1234567


Port lotniczy w Atenach, aby stać się wysokowydajnym węzłem w europejskiej sieci zarządzania ruchem lotniczym

W tej sekcji piszemy o wszelkich ciekawych nowinkach i wydarzeniach związanych z turystyką.
Awatar użytkownika
Alex
I love traveling
Posty: 852
Rejestracja: 13 mar 2010 17:37

Port lotniczy w Atenach, aby stać się wysokowydajnym węzłem w europejskiej sieci zarządzania ruchem lotniczym

Nieprzeczytany post autor: Alex » 28 lip 2019 08:41

Komisja Europejska zatwierdziła współfinansowanie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Atenach S.A. (AIA) w celu przekształcenia go w wysokowydajny węzeł w ramach Europejskiej Sieci Zarządzania Ruchem Lotniczym.

Zgodnie z zapowiedzią, AIA jest pierwszym greckim portem lotniczym wybranym przez Unię Europejską w ramach programu "Łącząc Europę - sektor transportu", który dotyczy priorytetu UE w zakresie utworzenia "jednolitej europejskiej przestrzeni powietrznej" (SESAR).

Port lotniczy w Atenach Celem dotacji UE jest umożliwienie portowi lotniczemu w Atenach opracowania i wdrożenia nowych i zaawansowanych koncepcji funkcjonowania portów lotniczych, zarządzania zasobami portu lotniczego i wymiany informacji w celu zwiększenia efektywności operacyjnej w obsłudze ruchu lotniczego oraz optymalnego wykorzystania dostępnej przepustowości na ziemi i w powietrzu.

"Realizacja tego programu jest w pełni zgodna ze strategią AIA na rzecz stworzenia warunków zrównoważonego rozwoju oraz funkcjonowania portu lotniczego jako odpowiedzialnego operatora oraz ostrożnego zarządcy i zainteresowanej strony", powiedział dyrektor operacyjny AIA Alexandros Aravanis.

Ponadto, nowe funkcje będą wdrażane zgodnie z pojawiającymi się potrzebami portów lotniczych oraz najnowszymi międzynarodowymi trendami i najlepszymi praktykami w portach lotniczych, odpowiadając w ten sposób na rosnące standardy operacyjne i jakościowe AIA.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości