1234567


Porady podróżnika

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5026
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Porady podróżnika

Nieprzeczytany post autor: admin » 16 mar 2010 14:55

1) Wybierając się gdziekolwiek w podróż pamiętajcie o dobrym planie podróży,co gdzie i za ile.Najlepiej napiszcie dokładnie co macie zamiar zwiedzić i w jaki dzień,Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze.

2)Przed samym wyjazdem zróbcie liste rzeczy (szczególnie tych najważniejszych) które macie zabrać dzięki czemu niczego nie zapomnijcie,np paszportu lub pieniędzy.

3)Pamiętajcie o spisaniu ważnych numerów alarmowych z danego kraju( Pogotowie ,Policja,Straż,itd )

4)Ważne ubezpieczenie zdrowotne na czas wakacji.

5) Ubezpieczenie.W przypadku biur podroży ustawa o usługach turystycznych nakłada na organizatorów wyjazdów ubezpieczenie wycieczkowiczów od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie bagażu.,jednakże kiedy organizujemy wycieczki na własną ręka trzeba osobiście zapoznać się z tą kwestią.

- Ubezpieczenie NFZ (Podstawowe) Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego uprawnia jej posiadacza do korzystania w przypadku choroby lub wypadku z pomocy państwowej służby zdrowia, a pacjent jest zobowiązany do poniesienia części jej kosztów - wysokość udziału własnego pacjenta zależy od rodzaju udzielonej pomocy i kraju, w którym wystąpiło zdarzenie

-Można wykupić dodatkową opcje Tzw ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków ,które gwarantuje wypłatę odszkodowania związanego z nieszczęśliwym wypadkiem, który miał miejsce poza granicami kraju, a na skutek którego ubezpieczony doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu. Stopień uszczerbku na zdrowiu ocenia specjalna komisja, powołana przez ubezpieczyciela.

-Pakiet Assistans to szereg udogodnień, których zadaniem jest złagodzić skutki nieprzewidzianych okoliczności w czasie podróży. W jego skład wchodzą takie świadczenia jak na przykład pomoc w razie kradzieży lub zorganizowanie wcześniejszego powrotu do kraju jeśli w miejscu zamieszkania doszło do poważnych zdarzeń losowych (ciężka choroba lub śmierć bliskiej osoby, pożar albo zalanie mieszkania itp.

Ubezpieczenie siebie lub bliskich to naprawde ważna rzecz,a w związku z tym iż zarówno firm ubezpieczeniowych jak i rodzajów ubezpieczeń jest tyle że każdy z nas znajdzie coś indywidualnego.Jeżeli jednak nie będziecie zdecydowani pamiętajcie przynajmniej o podstawowym ubezpieczeniu ponieważ nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć.

- Jeżeli nie macie w hotelach śniadań warto zaopatrzyć się w gotowe dania (gorące kubki itd są lekkie,nie zajmują dużo miejsca)

- Dokumenty lub wartościowe rzeczy trzymajcie w hotelu najlepiej w sejfie.Nie noście za wiele przy sobie,tylko te najważniejsze rzeczy.W przypadku kiedy organizujemy wycieki z biurem podróży także musimy zwrócić uwagę na wiele rzeczy.


Wybór biura podróży.

Wszyscy zapewne wiemy że wykupując wycieczkę w biurze podroży zagranicą zapłacimy taniej za wycieczkę.Wiem to absurdalnie lecz niestety to prawda a co gorsze przyjeżdżający na wakacje klienci zagranicznych biur są traktowani lepiej niestety.Nie mniej jednak decydując się na podróż z biurem podróży należy :

1) Czytać dokładnie umowę przed jej podpisaniem, a szczególnie zwracać uwagę na informacje zapisane drobną czcionką

2) Każda umowa powinna zawierać:

- informacje odnośnie zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia, kosztów rezygnacji z oferty , zmiany ceny, reklamacji itp

3)W ofertach Last miunte- operator zawierając umowe może zmienić - nawet w dniu wyjazdu - hotel, w którym przewidziano zakwaterowanie. Oczywiście inny, wskazany przez organizatora hotel, musi spełniać te same standardy, co wymieniony w ofercie.

4) Warto dokładnie zaznajomić się z warunkami rezygnacji i kosztami wynikającymi z tego tytułu i pamiętajmy że im bliżej wycieczki tym rezygnacja jest droższa

5) Wykupując wycieczkę wymagającą przelotu samolotem dodatkowym kosztem może być opłata lotniskowa . W tym przypadku należy liczyć się z opłatą rzędu 35 dolarów.

6)Zarówno na wycieczkach autokarowych, jak i lotniczych obowiązują limity bagażu. Na jedną osobę nie może przypadać więcej niż 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego ( w zależności od Lini Lotniczej) może nieznacznie sie różnić. Pamiętajmy również, że lecąc samolotem, nie powinniśmy pakować do bagażu podręcznego żadnych ostrych narzędzi, a za takie traktowane są nożyczki do paznokci i pilniczek.


Mam nadzieje że komuś się przydadzą powyższe informacje
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
nadnami
Podróże moją pasją
Posty: 60
Rejestracja: 19 maja 2010 09:39

Re: Porady podróżnika

Nieprzeczytany post autor: nadnami » 19 maja 2010 10:35

Dorzucę porady odnośnie pakowania plecaka i porady dla rodziców kolonistów, które znalazłam w Internecie

PAKOWANIE PLECAKA
1. przygotuj rzeczy do spakowania; najlepiej nie rób tego "w locie", ale za pomocą wcześniej przygotowanej listy, tak aby niczego nie zapomnieć
2. podziel przedmioty na grupy (np żywność, bielizna), zapewni to większy porządek i ułatwi dostęp
3. jeśli plecak nie jest nieprzemakalny, a prawdopodobieństwo zamoknięcia jego jest znaczne, zapakuj przedmioty takie jak bielizna, suchy prowiant (rzeczy które tracą swoja przydatność do użycia po zawilgotnieniu) do nieprzemakalnych worków
4. zastanów się z czego będziesz najczęściej korzystać - trzeba to spakować tak aby było łatwo dostępne, najlepiej więc jest to umieścić w kieszeniach naszytych na plecak
5. zastanów się czego podczas wyjazdu będziesz się pozbywał, a co ci przybędzie i jak to wpłynie na strukturę w plecaku
6. przemyśl rozłożenie gęstości w plecaku - rzeczy najcięższe muszą znajdować się najbliżej pleców i na wysokości barków
spakowany plecak powinien być w miarę płaski, gdyż bardziej odczuwamy ciężar przedmiotów dalej od pleców (większe ramie siły)
w plecakach z dużym kominem, tenże komin powinien znajdować się nad głową
7. przemyśl ułożenie przedmiotów tak, aby zajęły jak najmniej miejsca
8. gdy plecak nie ma usztywnienia to musisz przemyśleć ułożenie takie, żeby nic nie uwierało w plecy (do zwiększania komfortu świetnie nadają się ubrania np.: bluzy czy spodnie - koniecznie poskładane, można dla usztywnienia włożyć też kawałek tektury)
9. zapakuj swój plecak
10. jeśli plecak ma możliwość dołączania kieszeni i zasobników, dołącz wszystkie kieszenie z ekwipunkiem, przymocuj paskami karimatę, płaszcz, pałatkę itp.
11. wyreguluj szelki, tak aby plecak nie zwisał na nich lecz przylegał całą górną powierzchnią do pleców
12. jeśli masz dobrze spakowany plecak i świetny schemat jego pakowania - następnym razem wymyśl jeszcze lepszy

Wskazówki

* twórz listę rzeczy i uzupełniaj ją po wyjeździe, jeśli czegoś brakowało
* aby dobrze spakować plecak trzeba mieć dobry plecak, czyli przede wszystkim wygodny - stelaż, szerokie szelki, pas biodrowy, przypinane kieszenie i inne ciekawe udogodnienia

Ostrzeżenia

* pamiętaj: symetria, symetria i jeszcze raz symetria!
ciężar powinien być rozłożony symetrycznie i szelki powinny mieć tą samą długość - zwiększa to komfort i ratuje twój kręgosłup
* jakbyś nie spakował plecaka i tak się wszystko pogniecie - miej to na uwadze
źródło: http://praktypedia.pl/Jak_spakowa%C4%87_plecak

Natomiast rady dla kolonistów, czy tez ich rodziców...chciałam przekleić, ale tego jest sporo http://www.kolonieiobozy.org/ link zatem wklejam - nazywa się to to poradnik, może komuś pomoże

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5026
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Porady podróżnika

Nieprzeczytany post autor: admin » 19 maja 2010 13:32

Nic dodać nic ująć.Bardzo dużo przydatnych informacji,które na pewno przydadzą się niejednemu rodzicowi pakującemu swoją pociechę na wyjazd.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Gohas
Często w podróży
Posty: 42
Rejestracja: 14 kwie 2010 16:14

Re: Porady podróżnika

Nieprzeczytany post autor: Gohas » 07 cze 2011 23:13

Na co według Was powinno się najbardziej zwracać uwagę przy ubezpieczeniu turystycznym?

HotelOrlik
Mały podróżnik
Posty: 9
Rejestracja: 29 lip 2011 11:59

Re: Porady podróżnika

Nieprzeczytany post autor: HotelOrlik » 29 lip 2011 12:09

Przede wszystkim chyba jednak cena oraz zakres ubezpieczenia jaki obejmuje daną osobę. Wiem że można ubezpieczyć się indywidualnie,albo bezpośrednio w biurze podróży na okres danej wycieczki. Nie wiem co się bardziej opłaca.

astrid
Mały podróżnik
Posty: 8
Rejestracja: 29 sie 2011 13:10

Re: Porady podróżnika

Nieprzeczytany post autor: astrid » 07 wrz 2011 15:00

moja rada dla podróżników- bądźcie ostrożni w podróży, nie ufajnie zbytnio obcym i nie nigdy nie godźcie się na przewożenie czyichś rzeczy w swoim bagażu albo na zamianę torbami, jeśli nie znacie zbyt dobrze ludzi (szczególnie jeśli znacie ich tylko przez internet):

smanu
Często w podróży
Posty: 20
Rejestracja: 22 paź 2011 13:07

Re: Porady podróżnika

Nieprzeczytany post autor: smanu » 22 paź 2011 17:37

Moja rada jest taka aby nigdy do końca nie wierzyc w to co nam mówią w biurach podróży. Jeszcze jedno: zawsze powinniśmy obawiac się zawieruszenia naszego bagażu na lotnisku. To dośc powszechny problem.

eva97
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2011 11:22
Kontakt:

Re: Porady podróżnika

Nieprzeczytany post autor: eva97 » 24 paź 2011 11:20

za bardzo nic nie można zrobić jeśli Ci wyślą bagaż gdzie indziej niż lecisz:D

Skarpa.eu
Często w podróży
Posty: 22
Rejestracja: 25 paź 2011 09:35

Re: Porady podróżnika

Nieprzeczytany post autor: Skarpa.eu » 25 paź 2011 10:05

A ja polecam sprawdzić wcześniej opinie na temat danego biura,tak abyśmy potem nie czuli się rozczarowani. To pierwsza rzecz jaka powinniśmy zrobić.

ulla
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2011 14:12

Re: Porady podróżnika

Nieprzeczytany post autor: ulla » 26 paź 2011 14:20

Byłam w tym roku na cudownych wakacjach u Chorwacji, ale moja wycieczka była udana nie tylko za sprawą pięknej pogodny i urokliwych miejsc ale przede wszystkim dzięki świetnej organizacji przez biuro podróży. Dobre biuro podróży to podstawa!!! Ja polecam "Wędrowca" :http://www.wedrowiec.krakow.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o podróżach”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości