak dużych, otwartych wybiegów, jak tam. Do małego z kolei warto wybrać się ze względu na nowy, duży wybieg dla waranów z Komodo.
Bardzo ciekawa propozycja, chyba skorzystamy z Twojej rady :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poznań”